مقالات

راه های افزایش گردش خون در بدن

راه های افزایش گردش خون در بدن

گردش خون ضعیف داشتن یک مشکل رایج در بین افراد است که از چند شرایط گوناگون به وجود می‌آید. بیماری عروقی محیطی، دیابت، سیگار کشیدن چاقی و ریودا برخی از دلایلی هستند که منجر به گردش خون ضعیف می‌شوند. کاهش گردش خون ممکن است باعث بروز علائم ناخوشایندی مثل گرفتگی عضلانی بی‌حسی، درد، مسائل مربوط به گوارشی و همچنین سردی را در پاها به وجود بیاورد.

معرفی مواد غذایی برای افزایش گردش خون

هر چند که مسائل گردش خون معمولاً با مصرف داروها درمان می‌شوند ولی خوردن غذاهای خاصی می‌تواند باعث این شود که جریان خون بهبود یابد.

پیاز

پیاز منبع سرشار از آنتی اکسیدان‌های فلاونوئیدی مفیدی برای سلامت قلب است. پیاز می‌تواند گردش خون را به وسیله گشاد کردن شریان ها و رگ‌ها در هنگام افزایش جریان خون بهبود ببخشد. همچنین پیاز خواص ضد التهابی دارد که می‌تواند جریان خون و سلامت خون را با کاهش دادن التهاب در رنگ‌ها و شریان‌ها بالا ببرد.

فلفل کاین

در واقع فلفل کاین عطر و طعمش را از عاملی فیتوشیمیایی به اسم کپسایسین می‌گیرد. کپسایسین می‌تواند با کاهش دادن فشار خون و تحریک انتشار اکسید نیتریک و بقیه وازودیلاتورها و ترکیباتی که به رشد یافتن رگ‌های خونی کمک می‌کنند جریان خون را به بافت‌ها افزایش خواهد داد. Vasodilators این اجازه را می‌دهد تا خون بتواند به راحتی به وسیله رگ‌ها و شریان‌هایتان به عضلات کوچکی که در دیوارهای رگ‌های خونی موجود هستند جریان پیدا کند.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مصرف فلفل کاین منجر به افزایش گردش خون می‌شود و می‌تواند قدرت رگ‌های خونی را بهبود ببخشد و منجر به کاهش یافتن پلاک در شریان‌های شما می‌شود.

انار

انارها میوه‌هایی هستند که سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و نیترات‌های پلی فنول بالا هستند که وازودیلاتورهای خیلی قوی هستند. مصرف شانار به صورت آب میوه خام و یا مکمل می‌تواند باعث افزایش جریان خون و اکسیژن سازی بافت عضلانی شود.

دارچین

دارچین نوعی ادویه گرم است که فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و می‌تواند جریان خون را افزایش دهد. در پی یک مطالعه حیوانی دارچین توانسته است که میزان گشاد شدن رگ‌های خونی و همچنین جریان خون را در شریان کرونر که خون را به قلب می‌رساند بهبود ببخشد. همچنین تحقیقات نشان داده است که دارچین توانایی این را دارد که به شکل موثر فشار خون را در افراد با آرام کردن رگ‌های خونی کاهش دهد.

راه های افزایش گردش خون در بدن

سیر

خیلی از مردم سیر را به تاثیر مفیدی که بر گردش خون و سلامت قلب دارد می‌شناسند. تحقیقات نشان داده است که سیر به شکل خاصی می‌تواند با ترکیبات گوگردش که شامل Allicin هستند توانایی این را دارد که جریان خون بافت و فشار خون پایین را با آرام کردن رگ‌های خونی‌اش افزایش دهد.

ماهی چرب

ماهی‌های چربی مثل ماهی قزل آلا منبع بسیار خوبی از چربی های امگا ۳ دارند. این دسته از چربی‌ها برای گردش خون تاثیر بسیار مثبتی دارند. به خاطر اینکه انتشار اکسید نیتریک را رواج می‌دهند که می‌تواند رگ‌های خونی اش را تخلیه کند و جریان خون را افزایش دهد.

به علاوه چربی‌های امگا ۳ به مهار پلاک‌های درون خون شما کمک کند و این فرایند می‌تواند از لخته شدن خون شما جلوگیری کند.

زردچوبه

یکی از فعالیت مهمی که زردچوبه دارد این است که می‌تواند جریان خون را افزایش دهد. در حقیقت هم طب سنتی چینی و هم طب آیورودا از گذشته تاکنون بر تاثیر زردچوبه روی باز کردن رگ‌های خونی و همچنین افزایش گردش خون تاکید فراوانی داشته‌اند و دارند.

تحقیقات انجام شده نشان داده است که ترکیبی در زردچوبه وجود دارد که اسم آن کورکومین است و می‌تواند به افزایش تولید اکسید نیتریک و همچنین کاهش استرس اکسیداتیو و کاهش التهاب کمک می‌کند.

راه های افزایش گردش خون در بدن

چغندر

خیلی از ورزشکاران برای اینکه عملکرد گردش خونشان را بهبود ببخشند آب چغندر و یا پودر چغندر مصرف می‌کنند.

این امر به خاطر این است که چغندر نیترات‌های فراوانی دارد که بدن شما آن را به اکسید نیتریک تبدیل خواهد کرد. اکسید نیتریک می‌تواند رگ‌های خونی را شل کند و همچنین جریان خون را به بافت ماهیچه‌ای افزایش دهد. آب چغندر می‌تواند جریان اکسیژن را در بافت‌های عضلانی بهبود ببخشد همچنین جریان خون را تحریک می‌کند و می‌تواند سطح اکسید نیتریک را بالا ببرد.

مرکبات

مرکباتی مثل لیمو، گریپ فروت و پرتقال سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی مانند فلاونوئیدها هستند. امکان دارد که مصرف مرکبات سرشار از فلاونوئید التهاب را در بدنتان کاهش دهد، و این عمل می‌تواند سفتی و فشار خون در شریان‌های شما کم کند و همچنین تولید اکسید نیتریک و جریان خون را بهبود خواهد ببخشد. گذشته از این‌ها مصرف مرکبات به طور منظم مانند لیمو و گریپ فروت می‌تواند فشار خون و خطر سکته مغزی را کاهش دهد.

گردو

گردو در ساختارش حاوی ترکیبات بسیار مفیدی مثل ال آرژنین اسید آلفا لیپوئیک و همچنین ویتامین E است که همه این‌ها می‌توانند تولید اکسید نیتریک را تحریک کنند. ممکن است که خوردن گردو فشار خون را کاهش دهد، عملکرد رگ‌های خونی را می‌ تواند بهبود ببخشد و همچنین التهاب را کاهش می‌دهد و این موضوع می‌تواند به شکل ویژه‌ای برای کسانی که دیابت دارند مفید باشد.

کسانی که به دیابت مبتلا هستند معمولاً به خاطر آسیب عروق خونی ناشی از قند خون کنترل نشده مشکلات فشار خون بالا و همچنین گردش خون را دارند.

توت ها

توت‌ها خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارند که امکان دارد تاثیر مثبتی بر روی جریان خون داشته باشد.

ممکن است که التهاب مزمن به رگ‌های خونی آسیب رساند و یا فشار خون شما را افزایش دهد، این مسئله می‌تواند منجر به مشکلات گردش خون شود. تحقیقات نشان داده است که خوردن توت‌ها می‌تواند ضربان قلب، فشار خون، تجمع پلاکت‌ها و همچنین سوه خونی نشانگر التهابی مثل ۶_۱۱ را کاهش دهد و در همان حال می تواند اتساع شریان ها را نیز بهبود دهد.

معجون تقویت بدن کندوک

معجون کندوک یک محصول طبیعی و عاری از هرگونه مواد شیمیایی است و هیچ عارضه‌ای را در پی ندارد، در ساختار این محصول از مواد کاملاً طبیعی استفاده شده است، عسل طبیعی، ژل رویال، گرده گل و بسیاری دیگر از مواد مغذی در ترکیبات این محصول موجود هستند.

معجون تقویت بدن vip کندوک منجر به این می‌شود که غلظت خون کاهش یابد یا گردش خون بالا رود، و به افراد کمک می‌کند تا توانایی این را داشته باشند که بیماری‌های مربوطه را از بین ببرد که این بیماری‌ها حتی شامل سردردهای مزمن و شدید نیز می‌شود، و موارد گفته شده فقط چند مورد از سد مورد از معجزات معجون کندوک است. از دیگر تاثیراتی که معجون کندوک می‌تواند داشته باشد این است که می‌ تواند انواع اختلالات جنسی را درمان کند. همچنین این محصول می‌تواند سیستم ایمنی بدن را بسیار قوی کند و بی حالی و ضعف بدن را نیز درمان می‌کند.

معجون سوپر ویژه کندوک (VIP)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *