مقالات

درمان ضعف و بی حالی با عسل طبیعی

درمان ضعف و بی حالی با عسل طبیعی

امروزه همه ما با احساس ضعف و بی حالی آشنا هستیم . گاهی به علت مشغله های کاری ، کم خوابی یا بی خوابی فرد ممکن است دچار ضعف و بیحالی ، خالی شدن انرژی بدن و احساس خستگی شدید خواهد کرد . بیماری هایی همچون سرماخوردگی و آنفولانزا نیز می توانند عوامل خستگی و بی حالی بدن باشند . احساس ضعف معمولا در قسمت هایی از بدن همچون دست ها و پاها حس می شود این احساس ناخوشایند می تواند تا چند روز فرد را درگیر خود نماید .

روزانه بدن ما برای تولید انرژی نیاز به قند دارد . بدن ما با سوزاندن قند ذخیره شده در بدن باعث ایجاد انرژی می شود . عسل یک ماده غذایی انرژی زا است و می تواند برای درمان ضعف و بی حالی بسیار مفید باشد . قبل از اینکه بخواهیم به درمان ضعف و بی حالی با عسل طبیعی بپردازیم بهتر است با علت های ضعف عمومی بدن آشنا شویم . تا آخر مقاله با ما همراه باشید .

 علت های ضعف و بی حالی بدن

کمبود آب بدن

 روزانه بدن ما به 8 لیوان آب نیاز دارد . پزشکان معتقدند کمبود آب بدن باعث ایجاد خستگی و بی حالی در بدن خواهد شد . برای سلامتی و شادابی بدن و جوانسازی پوست روزانه باید یک لیتر و نیم آب بنوشید .

کمبود ویتامین

یکی از علت های مهم احساس ضعف و بی حالی بدن ، کمبود ویتامین است . امروزه کمبود ویتامین D بخصوص در بین مردم ایران بسیار شایع شده است و برای جلوگیری از کمبود آن باید اقدامات مهمی را انجام دهید . مصرف قرص ویتامین D و قرار گرفتن بدن در نور می تواند کمبود این ویتامین را در بدن جبران کند .

درمان ضعف و بی حالی با عسل طبیعی

مصرف زیاد قند مصنوعی

 روزانه همه ما برای نوشیدن چای از مقدار زیادی قند مصنوعی و شکر استفاده می کنیم . قند های مصنوعی فقط برای مدت کوتاهی انرژی ما را تامین می کنند و مصرف بیش از حد آنها ممکن است باعث ایجاد بیماری دیابت خواهد شد . بهتر است قندهای مصنوعی را کنار بگذارید و عسل طبیعی را جایگزین آن نمایید .

استرس و اضطراب

 کم آبی بدن یکی از دلایل اصلی ایجاد استرس و اضطراب است . استرس می تواند عملکرد تمامی اعضای بدن را بهم بریزد و باعث ضعف و بیحالی در بدن می شود . همچنین استرس می تواند عامل اصلی کم خوابی و بی خوابی باشد ، بنابراین فرد احساس خستگی و ضعف خواهد کرد .

اضافه وزن

 هنگامی که شما اضافه وزن داشته باشید ، بدن به یک متابولیزم ساده نیز پاسخ می دهد و این بدین معنا است که سوخت و ساز در بدن باهم سازگاری ندارند . عدم سازگاری سوخت و ساز بدن این احساس را برای شما ایجاد می کند که هر چه غذا می خورید باز هم گرسنه هستید و می خواهید باز غذا بخورید . اگر اضطراب و استرس داشته باشید این مشکل بدتر نیز می شود .

مصرف غذا های چرب

 یکی از مشکلات اساسی غذاهای چرب این است که باعث اختلال در سیستم گوارشی می شود . غذاهای چرب میزان چربی بدن را افزایش می دهند و مانع از گردش خون منظم در بدن می شود . کاهش گردش خون در بدن باعث ایجاد ضعف و بی حالی در بدن خواهد شد .

آلودگی هوا و استعمال دخانیات

 متاسفانه آلودگی هوا می تواند در ایجاد انواع بیماری ها تاثیرگذار باشد و مهمتر از آن این است که خلق و خوی همه ما بسته به نوع آب و هوا تغییر می کند . اگر شما در طول روز زیاد سیگار می کشید ، بیشتر از بقیه افراد دارای احساس ضعف و بی حالی بدن می شوید . استعمال دخانیات شادابی و انرژی بدن را می گیرد و در طول روز احساس خستگی شدید خواهید داشت .

عسل اصل برای درمان ضعف و بی حالی

عسل طبیعی یک ماده غذایی مغذی است و برای درمان ضعف و بی حالی بسیار کاربرد دارد . این ماده غذایی سرشار از پتاسیم ، آهن ، منیزیم ، کلسیم و دارای سایر ویتامین های گوناگون می باشد . روزانه بدن ما با سوزاندن قند بدن ، انرژی تولید می کند .عسل طبیعی دارای 80 درصد قند های طبیعی ساکارز ، گلوکز و فروکتوز است ، هنگامی که فرد عسل را مصرف می کند ، مغز پیامی به پانکراس می فرستد تا برای سوزاندن قند مصرف شده انسولین تولید کند . همین فرآیند باعث می شود انرژی بدن ما تامین شود . عسل خام علاوه بر تولید انرژی بدن ، مانع از ایجاد استرس و اضطراب می شود و بیماری های عصبی را کاهش خواهد داد .

توصیه می کنیم قندهای مصنوعی را کنار بگذارید و عسل طبیعی را برای شیرین کردن چای و قهوه خود استفاده کنید . مصرف یک الی دو قاشق عسل طبیعی می تواند انرژی بدن را تامین کند و بیماری هایی همچون استرس و اضطراب را کاهش می دهد . بهترین زمان برای مصرف عسل ، صبح قبل از مصرف صبحانه و به صورت ناشتا است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 18 =