مقالات

طبع ژل رویال چیست ؟

طبع ژل رویال چیست ؟

ژل رویال که به آن ژل سلطنتی و رویال ژل نیز گفته می‌شود از مهمترین محصولات زنبور عسل به شمار می ‌رود. رویال ژل خواص بی نظیری از نظر زیبایی ، درمانی و تقویتی دارد. در واقع زنبور های عسل ، ژل رویال را تنها به دو دلیل تولید می‌ کند. ژل رویال یک ماده‌ی غذایی مقوی برای پرورش لاروها است که لاروها پس از 3 روز مصرف کردن این ماده به سن بلوغ می رسند و می توانند در کندو فعالیت کنند . دلیل دوم این است که غذای اصلی و همیشگی ملکه زنبورها همین ژل سلطنتی است. شاید عجیب به نظر برسد، اما تنها ملکه مادر اجازه دارد از این ژل مصرف کند و به لاروها اجاره می دهد تنها برای 3 روز از ژل سلطنتی مصرف کنند .  لاروهای جوان پس از 3 روز می توانند فعالیت خود را در کندو شروع کنند و همانند زنبور کارگر به جمع آوری شهد در بیرون از کندو می پردازند .

در واقع ژل رویال، نوعی آنزیم طبیعی است که در فک پایین زنبورهای عسل کارگر وجود دارد. این آنزیم طبیعی دارای خواص زیادی می باشد و می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها موثر واقع شود. رویال ژل به دلیل طبعی که دارد می تواند به درمان بسیاری از مشکلات جنسی آقایان و خانم ها بپردازد. در طب سنتی به دلیل طبع آن از رویال ژل استفاده می کنند . این ماده غذایی بسیار حساس ، امروزه مورد توجه عموم قرار گرفته است و با طبعی که دارد می تواند در درمان بسیاری از مشکلات ناباروری مفید باشد . طبع ژل رویال چیست ؟ در این مقاله سعی داریم بیشتر با طبع ژل رویال و خواص آن برای درمان بیماری ها آشنا شویم .

طبع ژل رویال چیست ؟

در واقع طبع این ژل سلطنتی گرم می باشد و برای افرادی که مشکلات سرد مزاجی دارند بسیار مناسب است . زوجین می توانند با خرید ژل رویال اصل بسیاری از مشکلات جنسی خود را درمان کنند . اگر خواهان خرید ژل رویال اصل و اورجینال هستید می توانید آن را از کندوک خریداری نمایید . امروزه یکی از مشکلات اصلی زوجین ناباروری است که متاسفانه به دلیل مصرف مواد غذایی نامناسب و عدم تحرک بدن اتفاق می افتد و بسیاری از مواد غذایی با طبع سرد همچون غذاهای آماده ، انواع سوسیس ها ، کالباس و سس ها می توانند عامل اصلی سرد مزاجی باشند . برای درمان مشکلات جنسی خود ، در ابتدا می توانید رژیم غذایی خود را گرم تغییر دهید، سپس مصرف ژل را به صورت مرتب مصرف کنید . برای تغییر مزاج به مزاج گرم می توانید ژل رویال را همراه عسل طبیعی مصرف کنید . یکی از محصولات اصلی که در آن از این ژل استفاده شده است و می تواند معجزه کند ، خرید معجون تقویت کننده قوای جنسی است که می توانید از خواص شگفت انگیز آن در کمتر از 3 ماه بهره بگیرید و تمامی مشکلات سرد مزاجی و ناباروی خود را درمان کنید .

معجون تقویت قوای جنسی آقایان

خواص ژل رویال

افزایش میل جنسی در آقایان و خانم ها

یکی از مشکلات اصلی امروزه زوجین ، سرد مزاجی است که متاسفانه برای درمان این مشکل به مصرف داروهای شیمیایی مضر روی می آورند . مصرف طولانی مدت این نوع داروها می تواند تاثیرات مضری روی سلامتی بدن داشته باشند . سعی کنید داروهای شیمیایی را کنار بگذارید و ژل رویال سلطنتی را جایگرین آن نمایید . با مصرف ژل رویال ، طبع شما به گرم تغییر می کند و در نتیجه رابطه طولانی مدت را تجربه خواهید کرد . همچنین با مصرف مرتب این ژل می توانید قوای جنسی خود را تقویت کنید و سرد مزاجی را برای همیشه درمان خواهید کرد .

درمان ناباروری

یکی دیگر از فواید اصلی ژل سلطنتی ، درمان مشکلات ناباروری است . زنبور ملکه برای گذاشتن 2000 لارو به یک ماده مغذی برای باروری و تقویت قوای جنسی نیاز دارد به همین دلیل مصرف ژل رویال به سلامتی و تقویت باروری ملکه کمک می کند . طبق این نظریه پزشکان و محققان تشخیص داده اند که این ماده دارویی برای درمان ناباروری در خانم ها و آقایان موثر است . استفاده از این ماده در خانم ها باعث افزایش تخمک می شود و در آقایان باعث افزایش و تسریع حرکت اسپرم ها می شود .

تقویت کننده قوای جنسی

ضعف قوای جنسی یکی از دلایل اصلی مشکلات نازایی در آقایان است . داروهای شیمیایی بسیار زیادی تولید می شود که نه تنها به ضعف قوای جنسی و ناباروری کمکی نمی کنند، بلکه باعث ایجاد بیماری های جدی تر در بدن می شوند . زنبور ملکه مادر برای برقراری رابطه جنسی طولانی مدت از ژل رویال سلطنتی تغذیه می کند . به شما پیشنهاد می کنیم داروهای شیمیایی را کنار بگذارید و برای تقویت قوای جنسی و درمان باروری از ژل رویال اصل و با کیفیت را مصرف کنید .

پیشگیری از استخوان درد و پوکی استخوان

استخوان درد و پوکی استخوان با افزایش سن در همه افراد دیده می شود . متاسفانه افرادی هستند که تا به دردهای استخوان دچار نشوند به دنبال راهی برای درمان آن نمی گردند . به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه به دردهای استخوانی و مفاصل دچار شوید از به وجود آمدن پوکی اسنخوان جلوگیری کنید . پوکی استخوان تنها مشکلی است که درمان خاصی ندارد و ممکن است عمل های جراحی که برای درمان این مشکل انجام می شود ، بسیار دردآور باشند و برای پیشگیری از پوکی استخوان می توانید ژل رویال را در روتین غذایی خود قرار دهید و با مصرف این ماده غذایی بی نظیر بسیاری از مشکلات و بیماری ها را درمان کنید .

تنظیم فشار خون با ژل رویال

سالانه بسیاری از مردم در سراسر جهان جان خود را به خاطر عدم اطلاع از بیماری فشار خون از دست می دهند . فشار خون یک بیماری است که به صورت ناگهانی در افراد ایجاد می شود و اگر نتوانند آن را کنترل کنند ، زندگی آنها به خطر می افتد . خرید عسل طبیعی و ژل رویال طبیعی هر دو به تنظیم فشار خون کمک می کنند و ممکن است این بیماری را برای همیشه درمان کند . سعی کنید ژل رویال را همراه با عسل طبیعی میل کنید و با تنظیم گردش خون از بیماری فشار خون رهای یابید .

در صورتی که قصد خرید عسل طبیعی را دارید می توانید روی این کلمه کلیک یا اینکه به صفحه این کلمه مراجعه فرمایید .

چرا ژل رویال برای زنبورها اینقدر مهم است؟

زنبورها به طور غریضی به اهمیت ژل رویال پی خواهند برد. ژل رویال دو کاربرد اصلی در کندو دارد که هر دو آنها اهمیت زیادی دارند. یکی از کاربردهای ژل رویال که معروف ترین کاربرد آن نیز به حساب می آید، تغذیه زنبور ملکه می باشد. اگر زنبور ملکه از این ژل تغذیه نکند، فقط می تواند چند روز زنده بماند و می توان گفت که زنده ماندن زنبور ملکه وابسته به این ژل است . این در حالی می باشد که یک کندو تا زمان جایگزینی ملکه جدید که توسط زنبورهای کارگر انجام می پذیرد، حداقل به 1 تا 2 سال زمان نیاز خواهد داشت. در بعضی از مواقع حتی ملکه زنبورها تا چند سال بر کندو حکومت خواهد کرد. پس ژل رویال برای زندگی زنبور از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است.

کاربرد دوم آن که بخش عمده مصرف این ژل در کندو را در بر می گیرد، تغذیه لارو زنبور عسل می باشد. لاروهای که تازه بیرون آمده اند به این نیاز دارند که هر چه سریعتر رشد کنند. به همین دلیل، توسط زنبورهای پرستار تا چند روز ابتدایی زندگی این لاروها، از ژل رویال ترشح شده از بدن خود به این زنبوران نوزاد می خورانند. این عمل، می تواند کمک کند که تا در عرض 6 روز، لارو زنبور عسل بزرگ و بزرگتر شده و رشد کنند و همچنین به یک زنبور کامل تبدیل شود. اگر لاروها از ژل رویال تغذیه نکند، زمان رشد آن چند برابر می شود و در بعضی از مواقع نیز اصلا رشد کاملی پیدا نخواهند کرد. همین دو کاربرد که به آن اشاره کردیم کافی است تا بدانیم که ژل رویال برای زندگی یک کندو تا چه میزان مهم و اهمیت دارد . شاید برایتان جاالب باشد بدانید که شاید یکی از دلایل اصلی که ژل رویال بسیار گران قیمت می باشد، تولید شدن کم آن توسط زنبور و مصرف زیاد این ماده در کندو و سختی استخراج آن است. زنبوردار باید به طور حرفه ای و به میزانی که مشکلی برای حیات زنبور در کندو به وجود نیاید، ژل رویال را جمع آوری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =