مقالات

درمان آرتروز با زهر زنبور !

درمان آرتروز با زهر زنبور !

آرتروز یکی از شایعترین بیمارهایی است که امروزه بسیاری از افراد در کل جهان را درگیر خود کرده است . بسیاری از درمان های شیمیایی تولید شده اند که متاسفانه نتوانسته اند درمان قطعی برای این بیماری باشند . این بیماری از دوران باستان وجود داشته و مردم آن دوره برای درمان خود از زهر زنبورعسل استفاده می کردند . استفاده از زهر زنبورعسل برای درمان آرتروز از قدیم وجود داشته و بیماران قدیمی متوجه شده اند که زهر زنبورعسل باعث تسکین دهنده و درمان کننده بیماری آرتروز است .

در کل 2 نوع آرتروز وجود دارد :

آرتروز مفاصل و استخوان

یکی از رایج ترین نوع آرتروز ، ورم استخوان و مفاصل است . به این نوع بیماری ، آرتروز فرسایشی یا استئوآرتروز نیز می گویند . علل به وجود آمدن این نوع آرتروز رشدی ، ارثی و متابولیک است . هنگامی که مایع غضروف کم می شود استخوان ها به سختی حرکت می کنند ، در بسیاری از مواقع استخوان ها شدیدا آسیب می بینند . علائم این بیماری با حساسیت به لمس ، درد مفاصل ، قفل شدگی ، سفتی عضلات و خون ریزی داخلی همراه است . با تحرک کم استخوان ها رباط ها آسیب می بینند . درد این نوع آرتروز به اندازه دندان درد ناخوشایند است و تحمل آن بسیار سخت است .

آرتروز روماتیسمی

این نوع آرتروز یک نوع بیماری التهابی است که به شدت می تواند اندام ها و بافت ها را درگیر کند . اما در بیشتر مواقع این بیماری با مفاصل درگیر می شود و مشکلاتی همچون تخریب غضروف و انکیلوز ( سفت شدگی مفاصل ) ایجاد می شود . انکیلوز نوعی چسبندگی استخوان های یک مفصل است که باعث سفتی مفاصل می شود . در بین جمعیت جهان 1 درصد به بیماری آرتروز روماتیسمی درگیر هستند و این بیماری به نسبت 3 به یک در خانم ها بیشتر از آقایان اتفاق می افتد .

یکی از مهمترین دلایلی که پزشکان به زهر زنبور برای درمان آرتروز متوجه شدند ، این بود که زنبورعسل ها به آرتروز مبتلا نمی شوند . محققان متوجه شدند که زنبوردارانی که روزانه در معرض مقدار زیادی نیش زنبور قرار می گیرند دچار آرتروز نشده اند و همین موضوع باعث شد که درمان آرتروز با زهر زنبور عسل مورد تایید قرار بگیرد .

برای اولین بار پس از جنگ جهانی اول زهر زنبور برای زنبوردرمانی در ایالت متحده توسط بودوگ بک انجام شد و در سال 1928 نیز در اروپا داروهایی با ترکیبات زهرزنبور عسل به بازار عرضه شد . دکتر فیلیپ ترک که درگیر بیماری آرتروز شدید بود توانست بیماری خود را با استفاده از نیش زنبور درمان کند . دکتر فیلیپ عقیده داشت که هر چه این بیماری شدیدتر باشد باید از دوز قوی تر و بیشتری برای درمان بیماری آرتروز اسنفاده کرد .

بررسی مطالعات علمی درمورد زهر زنبورعسل برای درمان آرتروز

 روش درمان آرتروز با زهر زنبورعسل به تاییدیه پزشکان نرسیده است ، اما بسیاری از پزشکان  در سراسر جهان از نیش زنبور برای درمان آرتروز استفاده می کنند . زهر نیش زنبور نه تنها برای آرتروز موثر است ، برای درمان بیماری همچون پارکینسون نیز بسیار مفید است .(درمان پارکینسون با زهر زنبور عسل) پزشکان مصر باستان از این روش برای درمان مفاصل استفاده می کردند و استفاده از این روش تاریخچه بسیار قدیمی دارد .

جالب است بدانید خود پزشکان تزریق زهر زنبور را بری شما انجام می دهند . تزریق 2 دوز در هفته می تواند سلامتی را به شما برگرداند و دردهای آرتروز را تسکین می بخشد . شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا زهر زنبور عسل می تواند آرتروز را درمان کند ؟ در زهر زنبور عسل بیش از 40 ماده سمی وجود دارد که یکی از مهمترین آن ها میلیتین است . این ماده خاصیت ضد التهابی دارد و می تواند به عنوان یک تسکین دهنده قوی ، دردهای مفاصل را کاهش دهد . پزشکان معتقدند که ماده هایی که در زهر زنبور وجود دارد می تواند در گردش خون نیز بسیار مفید باشند .

درمان آرتروز با زهر زنبور !

آیا روش تزریق زهر زنبور می تواند برای همه مفید باشد ؟

پزشکان برای اثبات روش زهر درمانی برای درمان آرتروز تحقیقاتی را روی دو دسته از افراد انجام داده اند ، برای درمان آرتروز از دسته اول روش زهردرمانی را امتحان کرده اند و برای دسته دوم از روش دارو درمانی استفاده شده است . نتایج بدست آمده نشان می دهد ، آن دسته از افرادی که روش تزریق نیش زنبور را روی آنها استفاده کرده اند ، توانسته اند در زمان کم و بهتر از روش دارو درمانی جواب مثبت بگیرند .

زهر درمانی یک روش بسیار قدیمی است و تا امروز بیشتر مردم جهان را درمان کرده است ، اما باید احتیاط کنید . اگر چه این روش بسیار موثر است ولی امکان دارد برای همه مثبت پیش نرود . برای افرادی که آلرژی و حساسیت دارند ، می تواند بسیار خطرناک باشد . افرادی نیز هستند که این روش بر آنها تاثیر ندارد و بدن آنها نسبت به زهردرمانی واکنش نشان نمی دهد . متاسفانه این دو دسته افراد نمی توانند از این روش بهره بگیرند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *