مقالات

درمان آنفولانزا با عسل طبیعی

درمان آنفولانزا با عسل طبیعی

آنفولانزا یکی از بیماری هایی است که خیلی از افراد آن را با سرماخوردگی اشتباه می گیرند و از داروهای سرما خوردگی و یا روش های سنتی درمان سرماخوردگی برای آن استفاده می کنند . لازم است نشانه های آنفولانزا را به خوبی بشناسید تا در صورت مواجه شدن با آن بتوانید بهترین راه را برای درمان آن انتخاب کنید . عسل طبیعی یکی از بهترین راه ها برای درمان بسیاری از بیماری ها می باشد و می تواند در درمان آنفولانزا تاثیر بسیار زیادی داشته باشید . عسل طبیعی یکی از محصولاتی است که همیشه می توانید در منزل داشته باشید چون هم یک وعده غذایی مفید است و هم دارای خاصیت درمانی برای بیماری هایی مثل آنفولانزا می باشد . در ادامه با ما همراه باشید تا شما با درمان آنفولانزا با عسل طبیعی آشنا کنیم .

آنفولانزا چیست و چرا با سرما خوردگی اشتباه گرفته می شود ؟!

آنفولانزا یک بیماری ویروسی است و بر روی مجاری تنفسی مثل : بینی ، گلو، ریه و لوله های برونشی می باشد و معمولا نشانه های آن با سرماخوردگی تشابه دارد و به همین دلیل بیشتر افراد آن را با سرماخوردگی اشتباه می گیرند . از علایم ویروس آنفولانزا می توان به : سرفه، گلودرد ، درد عضلات ، خستگی و سر درد اشاره کرد که بسیاری از این علایم را شما ممکن است در سرما خوردگی نیز مشاده کنید .

ممکن است برایتان سوال باشد که چرا باید آنفولانزا را بیشتر از سرماخوردگی جدی بگیرید ؟ در جواب باید گفت که آنفولانزا به صورت بالقوه در کودکان و یا در افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند می تواند جان شما را به خطر بیاندازد . پس باید راه حل مناسبی برای مقابله با آن داشته باشید که یکی از بهترین راه ها استفاده از عسل طبیعی می باشد که می تواند سرفه های ناشی از آنفولانزا و گلو درد را درمان کند و برای کودکانی که آنفولانزا گرفته اند از ایجاد سرفه های حاد جلوگیری می کند .

آیا استفاده از عسل طبیعی می تواند به درمان آنفولانزا کمک کند ؟

همیشه بهترین راه ها برای درمان بیماری ها استفاده از محصولات طبیعی می باشد و نباید از قدرت طبیعی برای درمان بیماری های خود غافل شوید و عسل طبیعی یکی از بهترین راه ها برای کنترل سرفه های ناشی از آنفولانزا و گلودرد می باشد و می توانید با استفاده از عسل طبیعی علایم آنفولانزا را کاهش دهید و مانع از پیشرفت آن شوید .

امروزه عسل طبیعی بسیار کمیاب شده است و بیشتر عسل های موجود در بازار از مواد غیر طبیعی ساخته شده اند و خواص درمانی ندارند و نمی توانند برای درمان بیماری های شما کمکی بکنند پس شما اگر به دنبال خواص درمانی عسل هستید باید به دنبال عسل کاملا طبیعی و ارگانیک باشید . عسل طبیعی تنها برای درمان آنفولانزا کاربرد ندارد بلکه دارای خواص بسیار زیادی همچون درمان جای زخم و سوختگی و… نیز مناسب می باشد و می توانید برای درمان جای زخم و سوختگی نیز از آن استفاده کنید و شرط کاربرد این محصول طبیعی و اورگانیک بودن آن است .

عسل به عنوان یک محصول خوراکی نیز در میان مردم کشور ما بسیار طرفدار دارد و در بیشتر خانه ها همیشه موجود است . اما همانطور که در بالا اشاره کردیم هر نوع عسلی که در منزل دارید برای بهره بردن از خواص درمانی آن کافی نیست و لازم است از عسل کاملا طبیعی استفاده کنید .

آنفولانزا جزو بیماری هایی است که به دلیل ویروسی بودن قابل انتقال به دیگران می باشد و لازم است به محض دیدن نشانه های آن در خود به درمان آن اقدام کنید . چون ممکن است عزیزان و اطرافیان خود را نیز به آن مبتلا کنید و استفاده از عسل طبیعی برای کاهش علایم آن و درمان این بیماری بسیار مناسب و ایده آل است .

آیا تنها استفاده از عسل طبیعی برای درمان آنفولانزا کافی است ؟!

عسل طبیعی برای کاهش علایم این بیماری و خفیف کردن آن بسیار مناسب و ایده آل می باشد . اما لازم است اقدامات دیگری نیز برای درمان هرچه بیشتر خود و جلوگیری از انتقال آن به دیگران انجام دهید که یکی از این موارد شستن مداوم دست ها می باشد . همانطور که اشاره کردیم این بیماری یک بیماری ویروسی است و قابل انتقال در اثر تماس با دیگران می باشد و باید مرتب دست های خود را از این ویروس با شستشوی آن پاکسازی کنید و زمانی که با دیگران ارتباط پیدا می کنید از ماسک استفاده کنید .

شاید برایتان سوال باشد که این روش چگونه می تواند در درمان سریع تر شما موثر باشد ؟ در جواب باید گفت که اگر اطرافیان شما نیز به این بیماری مبتلا شوند شما نیز با ارتباط با آنها دوباره در معرض این ویروس قرار می گیرید پس شما با رعایت این موارد هم می توانید از ابتلای دیگران جلوگیری کنید و هم روند درمان خود را تسریع ببخشید .

یکی از راه های دیگر آبرسانی بدن می باشد یعنی سعی کنید مقدار زیادی آب و آبمیوه مصرف کنید تا بدن کم آب نشود و بتوانید آب کافی برای بدن را فراهم کنید و به هیچ وجه از قهوه و چایی استفاده نکنید چون کافئین باعث کم آب شدن بدن می شود و در صورت مواجه شدن با این بیماری از مصرف کافئین خودداری کنید .

مورد آخر استفاده از عسل طبیعی به همراه استراحت می باشد. شما می توانید با مصرف عسل طبیعی علایم این ویروس را کاهش دهید و با استراحت بدن خود را برای مبارزه با این بیماری تقویت کنید و تا می توانید در زمان مواجه شدن با آنفولانزا استراحت کنید تا بدن ضعیف نشود و مصرف عسل طبیعی و اورگانیک را نیز از یاد نبرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *