مقالات

خاصیت دمنوش بابونه و عسل

خاصیت دمنوش بابونه و عسل

گیاه بابونه یکی از گیاهان دارویی است که در میان مردم طرفداران زیادی دارد و خیلی از مردم به عنوان دمنوش برای حفظ آرامش و کاهش استرس از آن استفاده می کنند . از گذشته تا کنون از گیاه بابونه در طب سنتی استفاده می شود و دارای خواص بسیار زیادی است و این دمنوش همراه ترکیبات دیگر نیز قابل استفاده است چون دمنوش بابونه به تنهایی طعمی تلخ و ناخوشایند دارد به همین دلیل بیشتر به همراه یک شیرین کننده یا طعم دهنده استفاده می شود . عسل نیز از گذشته به عنوان یک ماده دارویی از آن استفاده شده است که دارای خواص بسیار زیادی است و برای شیرین کردن طعم بابونه نیز می توان از آن استفاده کرد . در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی و تحلیل این ترکیب شگفت انگیز بپردازیم .

عسل طبیعی یک معجزه درمانی

عسل یکی از خوش طعم ترین مواد غذایی به شمار می رود که دارای خواص بسیار زیادی است و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید می باشد و می تواند زخم ها ، جای سوختگی را از بین ببرد و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند . این ماده معجزه گر همراه مواد بسیار دیگر قابل استفاده است که بتواند خاصیت آن را چندین برابر کرد که از میان آنها می توان به گیاه بابونه، سیاه دانه و… اشاره کرد .

اما باید به یاد داشته باشید تمامی فواید و خواص عسل در عسل طبیعی وجود دارد و با استفاده از دیگر عسل های صنعتی موجود در بازار از این خواص برخوردار نخواهید بود چون این عسل ها از ترکیب موادی صنعتی تولید می شوند و محصول زنبور عسل نیستند و خواص عسل طبیعی را ندارند . پس اگر می خواهید از ترکیب دمنوش بابونه و عسل استفاده کنید و از خاصیت آن بهره مند شوید سعی کنید از عسل کاملا طبیعی استفاده کنید . در صورتی قصد خرید عسل طبیعی را دارید می توانید روی این کلمه مراجعه کنید .

خاصیت ترکیب عسل و دمنوش بابونه

آرام بخش و ضد استرس

دمنوش بابونه به تنهایی دارای خاصیت حفظ آرامش ، کاهش استرس و نارحتی ها و… می باشد و مصرف آن همراه عسل می تواند خاصیت بسیار بیشتری مثل : رفع خستگی ، کاهش استرس روزانه ، تقویت سیستم ایمنی بدن و… داشته باشد . پس اگر شما هم جزء افرادی هستید برای کاهش استرس از داروهای آرام بخش استفاده می کنید دیگر نیاز به این داروهای مضر و آسیب رسان ندارید و می توانید با مصرف عسل و دمنوش بابونه آرامش روزانه خود را بازیابید . چون مصرف این ترکیب به صورت روزانه باعث تعادل گردش خون می شود و به شما عزیزان احساس آرامش می دهد .

درمان زخم معده

یکی دیگر از مزایای این ترکیب درمان زخم معده می باشد چون عسل از گذشته برای درمان زخم ها از آن استفاده شده است و استفاده از این ترکیب می تواند داخل معده را ضدعفونی کند و زخم های درونی آن را درمان می کند و می تواند یک درمان بسیار طبیعی برای درمان زخم معده محسوب شود .

تقویت سیستم ایمنی بدن

پاییز و زمستان همیشه با انواع بیماری های ویروسی و همچنین میکروبی همراه بوده است. دمنوش بابونه و عسل از آن دسته از بهترین نوشیدنی ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد. البته شاید بگویید که واکسن هم گزینه خوبی برای مقابله با ویروس م باشد ولی نباید تاثیرگذاری مواد خوراکی را نیز فراموش کنید. هم بابونه و هم عسل طبیعی به این موضوع کمک خواهند کرد و در کنار هم می توانند به معجونی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن تبدیل شوند. می توان گفت که قطعا مصرف دمنوش بابونه و عسل در فصل سرد بهتر از نوشیدن چای می باشد که از خواص زیادی برای مقابله با ویروس برخوردار نیست . پس می توان گفت که بهتر است دمنوش هایی همانند دمنوش بابونه را به جای چای استفاده کنیم.

درمان لکه و جوش

این دو ماده به دلیل داشتن آنتی اکسیدان مصرفشان همراه یکدیگر باعث از بین رفتن لک و جوش های پوستی می شود همچنین بابونه خود دارای خاصیت روشن کنندگی پوست را دارد و در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی برای زیبایی پوست از آن استفاده می شود . پس اگر شما هم از لک و جوش های پوستی خود رنج می برید بهترین راه استفاده از این ترکیب طبیعی و بی ضرر می باشد .

جلوگیری از سرطان

یکی دیگر از خواص این ترکیب جلوگیری از انواع سرطان می باشد چون این ترکیب به صورت کاملا طبیعی مقدار زیادی آنتی اکسیدان در اختیار شما قرار می دهد و بدن شما را تقویت می کند و مانع از به وجود آمدن سرطان ها می شود .

خاصیت دمنوش بابونه و عسل

آیا مصرف ترکیب دمنوش بابونه و عسل باعث لاغری می شود ؟

در جواب باید گفت که این ترکیب برای لاغری و کاهش وزن معجزه می کند چون می تواند به صورت کاملا طبیعی به چربی سوزی شما کمک کند . شاید برایتان سوال باشد که این ترکیب چگونه باعث کاهش وزن می شود ؟

افزایش وزن در صورتی اتفاق می افتد که شما از غذاهای پر کالری استفاده کنید . اما اگر شما از این دمنوش به صورت روزانه استفاده کنید می تواند به صورت کاملا طبیعی انرژی مورد نیاز شما را فراهم کند و دیگر نیازی به غذاهای پر کالری نخواهید داشت در نتیجه کالری کمتری به بدن می رسد و باعث چربی سوزی و لاغری فرد می شود .

نحوه درست کردن ترکیب دمنوش بابونه و عسل طبیعی

شاید بگویید که تنها با ترکیب این دو ماده این معجون شگفت انگیز ساخته می شود اما به این سادگی نیست باید در نظر داشته باشید باید دمنوش را ابتدا بسازید و گیاه بابونه را دم کنید و مدتی صبر کنید تا دمنوش کمی سرد شود بعد عسل را به آن اضافه کنید چون اگر عسل را در داغی به دمنوش اضافه کنید عسل خاصیت خود را از دست می دهد و دیگر از آن همه خواص بهره مند نخواهید بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =