مقالات

علت خواب آلودگی مردان بعد از رابطه جنسی

علت خواب آلودگی مردان بعد از رابطه جنسی

تفاوت‌های جنسی زن و مرد و احساسی که بعد از داشتن رابطه جنسی به آنها دست می‌دهد با همدیگر رابطه مستقیمی دارند. شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که بعد از تجربه کردن یک رابطه جنسی همسرتان را خواب آلود دیده باشید و بعد از آن سوالات زیادی در ذهن شما به وجود آمده باشد مانند اینکه آیا دیگر برای او جذابیتی ندارم؟ آیا او از رابطه جنسی با من لذت نمی‌برد؟ و اینکه علت خواب آلودگی مردان بعد از رابطه جنسی چیست و بسیاری دیگر از سوال‌ها که ممکن است به ذهن شما خطور کند.

دقت داشته باشید که گذاشتن چنین سوالاتی در ذهنتان اصلاً درست نیست و تنها تاثیرات مخربی را بر روی زندگی زناشویی‌تان به وجود می‌آورد، زیرا این یک امر طبیعی است و بیشتر مردان بعد از ارضا شدن در رابطه جنسی احساس خستگی مفرط خواهند داشت و یا به خواب می‌روند در حالی که همسر آنها بیدار خواهد بود. در ادامه مقاله می‌خواهیم در مورد اینکه چرا مردها بعد از رابطه جنسی می‌خوابند و همچنین در مورد درمانی برای این مشکل صحبت کنیم، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

علت خواب آلودگی مردان بعد از رابطه جنسی چیست ؟

خواب آلودگی مردها بعد از رابطه امری طبیعی است که از نظر علمی ثابت شده است و دلایل بسیار زیادی دارد که در ادامه به اصلی‌ترین دلایل آن می‌پردازیم:

علت خواب آلودگی مردان بعد از رابطه جنسی

مداخله هورمون‌ها

خواب آلودگی در مردان با تغییر ترشح هورمون‌ها و یا انزال، رابطه مستقیمی دارد. هنگامی که مردان بعد از رابطه جنسی به انزال می‌رسند ممکن است که در بدنشان هورمون‌های استرسی ترشح شوند که این هورمون‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. پرولاکتین
  2. اکسی توسین
  3. ملاتونین

مداخله این هورمون‌ها با همدیگر بعد از یک رابطه جنسی این هشدار را به افراد می‌دهد که زمان استراحت و خواب فرا رسیده است، هرچند که عوامل زیادی دیگری نیز در این زمینه موثر هستند که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

دوپامین یک نوع هورمون تحریک کننده بیداری است، وقتی که مرتبه انزال میرسند پرولاکتین که انتقال دهنده عصبی محسوب می‌شود هورمون دوپامین را به شدت سرکوب خواهد کرد.

در کنار پرولاکتین هورمون دیگری نیز وجود دارد که نام آن اکسی‌توسین است که همچنین از آن به عنوان هورمون احساس خوب نیز یاد می‌شود. این هورمون با تراش‌ها در زمان رابطه جنسی سعی می‌کند که افکاری را که باعث استرس و نگرانی می‌شوند را از مرد دور کنند.

داشتن رابطه جنسی در شب و تاریکی منجر به ترشح هورمون ملاتونین می‌شود که با وجود پرولاکتین و همچنین هورمون اکسیتوسین شرایط را برای خوابیدن مرد بعد از رابطه جنسی فراهم می‌کند.

اگر بخواهیم در کل بگوییم بعد از رابطه جنسی ماهیت شیمیایی در بدن آقایان تغییرات زیادی پیدا می‌کند، در صورتی که این اتفاقات کمتر در بدن خانم‌ها دیده می‌شود.

تحلیل رفتن عضلات

در برخی از عضلات گلیکوژن تولید انرژی می‌کند و وقتی که مرد بعد از انجام رابطه جنسی به انزال برسد این انرژی به صورت کامل تخلیه خواهد شد. درصد عضلاتی که در بدن مردان موجود هستند، بیشتر از زنان است و تحلیل عضلات بیشتر در آنها احساس می‌شود و مردان بعد از رابطه جنسی احساس خواب آلودگی را خواهند داشت.

ارگاسم انفجاری

یکی دیگر از دلایلی که منجر به خواب آلودگی مردان بعد از رابطه و نزدیکی می‌شود ارگاسم انفجاری است. در حقیقت در ارگاسم انفجاری که مختص به مردان است و نقطه مقابل ارگاسم درون انسدادی مخصوص خانم‌ها قرار می‌گیرد انرژی از بدن خارج می‌شود.

در نتیجه طبیعی است که بعد از، از دست رفتن انرژی که به خاطر ارگاسم انفجاری به وجود آمده باشد مرد احساس خستگی کند و تمایل زیادی به خوابیدن داشته باشند

اتفاقاتی که بعد از رابطه جنسی در بدن مردان اتفاق می‌افتند ؟

احساس خستگی و خواب آلودگی در مردان بعد از داشتن رابطه جنسی یکی از ده‌ها اتفاقاتی است که ممکن است برای مردان بعد از رابطه جنسی پیش آید. در ادامه بعضی از این اتفاقات را برایتان شرح می‌دهیم.

از دست دادن احساس روانی

جنبه‌های روانی یکی از چیزهایی است که در حین و همچنین بعد از رابطه جنسی در بین زن‌ها و مردها تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. وقتی که دو بدن ادغام می‌شوند در بین آنها اتحاد انرژی به وجود می‌آید ولی این به خاطر این است که انرژی مرد به طور انفجاری تخلیه می‌شود و همچنین احساسات روانی‌اش را از دست می‌دهد.

از دست دادن قدرت کلام

ممکن است که بیان احساسات پردازش تجربیات و برقراری ارتباط برای خانم‌ها آسان‌تر باشد ولی این موضوع که آقایان در مقایسه با خانم‌ها بعد از داشتن رابطه جنسی میزان زیادی از انرژی بدنشان را از دست می‌دهند و دیگر قادر به صحبت کردن نخواهند بود غیر قابل انکار نیست.

مردانی که هم صحبت خوبی نیستند بعد از انجام رابطه جنسی به پشت دراز می‌کشند و اکثراً می‌خوابند.

باید بگوییم که خواب آلودگی بعد از رابطه جنسی امری طبیعی است ولی نوازش کردن زن بعد از آن باعث به وجود آمدن صمیمیت و علاقه بیشتری در بین زوجین می‌شود.

در نتیجه گذشته از اینکه خانم‌ها باید خواب آلوده بودن مرد را بعد از داشتن رابطه جنسی درک کنند مردان نیز باید محدوده زمانی مشخصی را بعد از داشتن رابطه جنسی به همسرشان اختصاص دهند و با او صحبت کنند.

دلایل احساسی

زمانی که شما با فردی که رابطه احساسی دارید و اعتماد زیادی در بین شما وجود دارد رابطه جنسی برقرار می‌کنید در حقیقت بدنتان را در حالت آرامش می‌گذارید.

به عبارت دیگر می‌توان گفت که شما در هنگام رابطه جنسی به مغزتان این موضوع را القا می‌کنید که احتیاجی نیست در حالت دفاع و یا هشدار باشد و می‌تواند در حالت آرامش و آرام باشد که همین موضوع منجر به این می‌شود که هورمون‌های آرامش دهنده و خواب آور در بدنتان ترشح شوند.

استرس زیاد

همچنین داشتن استرس زیاد نیز تاثیر بسیار زیادی در خستگی بعد از رابطه جنسی دارد. تحقیقات نشان داده است که افراد و به خصوص آقایانی که قبل از داشتن رابطه جنسی و در هنگام آن استرس زیادی دارند و احتمالا برای نجات یافتن از آن فشار عصبی و رابطه جنسی برقرار میکنند، امکان دارد که بعد از ارضا شدن احساس خستگی بسیار بیشتری را در مقایسه با افراد عادی تجربه کنند.

استرس زیاد

معجون کندوک درمانی برای خواب آلودگی مردان بعد از رابطه جنسی

امروزه داروهای شیمیایی بسیار زیادی برای تقویت قوای جنسی تولید می‌شوند، ولی ممکن است که این داروها عوارض جانبی را با خود به همراه داشته باشند و یا اینکه علائم بیماری را تشدید کنند.

معجون کندو محصولی طبیعی و عاری از هرگونه مواد شیمیایی است که هیچ عوارض جانبی را با خود به همراه نخواهد داشت. این محصول ماده اصلی سازنده آن عسل و ژل رویال است همچنین بسیاری از مواد مغذی و مقوی دیگری را نیز در ترکیبات خودش دارد.

از گذشته تاکنون انسان‌ها برای درمان بیماری‌های بسیار زیادی از عسل استفاده کرده‌اند زیرا عسل توانایی درمان بسیاری از بیماری‌ها را دارد و یکی از مهمترین آنها مشکلات قوای بدن آقایان است.

ژل رویال یک ماده غذایی طبیعی است که می‌تواند خیلی راحت مشکلات قوای جنسی را برطرف کند، درون کندوهای عسل فقط ملکه‌ها هستند که اجازه مصرف ژل رویال را دارند به طوری که به این ماده حتی غذای شاهانه نیز می‌گویند. ژل رویال سرشار از انرژی و مواد مغذی است.

شما می‌توانید با مصرف معجون کندوک اغلب مشکلات جنسی تان را به خصوص مشکل خواب آلودگی بعد از رابطه جنسی را برطرف کنید و بدنی سرحال و پر انرژی را داشته باشید.

معجون سوپر ویژه کندوک (VIP)

در صورتی که می خواهید این معجون تقویت بدن کندوک را تهیه کنید می توانید روی این عکس کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *