مقالات

ترکیبی درمانگر، ترکیب عسل و شلغم

ترکیبی درمانگر، ترکیب عسل و شلغم

آیا تا به حال خواص ترکیب عسل و شلغم به گوشتان خورده است ؟ آیا ترکیب عسل و شلغم درمان قطعی آنفولانزا است؟ چگونه می توانیم این معجون را تهیه کنیم ؟  آیا می دانید که برخی از پزشکان شلغم را یک پنی سیلین گیاهی می دانند؟ در این مطلب کندوک سعی داریم به ترکیبی درمانگر، ترکیب عسل و شلغم بپردازیم ، پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید .

ترکیب عسل و شلغم برای سلامتی بدن

شاید بیشتر بچه ها با اصرارهای پدر و مادرهایشان برای خوردن شلغم مواجه شده باشند و تجربیاتی در مورد خواص بی نظیر مصرف شلغم نداشته باشند ، اما باید بدانید همین بچه ها زمانی که بزرگی می شوند، برخلاف دوران بچگی که باید به زور والدین شلغم می خوردند، عاشق مصرف شلغم خواهند شد . در واقع شلغم از بروز بیماری های ویروسی و سرماخوردگی به خوبی جلوگیری کنند و اغلب پزشکان آن را یک آنتی بیوتیک قوی می نامند. این موضوع درست است که شلغم به تنهایی می تواند به عنوان یک ماده برای مبارزه با بیماری سرماخوردگی باشد، اما اضافه کردن عسل طبیعی به این گیاه پرخاصیت، خواص آن را دو چندان خواهد کرد .

به طور کلی ترکیب عسل طبیعی و شلغم را به عنوان یک ماده مفید در پیشگیری و درمان آنفولانزا می دانند. به همین دلیل است که برخی از افراد مدعی هستند که عسل طبیعی و شلغم اگر به روشی ویژه طبخ شوند، احتمالا برای درمان کرونا نیز موثر خواهد بود. در ادامه این مطلب به صورت خلاصه قصد داریم به نکاتی در مورد ترکیبی درمانگر، ترکیب عسل و شلغم و همچنین خواص ترکیب عسل طبیعی و شلغم بپردازیم. با این حال قبل از مصرف عسل و شلغم سعی کنید حتما از دلایل خاصیت این دو ماده برای درمان بیماری های ویروسی آگاه باشید.

ترکیبی درمانگر، ترکیب عسل و شلغم

چرا ترکیب عسل طبیعی و شلغم برای بیماری های ویروسی موثر است؟

تقریبا همه ما تا حدودی از خواص عسل طبیعی برای مبارزه با ویروس ها و آلودگی ها مطلع هستیم .  در مطالب کندوک نیز به خواص مختلف عسل طبیعی برای مبارزه با بیماری های عفونی و ویروس ها و همچنین آنتی اکسیدان بودن عسل و مبارزه با رادیکال های آزاد پرداخته ایم. با این حال باید بدانید اضافه شدن برخی از مواد یا آنزیم های طبیعی از شلغم به عسل ، عاملی است که باعث شده ترکیب عسل و شلغم منحصربه فرد و خاص باشد.

در واقع شلغم یکی از سبزی های پرخاصیت و شناخته شده در سراسر جهان است. این نوع سبزی پرخاصیت معمولا دارای نژادهای مختلفی است که در کشور ایران عموما نژاد شلغم سفید بیشتر از سایر نژادهای شلغم یافت می شود. شلغم سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی بوده و به همین دلیل دارای ارزش غذایی و مقوی برای بدن است .

از مهمترین خواص شلغم می توان به تصفیه کننده خون ، خواص ضد تومور و ضد سرطانی و ضدسرماخوردگی بودن آن اشاره کرد . موارد ذکر شده تنها قسمتی از خواص فوق العاده شلغم برای سلامتی انسان ها هستند. اگر نگاهی دقیق تر به همین خواص هم بیاندازیم، به خوبی متوجه می شویم که چرا از شلغم برای درمان سرماخوردگی استفاده می شود و به آن لقب پنی سیلین طبیعی داده شده است. معجون عسل با شلغم، تمامی این خواص را دو چندان می کند و به همین علت ترکیب این دو ماده باعث افزایش خواص آن به خصوص در زمینه تقویت سیستم ایمنی بدن، تامین نیازهای ویتامینی و مواد معدنی بدن و همچنین خاصیت ضدمیکروب و ضد ویروس آنها می شود.

آیا ترکیب عسل و شلغم درمان قطعی آنفولانزا است؟

بسیاری از ادعاها وجود دارد که می گویند ترکیب عسل چهل گیاه و شلغم باعث درمان قطعی آنفولانزا می شود؛ اما آیا این ادعاها تا چه حد می تواند درست باشد ؟ دسته ای از محققان در حال بررسی دقیق تر و تحقیق در مورد میزان تاثیرگذاری ترکیب شلغم و عسل طبیعی برای درمان آنفولانزا هستند. به دلیل اینکه تا به امروز خواص این ترکیب به اثبات نرسیده است ؛ نمی توان گفت که این ترکیب می تواند درمان قطعی آنفولانزا باشد . با این حال شواهد زیادی هستند که نشان می دهد که یکی از مهمترین خواص این ترکیب ، برطرف کردن آنفولانزا یا کاهش علائم آن است. به عنوان مثال اگر به روش ریختن عسل درون شلغم و حرارت دادن آن به صورت ملایم به خوبی عمل کنید، معجون به دست آمده می تواند باعث درمان سرفه های خشک شود. امروزه به ویژه با افزایش خطر ابتلا به بیماری کرونا، افراد مختلف بسیار حساس شده اند.

روش های بسیار زیادی برای تهیه معجون شلغم و عسل خام وجود دارد. با این حال بد نیست به صورت خلاصه با 3 روش اساسی ترکیب عسل و شلغم آشنا شوید. می توانید بسیار ساده روی شلغم طبخ شده مقدار دلخواهی عسل ریخته و میل کنید. در این صورت اگر شما از طعم شلغم خوشتان نمی آید، می توانید با عسل طبیعی آن را خوش طعم کنید. در ابتدا درون شلغم را خالی کرده و به جای محتویات آن، عسل بریزید. به روش بسیار ساده و خاصی و با حرارت ملایم می توانید معجون عسل را تهیه کنید . شلغم پخته شده و عسل طبیعی را با میکسر با هم به خوبی میکس کنید و با قاشق میل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =