مقالات

زهر زنبور عسل و درمان طبیعی پارکینسون

زهر زنبور عسل و درمان طبیعی پارکینسون

بیماری پارکینسون نوعی اختلال در سیستم عصبی است که مانع از عملکرد صحیح حرکت بدن می شود . این بیملاری با علایمی همچون لرزش دست شروع می شود ، سپس باعث سفت شدن عضلات و کند شدن حرکت بدن خواهد شد .  بیماری پارکینسون یکباره علائم خود را نشان نمی دهد ، در ابتدا ممکن است در گفتارتان مشکل پیش بیاید و هنگام راه رفتن بازوهایتان سفت شود و تکان نخورند . علائم بیماری با گذشت زمان شدت می گیرد و اگر کنترل نشود ، بیمار اوضاع ناخوشایندی را تجربه خواهد کرد .

متاسفانه در طب پزشکی هیچگونه دارویی برای درمان پارکینسون ساخته نشده است . قرص های شیمیایی تولید شده اند ، که تا امروز نتوانسته اند این بیماری را به صورت 100 درصد درمان کنند . بیشتر پزشکان برای درمان قسمت هایی از مغز عمل جراحی را به شما پیشنهاد می کنند که این روش نیز نمی تواند 100 درصد موثر باشد . بسیاری از پزشکان نیز روش طب سنتی زهر درمانی را برای درمان پارکینسون به بیماران پیشنهاد می کنند .

در این مقاله تلاش کرده ایم که نتایج آزمایشات زهر زنبور را بررسی کنیم و به اثرات زهر زنبورعسل برای درمان پارکینسون بپردازیم . این روش درمانی اگر چه نتواند این بیماری را به طور قطعی درمان کند ، اما می تواند برای کاهش دادن عوارض این بیماری بسیار موثر باشد .

زهر زنبور عسل و درمان طبیعی پارکینسون

بررسی تزریق زهر زنبور عسل و روش دارو درمانی

مطالعات زیادی در مورد درمان پارکینسون با زهر زنبورعسل انجام شده ، که نشان می دهد انجام این طب سنتی می تواند برای بسیاری از افراد بسیار مفید باشد و برای گروهی از افراد نیز اثر خنتی دارد که متاسفانه این افراد نمی توانند هیچ اثر دارویی را از این روش بگیرند .

با توجه به آزمایشاتی که روی گروهی از افراد انجام شده است ، 10 درصد به این روش حساسیت نشان داده اند و آنها را از این گروه حذف کردند . افراد باقی مانده را به 2 گروه تقسیم شده و روی گروه اول از طب سنتی تزریق زهر زنبورعسل برای درمان پارکینسون استفاده کردند و روی گروه دوم از داروهای شیمیایی برای درمان استفاده نمودند . طی گذشت 11 ماه ، نتایجی که از آزمایشات این دو گروه بدست آمده ، نشان دهنده این است که گروهی اول که ازروش تزریق زهر زنبورعسل استفاده کرده اند ، جواب مثبتتری نسبت به اثرات دارو درمانی دریافت کرده اند .

بررسی زهر زنبور به عنوان مکمل درمانی برای درمان پارکینسون

از گذشته تا به امروز زهر زنبورعسل را برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می دادند . اثرات مثبت زهر زنبورعسل به تایید پزشکی رسیده است و در طب سنتی از این روش برای درمان پارکینسون نیز استفاده می کنند . طبق آزمایشاتی که روی گروهی از افراد انجام شده است ، نتایج نشان می دهند ، زهر زنبور علاوه بر تزریق به عنوان یک مکمل غذایی نیز می تواند تاثیرات مثبتی برای درمان پارکینسون داشته باشد . زهر زنبور نه تنها می تواند در درمان پارکینسون مفید باشد ، بلکه توانسته است در درمان بیماری هایی همچون آسم ، بیماری های پوستی و آرتریت روماتوئید بسیار موثر باشد .

اگرچه مطالعات علمی نتوانسته اند تاثیرات دقیق زهر زنبورعسل برای درمان پارکینسون ارائه دهند ، اما شواهد بسیار زیادی در طب شرقی وجود دارد که نشان می دهند ، زهر زنبور می تواند بر روی سیستم عصبی تاثیر بگذارد و به اعتقاد مردم ژاپن و چین ، زهردرمانی توانسته است رتبه اول را برای درمان این بیماری داشته باشد . به طور کلی برای افرادی که بیماری اعصاب دارند نیز این روش می تواند بسیار مفید باشد ، زیرا تاثیر مستقیم بر روی این بیماری دارد و اعصاب را تقویت خواهد کرد .

نمی توان به طور دقیق درمان این بیماری را با استفاده از زهردرمانی تایید کنیم ، اما بسیاری از مردم جهان با این روش توانسته اند عوارض این بیماری را بهبود ببخشند و 50 درصد آنها به طور کلی درمان شده اند . بهتر است قبل و بعد از انجام زهردرمانی نکات زیر را رعایت کنید تا بتوانید نتیجه مثبتی را از این روش دریافت کنید .

نکات بسیار مهم که باید بیماران پارکینسون

  • لازم است بیمار یک هفته قبل از انجام طب سنتی زهرزنبور عسل از غذا و سبزیجاتی همچون ترشیجات ، سس ها ، فست فود ، غذاهای آماده ، سیر ، فلفل ( شیرین و تند )، کرفس ، سوسیس ، کالباس ، خیارشور ، کنسرو ماهی و… را مصرف نکنند .
  • بیماران در طول هفته مشخص شده و در روز انجام این طب ، نباید استرس و اضطراب داشته باشند .
  • 4 روز مانده به انجام این طب داروهای آرامبخش مانند ژلوفن ، مسکن ، بروفن ، مفنامیک اسید و دیکلوفناک را نباید مصرف کنید .
  • خانم ها در دوران قائدگی نباید از این روش استفاده کنند .
  • پس از انجام این روش از شستشوی محل تزریق زهر قبل از 12 ساعت خودداری کنید ( بعد از گذشت 12 ساعت مانعی ندارد ) .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =