مقالات

عسل، درمانی برای دفع سنگ کلیه

عسل، درمانی برای دفع سنگ کلیه

سنگ کلیه یکی از بیمارهای کلیوی می باشد که افراد زیادی به آن مبتلا هستند . تفاوتی ندارد که این سنگ قرار است از سیستم ادراری آقایان یا اینکه بانوان دفع شود ، چون در هر صورت دفع سنگ کلیه بسیار ناخوشایند ، رنجر آور و همچنین آزاردهنده می باشد . سنگ کلیه علت های مختلفی دارد ، ولی زمانی که یک کلیه اصطلاحا سنگ ساز شود، حتی با رعایت نکات هم امکان دارد سنگ سازی خود را همچنان ادامه دهد .

راه های متفاوتی برای درمان سنگ کلیه یا دفع سریعتر و ساده تر این بیماری در طب سنتی وجود دارد . یکی از راه های مفید و موثر در از بین بردن و درمان سنگ کلیه و همچنین راحت تر دفع شدن آن و کاهش درد ناشی از وجود سنگ در کلیه ، عسل طبیعی می باشد .

عسل طبیعی یکی از بهترین راه ها و همچنین بهترین مواد خوراکی و از طرف دیگر یکی از بهترین توصیه های طب سنتی برای برطرف کردن سنگ کلیه می باشد . اما به این نکته توجه داشته باشید که عسل طبیعی به طور مستقیم نقشی در درمان سنگ کلیه نخواهد داشت . ولی از اثرات جانبی آن بر روی سنگ کلیه نیز نمی توان چشم پوشی کرد. عسل طبیعی به تنهایی می تواند اثرات عالی برای برطرف کردن این بیماری به همراه داشته باشد . اما با این وجود برخی از معجون های عسل برای دفع سنگ کلیه می توانند معجزه کنند. این معجون های عسلی برای درمان خانگی سنگ کلیه می توانند مورد استفاده قرار گیرند و این معجون ها تا امروز به افراد زیادی در این زمینه کمک کرده است . در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به درمان سنگ کلیه با عسل بپردازیم .

درمان سنگ کلیه با عسل؛ معجون هایی برای دفع سنگ کلیه

عسل و سیاه دانه

می توان گفت که یکی از محبوب ترین معجون های تولید شده با عسل طبیعی، معجون عسل و سیاه دانه می باشد . این معجون خاصیت عالی برای بدن فرد دارد. شاید بهتر است بدانید که علاوه بر ترکیب عسل و سیاه دانه ، نوعی عسل هم به نام عسل سیاه دانه وجود دارد که زنبورهای عسل آن را با استفاده از شهد گل های سیاه دانه تولید خواهند کرد . این معجون به صورت های متفاوتی تهیه خواهد شد.

در صورتی که سیاه دانه با عسل طبیعی به مقدار یک نسبت مخلوط شوند ، به آن سیاه دانه و عسل گفته می شود . ولی در صورتی که نسبت عسل به سیاه دانه 3 به 1 باشد، به این ترکیب دوسین گفته می شود که خاصیت مختلفی برای سلامت انسان برخودار است . یکی از مهم ترین خاصیت سیاه دانه و عسل ، کاربرد این معجون برای سنگ کلیه می باشد . سیاه دانه و عسل هم برای پیشگیری از تشکیل این بیماری به ویژه برای کلیه های سنگ ساز خوب به نظر می آید و از طرفی دیگر هم برای دفع بهتر و سریعتر آن استفاده می شود .

شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر می توانید بلاگ دوسین چیست را مطالعه فرمایید.

اگر از خواص عسل برای درمان سنگ کلیه گذر کنیم ، سیاه دانه هم بر روی سنگ های کلسیمی تاثیرات عالی به همراه دارد و همچنین می تواند سنگ های اگزالاتی را تا مقداری از بین ببرد . مصرف سیاه دانه و عسل طبیعی می تواند به کاهش تعداد سنگ های کلیوی در کلیه های سنگ ساز نیز کمک خواهد کرد . می توانید برای استفاده از این معجون ، سیاه دانه نیم کوب شده را با عسل طبیعی به نسبت 1 به 1 ترکیب کرده یا نسبت آنها را 1 به 3 در نظر گرفته و دوسین را تهیه نماید . از طرفی دیگر هم می توانید از عسل سیاه دانه به جای عسل های معمولی استفاده کنید و سیاه دانه را با عسل سیاه دانه ترکیب نماید. در صورتی که قصد خرید عسل سیاه دانه را  دارید می توانید روی این کلمه کلیک کنید .

البته به این نکته توجه داشته باشید که بسته به شرایط جسمی شما، مقدار و میزان مجاز مصرف این معجون متفاوت می باشد و روزانه بین 1 تا 3 قاشق غذاخوری متغیر می باشد . توصیه می شود که در این زمینه حتما با متخصص مشورت نماید .

عسل سیاه دانه

سرکه سیب و عسل

یکی دیگر از معجون های عسلی عالی برای درمان سنگ کلیه ، معجون سرکه سیب و عسل می باشد . البته سرکه سیب به تنهایی نیز برای برطرف کردن سنگ کلیه استفاده می شود . با این وجود بعضی مشاهدات این را نشان می دهد که ترکیب عسل با سرکه سیب هم به برطرف کردن بهتر سنگ کلیه کمک خواهد کرد و از طرفی هم برای همه افراد مناسب می باشد .

یکی از راه های تهیه این معجون این می باشد که به میزان هر 2 قاشق سرکه سیب ، 1 قاشق عسل در نظر گرفته و این مخلوط را درون آب ولرم مخلوط کنید و میل نماید . می توانید یک ظرف شیشه برای نگهداری معجون آب، سرکه سیب و عسل تهیه کنید . سپس هر روز چند فنجان از آن را میل نماید . البته به این نکته توجه داشته باشید که حتما از عسل طبیعی باکیفیت برای این معجون یا این ترکیب استفاده کنید تا خواص مورد نیاز برای درمان سنگ کلیه را به همراه داشته باشد .

یکی دیگر از روش های تهیه معجون عسل با سرکه سیب ، تهیه سرکه سیب، جوش شیرین و عسل طبیعی برای برطرف کردن سنگ کلیه می باشد . در دستور تهیه این نوشیدنی آمده که باید یک چهارم لیوان سرکه سیب، نصف قاشق چای خوری جوش شیرین و 1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با هم ترکیب نماید . توصیه می شود که پس از گذشت 30 دقیقه، اقدام به نوشیدن نیمی از این نوشیدنی کنید و نیمی دیگر را برای چند ساعت بعد بگذارید و میل نماید .

یکی از نکات مهم و قابل توجه در مورد انواع نوشیدنی های که با سرکه سیب و عسل تهیه می شوند این می باشد که این معجون ها، برای کاهش درد افراد درگیر با سنگ کلیه به شدت مناسب هستند . در صورتی که می خواهید از درد ناشی از سنگ کلیه راحت و رهایی یابید ، احتمال دارد که این معجون می تواند به شما کمک بزرگی کند .

ریحان و عسل

ترکیب ریحان و عسل طبیعی یکی دیگر از ترکیبات عالی برای دفع سنگ می باشد. یکی از روش های ساده یا بهتر است بگویم ساده ترین روش برای تهیه این معجون این است که برگ ریحان را با عسل طبیعی مخلوط کنید و آن را میل نماید . البته افرادی هستند که علاقه ای به نوشیدن چنین ترکیبی ندارد. پس راه چاره چیست ؟ شما در این صورت می توانید دمنوش ریحان تهیه کنید و پس از ولرم شدن آن ، عسل طبیعی را به این دمنوش اضافه کنید. این معجون می تواند تاثیرات بی نظیری برای سریع و بهتر دفع شدن سنگ کلیه داشته باشد.

البته توجه داشته باشید که چنین ترکیبی امکان دارد دیربازده باشد. ولی قطعا می تواند تاثیرات لازم را برای دفع سنگ کلیه را داشته باشد. شما نباید نا امید نشوید و یابد به صورت روزانه اقدام به استفاده و مصرف از این معجون نماید . امکان دارد که بین 1 تا 5 ماه زمان بکشد تا سنگ کلیه شما به خوبی و همچنین با کمترین درد ممکن دفع یا برطرف شود .

برای تهیه ریحان وعسل می توانید از عسل ریحان به جای عسل های معمولی استفاده کنید .عسل ریحان یکی از بهترین عسل ها برای دفع سنگ کلیه می باشد. با این وجود ترکیب عسل ریحان و گیاه ریحان یا اینکه اضافه کردن عسل ریحان به دمنوش ریحان ، می تواند انتخاب فوق العاده ی برای درمان سنگ کلیه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *