مقالات

مشکلات جنسی در بانوان

مشکلات جنسی در بانوان

تمایلات و انگیزه جنسی یکی از نیاز‌های مهم و بنیادین انسان است و بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی انسان ها است. کیفیت ارضایی و رضایت جنسی بر روی سلامت و آرامش نه تنها فرد بلکه جامعه نیز تأثیر مهمی دارد و بعضی مواقع مشکلات جنسی زنان باعث کم شدن لذت‌های زندگی می‌شود. به تعداد، شدت افکار و خیال پردازی‌های جنسی میل جنسی گفته می‌شود که هم امکان دارد خودجوش باشد و هم ممکن است در پاسخ به محرکات شهوانی ایجاد شود، این موضوع در زنان در مقایسه با مردان کمتر است. در ادامه این مطلب به اختلالات و مشکلات جنسی زنان و درمان های آن پرداخته‌ایم.

اگر شما نیز احساس می‌کنید که به اختلالات جنسی دچار شده‌اید می‌توانید به دکتر زنان مراجعه کنید. اما پیشنهاد ما این است که قبل از رفتن به پزشک این مطلب کندوک را تا آخر مطالعه کنید.

مشکلات جنسی زنان

به کمبود یا فقدان خیال پردازی و افکار جنسی و میل به داشتن رابطه جنسی مشکلات جنسی زنان میگویند که موجب پریشانی آن فرد می‌شود. نداشتن میل جنسی در زن، باعث بقیه‌ی اختلالات جنسی دیگر هم میشود و فقط برای خانم ها مشکل‌ ساز نیست؛ بلکه لطمه‌ی بسیاری به ارتباط زناشویی و خانواده نیز وارد می‌کند.

طبق آماری که در دست است در کشورهای مختلف، دو سوم از طلاق‌ها به خاطر مشکلات جنسی زنان و  توافق نداشتن بر سر مسائل جنسی بوده است.

چه عواملی باعث به وجود آمدن مشکلات جنسی در زنان می‌شود؟

عوامل و دلایل ایجاد اختلالات و مشکلات جنسی زنان شامل موارد زیر است:

 1. مشکلات فردی
 2. اختلال در عملکرد جنسی همسر
 3. تحریک کم
 4. داشتن بیماری‌های زمینه‌ای
 5. مشکلات روانی
 6. افسردگی
 7. مصرف بعضی دارو‌ها
 8. سوءمصرف مواد مخدر

به علاوه موارد زیر می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی میل جنسی زنان بگذارد:

 1. صمیمیت احساسی
 2. حس زن خوب بودن
 3. جذابیت
 4. زنانگی
 5. تصویر مثبت داشتن از بدن خود

با انجام یک رابطه‌ی جنسی لذت‌بخش تصور مثبتی از لذت و رابطه‌ی جنسی در ذهن فرد به وجود می‌آید و این موضوع باعث میشود میل جنسی زیاد شود. بخاطر همیک رضایت جنسی عامل موردی مهم بر روی میل جنسی است. اگر‌ که اضطراب و استرس وجود داشته باشد، باعث این میشود که این چرخه تکرار شود و رابطه‌ی رضایت‌ بخشی به وجود نیاید همچنین باعث میشود میل جنسی سرکوب شود.

علت کاهش میل جنسی در زنان

کم شدن میل جنسی در زنان و سردمجازی دلایل های زیاد و مختلفی دارد و در تمام سنین ممکن است به وجود آید. بعضی از خانم‌ها در مورد مشکلات جنسی که دارند با دکتر زنان مشورت می‌کنند.

بعضی نیز به خاطر مسائل فرهنگی هیچوقت در این مورد با دکتر خود صحبت نمی‌کنند. به این نکته توجه کنید که متخصص زنان و زایمان با شما مشورت میکند و توصیه هایی به شما خواهد کرد و به شما کمک می‌کند تا مشکلات رابطه جنسی خودتان را برطرف کنید. با انجام این کار می‌توانید حتی به بهبود رابطه جنسی در کهن سالی نیز کمک کنید.

مهم‌ترین مشکلات جنسی در زنان

مشکلات جنسی زنان در کل امکان دارد که باعث یکی از اختلالات زیر شود:

_ واژینیسموس

_ بی‌میلی و مشکلات جنسی در زنان

_ ایجاد اختلال در ارگاسم

_ آتروفی واژن

_ شل شدن عضلات واژن

_  اختلالات فیزیکی

_ اختلالات هورمونی

در ادامه به بررسی کلی هر یک از موارد بالا می‌پردازیم.

واژینیسموس

در این اختلال، درست بعد از اینکه چیزی به واژن وارد شود، عضلات واژن منقبض خواهند شد و مانع این میشود که نزدیکی صورت گیرد و باعث میشود رابطه بسیار دردناک شود. بعضی از علائم واژینیسموس شامل موارد زیر است:

_  سفت تر شدن عضلات واژن به طور غیرارادی

_ناتوان شدن در کنترل انقباض های واژن و یا متوقف کردن آن

_ ترس از اینکه چیزی داخل واژن شود

_ داشتن احساس سوزش درست بعد از وارد شدن چیزی به واژن

واژینیسموس

بی‌میلی جنسی در زنان

اگر زنانی که دچار بی میلی جنسی هستند در رابطه جنسی به ارگاسم نرسند باعث این می‌شود که از انجام رابطه جنسی با همسرشان لذت نبرند. بی‌میلی جنسی در زنان شامل عبارت های زیر میشوند:

_ کم بودن سطح تمایل جنسی

_  ترس داشتن نسبت به شریک جنسی‌شان

_ داشتن احساس درد هنگام ورود آلت تناسلی به واژن

_  ارگاسم نداشتن و یا نرسیدن به اوج لذت جنسی

_ ناتوان شدن برای نشان دادن واکنش های مناسب در مقابل با پوزیشن‌های مختلف آمیزشی

ایجاد اختلال در ارگاسم

به احساس ر‌هایی و لذت شدیدی که زمان تحریک جنسی به فرد دست می‌دهد ارگاسم میگویند، که به آن مرحله رسیدن به اوج لذت جنسی و بعد از آن تخلیه تنش شهوانی و جنسی میگویند. اختلال در ارگاسم زنان، یعنی یعنی اینکه زن در مرحله رسیدن به ارگاسم و تجربه آن مشکل دارد و یا آن را تجربه نمیکند. اختلال در ارگاسم چهار نوع است:

_ آنورگاسمیا اولیه: زن هیچوقت ارگاسم را تجربه نکرده.

_ آنورگاسمیا ثانویه؛ در این نوع فرد ارگاسم را به سختی تجربه می‌کند با وجود اینکه قبلاً نیز تجربه‌اش کرده است و برایش رخ داده.

_ آنورگاسمیا وضعیتی: این نوع شایع‌ترین نوع است که فرد فقط در مواقع خیلی خاصی به ارگاسم می‌رسد.

_ آنورگاسمیا عمومی: زن به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی نمیتواند ارگاسم را تجربه کند، حتی مواقعی که به شدت از نظر جنسی تحریک شده باشد.

آتروفی واژن

هنگامی که دیواره‌های واژن بخاطر پایین آمدن سطح هورمون استروژن نازک میشوند به آن آتروفی واژن میگویند. آتروفی می‌تواند باعث به وجود آمدن رابطه جنسی دردناک شود و این مشکل بیشتر به زمان بعد از یائسگی برمیگردد‌. این مشکل بیشتر برای افرادی در رده سنی ۴۵ تا ۵۵ پیش آمده است و در سال‌های آخر قاعده شدن ایجاد می‌شود و بعضی اوقات نیز هیچ علامتی ندارد.

برخی از علائم رایج آتروفی واژن شامل موارد زیر میشوند:

_ بی‌اختیاری در ادرار

_ کم بودن رطوبت واژن و خشکی آن

_ احساس درد و یا سوزش موقع ادرار

_ نازک شدن دیواره‌ واژن

_ ایجاد و دیدن لکه بعد از نزدیکی

_ کوتاه و سفت شدن کانال واژن

_ احساس سوزش و التهاب در واژن

_ ناراحتی و یا درد داشتن هنگام نزدیکی

_ عفونت‌های ادراری مکرر

شل شدن عضلات واژن

از دیگر عواملی که باعث میشود اختلالات جنسی در زنان پیش آید، شل شدن عضلات واژن است که دلایل آن بیشتر به زایمان زیاد و یا افزایش سن مربوط میشود.

اختلالات فیزیکی

هر نوع بیماری، برای مثال سرطان، نارسایی کلیه، بیماری ام اس، بیماری‌ قلبی و همچنین مشکلات مثانه می‌تواند باعث ایجاد اختلال عملکرد جنسی در زنان شود. برخی دارو‌ها، مانند دارو‌های ضد افسردگی، دارو‌ی فشار خون، آنتی هیستامین‌ها و همچنین دارو‌های شیمی درمانی می‌توانند باعث این شوند که میل جنسی زنان و توانایی بدنشان را برای تجربه ارگاسم کاهش یابد.

اختلالات فیزیکی

اختلالات هورمونی

پایین‌ بودن سطح استروژن بعد از یائسگی امکان دارد باعث تغییر در بافت‌های دستگاه تناسلی شوند. کاهش استروژن باعث این میشود که جریان خون به ناحیه لگن کاهش یابد که این امر می‌تواند تحریک شدن و یا ارگاسم را به تعویق بیاندازد. اگر زنی از نظر جنسی فعال نباشد پوشش واژن او به مرور ضخیم‌ تر و ضعیف‌ تر می‌شود و می‌تواند باعث مقاربت دردناک شود. همچنین سطح هورمون بدن بعد از زایمان و در زمان شیردهی هم تغییر می‌کند، که می‌تواند باعث خشکی واژن شود و باعث کاهش میل جنسی شود.

معجون کندوک درمانی برای مشکل جنسی بانوان

از گذشته تا اکنون افراد برای درمان بیماری های مختلف از عسل استفاده کرده‌اند. عسل توانایی درمان شمار زیادی از بیماری ها را دارد که یکی از آنها مشکلات جنسی است. معجون کندوک vip به عنوان درمانی فوق‌العاده و صد در صدی برای ناتوانی جنسی خانم ها به شمار می‌آید‌ این معجون از موادی مانند ژل رویال و عسل و مواد موثر بیشتری ساخته شده است. همان طور که میدانید در ترکیبات این معجون ژل رویال موجود است و ژل رویال برای درمان مشکلات جنسی خیلی موثر است‌. بهترین راه برای درمان این مشکل استفاده از معجون کندوک تقویت بدن vip بانوان یک بار در روز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 5 =