مقالات

عسل پونه ، خاصیت این خوراکی بی نظیر

عسل پونه ، خاصیت این خوراکی بی نظیر

عسل جزء مواد غذایی است که از فراورده های زنبور عسل است و دارای خواص بسیار زیادی برای سلامتی بدن و درمان بیماری ها دارد و می توانید از آن به صورت روزانه در وعده های غذایی خود استفاده کنید و سلامتی بدن خود را تامین کنید.

یکی از انواع عسل، عسل تک گل است که 80 درصد شهد آن از یک نوع گیاه جمع آوری می شود و یکی از انواع آن عسل پونه است که یکی از پر خاصیت ترین عسل های موجود در بازار است .

از گذشته تا به امروز از عسل طبیعی در طب سنتی برای درمان بیماری های مختلف استفاده شده است و امروزه نیز بسیاری از افراد با انتخاب یک نوع عسل خاص برای خواص درمانی آن استفاده می کنند. در این مطلب قصد بررسی یکی از پر خاصیت ترین عسل ها یعنی عسل پونه را داریم.

عسل پونه چیست ؟ | عسل طبیعی

عسل پونه یکی از انواع عسل تک گل است و از شهد گیاه پونه به دست می آید و گیاه پونه گیاهی از خانواده نعناع است و این گیاه به صورت وحشی در کوهپایه ها و در کنار چشمه های آب سرد رشد می کند.

عسل پونه با برداشت شهد این گیاه توسط زنبور عسل تولید می شود و لازم است بدانید که جزء عسل های تک گل است و عسل های تک گل به صورت خالص از یک نوع گیاه یا گل ساخته نشده اند بلکه 80 درصد شهد آن از یک نوع گیاه است و 20 درصد دیگر ممکن است از گیاهان دیگر باشد.

عسل های تک گل دارای خواص بسیار مفید و منحصر به فرد هستند که عسل پونه نیز یکی از انواع این عسل ها است برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد زیادی دارد و می توانید از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کنید و سلامتی بدن خود را تضمین کنید.

عسل پونه ، خاصیت این خوراکی بی نظیر

راه های تشخیص انواع عسل تک گل | رنگبندی عسل ها

یکی از مشخصه های انواع عسل تک گل رنگ این نوع عسل هاست که هر یک دارای یک رنگ مختص خود است و با داشتن اطلاعات در مورد رنگ این نوع عسل ها می توانید انواع عسل تک گل را بشناسید و با خرید و استفاده از آنها بسیاری از بیماری های خود را درمان کنید.

عسل پونه به عنوان یک عسل تک گل دارای رنگ کهربایی تیره است و در میان تمامی عسل های تک گل تنها عسل پونه دارای رنگ کهربایی تیره است و لازم است در مورد انواع عسل و رنگ های آنها اطلاعات کسب کنید و عسل مورد نیاز خود را به آسانی پیدا کنید و از آن استفاده کنید.

دانستن رنگ عسل ها در خرید انواع عسل نیز می تواند به شما کمک کند و اگر شما عسلی را خریداری کردید و پس از اینکه به دستتان رسید به کمک تشخیص رنگ آن می توانید تشخیص دهید عسلی که برای شما ارسال شده است عسلی است که شما نیاز دارید یا خیر!

آشنایی با خواص عسل پونه

همانطور که می توانید هر یکی از انواع عسل دارای خواص منحصر به فردی برای درمان بیماری های مختلف است و لازم است در مورد خواص انواع عسل تحقیق کنید و عسلی را تهیه کنید که برای درمان و رفع بیماری های شما مفید باشد و با استفاده منظم و به اندازه از آن بتوانید آن را برطرف کنید.

خاصیت آنتی بیوتیک قوی | عسل پونه طبیعی

یکی از بارز ترین و مهم ترین ویژگی عسل پونه داشتن آنتی بیوتیک قوی است که می تواند در درمان بیماری های زیادی همچون : عفونت های قارچی ، عفونت های مجاری ادراری ، درمان انواع سرماخوردگی و… تاثیر گذار باشد .

از این عسل می توان به عنوان شربت سرفه استفاده کرد که می تواند شدید ترین سرفه ها را درمان کند و به آنها پایان بدهد که می توانید آن را مستقیم و یا به صورت شربت عسل استفاده کنید.

این نوع عسل در درمان عفونت های اندام تناسلی ، سینوزیت نیز تاثیر مثبت دارد و شرط اثرگذاری آن استفاده به صورت مداوم و چند ماه از آن می باشد و با استفاده کوتاه مدت از آن نتیجه ای دریافت نخواهید کرد.

درمان بیماری های ریوی + تنگی نفس

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری از افراد با توجه به آلودگی هوا از آن رنج می برند آسم و بیماری های ریوی است که با مصرف شربت عسل پونه می توانید به درمان این بیماری کمک کنید.

عسل پونه می تواند در مصرف طولانی مدت تنگی نفس مشکلات ناشی از بیماری آسم را کاهش دهد .

این عسل می تواند به پاکسازی ریه و درمان بیماری های ریه برای افرادی که سیگار می کشند و یا دارای بیماری های ریوی هستند کمک زیادی بکند.

درمان و پاکسازی کبد | جلوگیری از سکته قلبی و مغزی !

امروزه شاهد این خبر ناخوشایند از خیلی از افراد هستیم که حتی افراد جوان به سکته قلبی و مغزی دچار شده اند و یکی از دلایل اصلی آن جمع شدن و انباشته شدن ترکیبات مضر در کبد و خون است.

مضرف عسل پونه می تواند به صورت کامل کبد شما را پاکسازی کند و مانع از جمع شدن ترکیبات مضر در آن می شود و با مصرف مداوم آن هم به صورت مستقیم و هم به صورت عسل قدم بزرگی در جلوگیری از سکته های قلبی و مغری برداشته اید.

خواص عسل پونه به این چند مورد محدود نمی شود و دارای خواص بسیار زیادی برای سلامتی بدن و جلوگیری از بیماری های مختلف است اما به اصلی ترین موارد آن در این مطلب پرداختیم و دانستیم که عسل های تک گل هر کدام برای درمان بیماری های مختلف مناسب هستند و لازم است با انواع آن برای درمان بیماری های خود آشنا باشید و از عسل مناسبی برای درمان بیماری های خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =