مقالات

خواص کره و عسل طبیعی، این صبحانه خوشمزه

خواص کره و عسل طبیعی، این صبحانه خوشمزه

در طب سنتی همیشه تلاش بر این بوده که با وعده غذایی و مواد غذایی سالم بدن شما را سالم تر و سیستم بدن شما را قوی تر نگه دارد . عسل جزء مواردی است که در داشتن تغذیه سالم و مفید بسیار ضروری است و باید سعی کنید عسل را در وعده های غذایی خود جای دهید . خیلی از افراد برای صبحانه از مربا ها به همراه کره استفاده می کنند اما باید دقت کنید که مربا ها دارای شکر سفید هستند و مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به دیابت، کبد چرب و… شود و برای کره باید سعی کنید از کره حیوانی استفاده کنید که دارای چربی بدون کلسترول هستند .

عسل یکی از بهترین انتخاب ها برای جایگزینی مربا ها در صبحانه می باشد و سعی کنید اگر از مربا ها نیز استفاده می کنید از مربا های خانگی با شکر کم استفاده کنید . در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی و تحلیل خواص ترکیب عسل و کره حیوانی بپردازیم .

شرط جوابدهی ترکیبات عسل

عسل طبیعی در موارد زیادی به تنهایی هم به عنوان وعده غذایی هم به عنوان درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود و همچنین عسل طبیعی با مواد دیگری نیز به صورت ترکیب استفاده می شود که خواص آن را افزایش می دهد مثل ترکیب عسل طبیعی با کره حیوانی یا دوسین که ترکیبی از عسل با سیاه دانه می باشد . در صورتی که می خواهید بیشتر در مورد دوسین و خواص آن بدانند می توانید به مطلب معجون دوسین چیست ؟ مراجعه کنید .

در این ترکیبات دو ماده که دارای خواص بسیار زیاد و درمانی هستند با هم ترکیب می شوند و خواص آنها دو برابر بیشتر می شود که مصرف عسل با کره حیوانی نیز از این دسته ترکیبات می باشد . اما چه زمانی می توان از این خواص شگفت انگیز بهره برد ؟!

زمانی این ترکیبات اثر خود را به خوبی روی بدن می گذارند که شما در این ترکیبات از عسل کاملا طبیعی استفاده کنید و از عسل های شرکتی استفاده نکنید چون بیشتر عسل های شرکتی به صورت صنعتی تولید می شوند و محصول دست زنبورهای عسل نمی باشد و از خواص عسل طبیعی برخوردار نیستند . پس باید سعی کنید برای بهره بردن از خواص عسل از عسل کاملا طبیعی استفاده کنید .

خواص کره و عسل طبیعی

جلوگیری از پوکی استخوان با مصرف کره و عسل

کره حیوانی علاوه بر داشتن چریی ، ویتامین A دارای مواد معدنی همچون : منیزیم و کلسیم می باشد و همچنین عسل طبیعی نیز علاوه بر ویتامین A دارای مواد معدنی فوق العاده مفیدی برای استخوان ها می باشد و ترکیب استفاده از این دو مورد می تواند برای تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان بسیار مفید باشد .

از این مورد می تواند در افراد پیر برای تقویت استخوان ها و در کودکان برای جلوگیری از ایجاد پوکی استخوان و مشکلات مربوط به استخوان ها استفاده کرد . سعی کنید مصرف این ترکیب را در مصرف هر روزه خود قرار ندهید چون این ترکیب به اندازه ای مفید است . اگر در مصرف آن زیاده روی شود مضر است . پس سعی کنید سه روز یا چهار روز در هفته از آن استفاده کنید و از سالم بودن استخوان های خود لذت ببرید .

این ترکیب سرشار از ویتامین A می باشد چون هم عسل طبیعی و هم کره حیوانی دارای ویتامین آ هستند و می توانند قدرت بینایی و سیستم عصبی شما را تقویت کنند و همچنین از بیماری های تیروئیدی نیز جلوگیری می کند .

جلوگیری از پیری زودرس

یکی از عواملی که در شروع پیری زودرس پوست بسیار موثر است خشکی پوست صورت می باشد که می تواند باعث ایجاد چین و چروک و… شود که پوست صورت برای جلوگیری از خشک شدن آن چربی ترشح می کند که مصرف کره و عسل طبیعی می تواند چربی کافی را برای شما فراهم کنند و مانع از خشک شدن پوست و ایجاد چین و چروک می شوند .

شما با مصرف مواد غذایی سالم و غذاهایی که دارای مواد مفید برای بدن هستند بسیاری از موادی که از طریق محصولات بهداشتی به پوست و بدن خود می رسانید را می توانید فراهم کنید . پس شما می توانید با مصرف چند روز در هفته عسل طبیعی و کره حیوانی چربی کافی برای بدن را فراهم کنید و مانع از خشک شدن و پیری زودرس پوست شوید .

خواص کره و عسل طبیعی، این صبحانه خوشمزه

تقویت مغز و افزایش هوشیاری با ترکیب و عسل طبیعی و کره

مغز برای کارایی هرچه بهتر خود به امگا 3 و اگا 6 نیاز دارد و مصرف این ترکیب باعث می شود که امگا 3 و امگا 6 بدن فراهم شود و افزایش هوشیاری افراد بالاتر برود . پس این ترکیب می تواند برای افرادی که می خواهند پتانسیل مغز خود را بالا ببرند عالی است .

دارو های صنعتی زیادی وجود دارد که بسیاری از افراد برای درس خواندن ، کار کردن زیاد از آنها استفاده می کنند تا سطح هوشیاری مغز خود را افزایش دهند . اما مصرف این دارو ها سلامتی بدن را به خطر می اندازد و باعث ایجاد بیماری های بسیار زیادی در بدن می شوند . درحالی که می توانید با یک صبحانه سالم و مصرف عسل طبیعی و کره حیوانی سطح هوشیاری مغز خود را به حد زیادی بالا ببرید .

کاهش آلرژی های فصلی

کره از خواص ضدالتهابی زیادی برخوردار نیست ولی عسل خاصیت ضد التهابی دارد و در کاهش علائم آلرژی نقش اساسی را ایفا خواهد کرد.

عسل به دلیل اینکه حاوی گرده گل است، مثل یک واکسن عمل خواهد کرد. در صورتی که دچار آلرژی شدید و از آبریزش بینی و همچنین خارش چشم خسته شده اید، عسل می‌تواند در کاهش این علائم مفید واقع شود.

البته می توانید که به کره و عسل خود، گرده گل نیز اضافه کنید تا علاوه بر گرده های موجود در عسل، مقدار دوز گرده گل افزایش بیابد. وقتی که گرده گل به بدن وارد می‌شود، بدن آنتی بادی‌هایی تولید خواهد کرد که بتواند با گرده گل مبارزه کند. در حقیقت بدن حالت دفاعی در برابر آلرژیب به خود می گیرد و به محضی که گرده گل به بدن وارد شود، سیستم ایمنی بدن حالت تهاجمی به خود خواهد گرفت و آن را از بین خواهد برد و از طرفی دیگر همزمان سیستم ایمنی بدن را هم تقویت خواهد کرد.

سعی کنید عسلی را تهیه نماید که از مناطق محلی خودتان تولید شده باشد. چون عسل‌ ها دارای گرده‌های گل تولی شده از گل‌های محلی خودتان می باشد و از طرفی با مصرف آن به صورت روزانه بدن در برابر آلرژی ایمن می شود .

بهتر است که دو تا سه ماه قبل از فصل آلرژی استفاده و مصرف عسل را شروع کنید تا اینکه بدن فرصت این را داشته باشد که سیستم ایمنی را تقویت کند. حال شاید سوال پیش بیاید که کره در اینجا چه نقشی دارد؟ کره حیوانی کمک خواهد کرد تا مصرف عسل و گرده گل برای مبارزه با آلرژی خوش طعم تر شود. افراد زیادی هستند که علاقه ای به خوردن شربت عسل و گرده گل برای برطرف کردن آلرژی ندارند.

ولی در صورتی که صحبت از صبحانه ای به نام کره و عسل می شود، قطعا دهانشان آب می افتد! در این وضعیت استفاده از کره و عسل می تواند گزینه مناسبی برای مقابله با آلرژی های فصلی باشد.

خواص آنتی اکسیدانی

همانطور که در مطالب قبلی هم اشاره کردیم عسل طبیعی حاوی آنتی‌ اکسیدان می باشد. آنتی اکسیدان می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و بدن را در برابر بیماری‌ ها ایمن نگه نخواهد داشت.

پژوهش ها نشان داده که خوردن عسل در در صبحانه موجب قوی‌ تر شدن بدن می شود. افراد بسیاری بر این اعتقادند که مصرف کافئین در ابتدای روز انرژی بیشتری را به بدن می دهد. ولی یکبار به جای اینکه از کافئین استفاده کنید از عسل استفاده نمایید تا از نتیجه آن غافلگیر شوید. بهتر است برای اینکه از خواص آنتی اکسیدانی عسل بهرمند شوید، آن را در وعده صبحانه یا به صورت شربت عسل طبیعی یا به صورت کره و عسل آن را میل نماید.

نقش مصرف کره و عسل در افزایش وزن

در صورتی که از جزء افرادی می باشید که از لاغری خود خسته شده اید و همچنین تصمیم به افزایش وزن خود دارید بعد از خوردن غذاهایی که حاوی چربی های مفید هستند، از عسل، شیره انگور و دسرهای چرب استفاده کنید.

میل کردن کره و عسل در صبحانه به صورت مداوم در افزایش وزن تاثیر خوبی دارد. از طرفی دیگر در صورتی که از آن دسته افرادی هستید که دارای اضافه وزن می باشید و تصمیم دارید وزن خود را ثابت نگه دارید یا در حال کاهش وزن و حرکت به سمت لاغری هستید، باید از خوردن کره و عسل به طور مستمر پرهیز کنید.

البته این را در نظر داشته باشید که این نوع مواد غذایی را نباید به صورت کلی از سفره غذایی حذف کنید؛ چون موجب ابتلا به شب کوری، ریزش مو و خشکی پوست خواهد شد. پس این افراد باید در مصرف کره و عسل میانه روی کنید و تعادل را رعایت کنید.

همانطور که مشاهده می کنید این ترکیب دارای خواص بسیار زیادی است و شرط اصلی برخورداری از این خواص استفاده از عسل طبیعی و کره حیوانی بدون کلسترول می باشد . پس سعی کنید از این ترکیب در وعده های صبحانه خود استفاده کنید ولی در مصرف آن زیاده روی نکنید چون زیاده روی در هر چیزی می تواند برای سلامتی بدن مضر باشد . از طرفی دیگر اگر قصد خرید عسل های طبیعی را دارید می توانید آن را از کندوک خریداری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =