مقالات

عسل و گوشت چه ارتباطی دارند ؟

عسل و گوشت چه ارتباطی دارند ؟

عسل یک ماده غذایی مغذی است و برای سلامتی بدن بسیار مفید و ضروری است. گاها این خوراکی بسیار خوشمزه با غذاهای دیگر مصرف می ‌شود که می تواند برای سلامتی بدن بسیار خطرناک باشد. یکی از ترکیبات مهمی که نمی توانید آن را با عسل مصرف کنید ، ماده گیاهی و غیر گیاهی مانند روغن گیاهی ، گوشت و بعضی از میوه ها است . بسیاری از افراد مصرف گوشت را با عسل زیاد جدی نمی گیرند و این ماده را با هم مصرف می کنند . آیا مصرف عسل با گوشت می تواند برای سلامتی ما مضر باشد ؟ این سوالی است که امروزه فکر ما را به خود درگیر کرده است . مخلوط کردن عسل با غذای غیر گیاهی برای بدن بسیار خطرناک است و به هیچ وجه مصرف آن با ترکیبات مواد غیر گیاهی توصیه نمی شود، زیرا امکان دارد باعث بروز مشکلات جسمی ‌شود. اما مصرف عسل طبیعی با گوشت ماهی ممنوع است ؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم عسل طبیعی یک ماده غذایی مقوی می باشد که می تواند بسیاری از مواد مغذی ، ویتامین های گوناگون و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین می کند ، اما در بسیاری از مواقع مصرف آن با مواد غذایی دیگر می تواند سلامتی ما را تهدید کند . مردم قدیمی و حتی در طب سنتی توصیه می کنند که نباید مواد غذایی را همزمان با عسل مصرف کنید ، زیرا بسیار خطرناک بوده و ممکن است در مواردی حتی منجر به مرگ شوند . مصرف هر گونه مواد غذایی که دیر هضم باشد با هر ماده غذایی که سریع‌ هضم است در دراز مدت مشکل ساز می شود. در این مقاله کندوک سعی داریم به گوشت هایی که نباید با عسل مصرف کنید بیشتر بپردازیم .

مصرف عسل با گوشت ممنوع

متاسفانه امروزه بسیاری از افراد به مواد غذایی که با هم مصرف می کنند ، اهمیتی نشان نمی دهند . عسل تنها ماده ای است که نمی توان آن را با گوشت امتحان کرد . گوشت یک ماده غذایی دیر هضم است و عسل برخلاف آن یک ماده زود هضم بوده و به همین دلیل مصرف آن در طب سنتی توصیه نمی شود . در ادامه انواع گوشت هایی را که مصرف آن با عسل ممنوع است را به شما معرفی می کنیم .

گوشت ماهی کپور

ماهی کپور یک ماده غذایی سرشار از ویتامین است و چربی های زیادی دارد . چربی این ماهی باعث ممنوعیت مصرف آن با عسل می شود . ترکیب این دوماده باعث ایجاد سمی خطرناک در بدن خواهد شد که سلامتی افراد را به خطر می اندازد . اگر این دو ماده را به صورت اتفاقی مصرف کرده اید ، نگران نباشید ، می توانید برای سم زدایی بدن از ترکیب شیرین بیان و لوبیای سیاه استفاده کنید .

گوشت گوساله

یکی دیگر از گوشت هایی که نمی توانید همراه با عسل مصرف کنید ، گوشت گوساله است . گوشت گوساله یک ماده دیر هضم بوده و ممکن است با مصرف همزمان این دو ماده مشکلاتی همچون دل درد و درد معده داشته باشید و احساس کنید معده تان مثل سنگ سفت شده است . یکی از تاثیرات مضری که مصرف عسل و گوشت روی سلامتی می گذارد ، کاهش بینایی است . کاهش بینایی یکی از عوارض اصلی مصرف همزمان گوشت با عسل است و به همین دلیل مصرف این دو ماده غذایی باهم توصیه نمی شود .

گوشت مرغ

یکی دیگر از گوشت هایی که نمی توانید همزمان با عسل مصرف کنید ، گوشت مرغ است . متاسفانه امروزه بیشتر افرادی که عسل را در برنامه غذایی خود قرار داده اند با بی توجهی قبل از وعده غذایی یک قاشق عسل را مصرف می کنند و چند ثانیه بعد از آن گوشت مرغ می خورند . همین بی توجهی ها می تواند زندگی ما را به خطر بیاندازد . گوشت مرغ با عسل می تواند بسیار خطرناک باشد ، پس سعی کنید در مصرف مواد غذایی خود دقت کنید و عسل را با مواد غیر گیاهی مصرف نکنید .

کلام آخر

همانطور که در بالا اشاره کردیم عسل یک ماده سرشار از مواد مغذی ، انواع ویتامین و مواد معدنی بوده و مصرف آن برای سلامتی بدن ضروری است . متاسفانه یکی از بدترین و خطرناکترین ترکیباتی که می توان به آن اشاره کرد، ارتباط عسل با این نوع مواد خوراکی است . مردم قدیم این موضوع را بسیار جدی می گیرند و همیشه پیشنهاد می کنند که این دو ماده را باهم مصرف نکنید . طبق تحقیقاتی که اخیرا انجام شده ، نتایج نشان می دهند که ترکیب عسل با گوشت باعث ایجاد یک سم خطرناک شده و ممکن است برای سلامتی ما بسیار مضر باشد . در طب سنتی نیز مصرف این دو ماده را باهم توصیه نمی کنند . در کل هر نوع گوشتی که باشد فرقی ندارد ، شما نمی توانید این دو ماده غذایی را با هم مصرف کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *