مقالات

چگونه عسل را روی فرش پاک‌ کنیم؟

چگونه عسل را روی فرش پاک‌ کنیم؟

شاید مشکل پاک کردن عسل از روی فرش برای شما نیز به وجود آمده باشد و این سوال برای شما پیش آمده باشد که چگونه می‌توانیم اثر را از روی فرش پاک کنیم؟ فرقی ندارد که میزان شکر و ناخالصی عسل چقدر باشد و یا اینکه عسل طبیعی باشد و یا غیر طبیعی. در این مطلب می‌خواهیم با گفتن روش‌های مناسب و موثر برای پاک کردن عسل از روی فرش به شما کمک کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

روش‌های مناسب و موثر برای پاک کردن عسل از روی فرش

به یاد داشته باشید که برای بسیاری از مشکلات راه حل‌های گوناگون و مختلفی نیز وجود دارند و شما کافی است که آنها را به طور کامل بررسی کنید تا بتوانید بهترین روش برای حل کردن آن مشکل را با توجه به مواد در دسترستان بیابید. در ادامه مطلب راه حل‌هایی برای پاک کردن عسل از روی فرش را برای شما بیان می‌کنیم:

  • در قدم اول باید با کمک یک چاقوی کند که باعث آسیب رساندن به بافت فرش نشود و یا یک قاشق عسل را از روی فرش بردارید.
  • در مرحله بعد باید یک دستمال پارچه‌ای را بر روی لکه عسل قرار دهید.
  • به این نکته خیلی توجه داشته باشید که اصلاً نباید دستمال را بر روی لکه عسل بکشید زیرا با انجام این کار باعث می‌شوید که عسل به عمق فرش نفوذ پیدا کند.
  • به مقدار لازم از شامپو فرشی مناسب و یک مایع ظرفشویی را در داخل ظرفی بریزید و سپس آن را با آب مخلوط کنید.
  • دستمالی تمیز را در آن بگذارید تا کاملاً با آن مخلوط خیس شود و سپس آن را بر روی لکه عسل به آرامی ضربه بزنید.
  • بعد از این مرحله باید با یک دستمال پارچه‌ای خشک به لکه ضربه بزنید تا شامپو فرش و یا مایع ظرفشویی را به خودش جذب کند.
  • سپس بعد از اینکه لکه را پاک کردید می‌توانید با کمک یک اسفنج مرطوب و تمیز محل لکه عسل را فشار دهید برای اینکه عسل‌های باقیمانده گرفته شوند و بر روی فرش باقی نماند.
  • در مرحله آخر باید فرش را در یک فضای باز قرار دهید تا زودتر خشک شود.

چگونه عسل را روی فرش پاک‌ کنیم؟

رعایت کردن نکات مهم درباره تمیز کردن لکه عسل از روی فرش

تا این قسمت از مطلب کندوک به بررسی راهکارهایی برای پاک کردن درست و مناسب عسل از روی فرش پرداختیم حالا باید به مواردی بپردازیم تا فرش دچار آسیب نشود.

استفاده از دستمال مناسب

برای اینکه بتوانید به شیوه درست و اصولی اثر عسل را از روی فرش پاک کنید باید به وسیله یک دستمال مناسب این کار را انجام دهید. قبل از اینکه از آن دستمال استفاده کنید باید به نوع و بافت آن دقت کنید. و این نکته را نیز در یاد داشته باشید که باید دستمال شما سفید رنگ باشد به خاطر اینکه ممکن است دستمال رنگی بافت فرش را خراب کند.

استفاده از حوله و یا دستمال بدون پرز

یکی دیگر از مواردی که در پاک کردن عسل از روی فرش باید به آن توجه کنید این است که بهتر است که از دستمال و یا حوله‌ای استفاده کنید که هیچ گونه پرزی نداشته باشد زیرا ممکن است که چسبیدن عسل به پرزها باعث این شود که لکه‌ها به سختی تمیز شوند.

استفاده از الکل و پاک کننده

اگر به هر دلیلی نتوانستید اثر عسل را از روی فرش پاک کنید می‌توانید با استفاده از مواد پاک کننده‌ای که هیچگونه الکلی در ساختار آن نباشد این کار را انجام دهید، الکل می‌تواند باعث آسیب رسیدن به فرش شما شود. همچنین دقت کنید که اگر خواستید از پاک کننده استفاده کنید باید آن را با آب ترکیب کنید.

چگونه عسل را روی فرش پاک‌ کنیم؟

تمیز کردن عسل از روی فرش با استفاده از آمونیاک

گذشته از راهکارهایی که در بالا ذکر کردیم شما می‌توانید محلولی از ترکیب ۱۵ میلی لیتر آمونیاک را همراه با ۲۳۷ میلی لیتر آب مخلوط کنید. و به وسیله اسفنج بخشی از مخلوط تهیه شده را بردارید و سپس آن را روی لکه عسل بگذارید. سپس با استفاده از یک دستمال پارچه خشک باید مخلوط را از روی فرش بردارید.

و بعد از آن باید با استفاده از یک اسفنج دیگر که آن را در آب خالص زده‌اید باید باقیمانده مخلوط آمونیاک را که بر روی فرش باقی مانده است تمیز کنید. این کار را باید تا زمانی انجام دهید که هیچ اثری از مخلوط آمونیاک بر روی فرش باقی نمانده باشد. و در آخر نیز می‌توانید با یک پارچه خشک و تمیز، رطوبت و همچنین باقیمانده مخلوط آمونیاک را از فرش بردارید و بعد از آن فرش را در هوای آزاد بگذارید تا خشک شود.

 

چگونه می‌توانیم لکه‌های خشک شده عسل را از روی فرش تمیز کنیم؟

شما می‌توانید با استفاده از آب گرم و یک پارچه لکه را از روی فرش پاک کنید. پارچه تمیز را درون آبگرم قرار دهید و سپس آن را روی لکه عسل بمالید، کم کم این لکه خشک شده نرم می‌شود و عسل با کمک آب گرم شل خواهد شد، سپس بعد از این کار شما می‌توانید اقدامات لازم را که در بالا ذکر کردیم برای پاک کردن عسل از روی فرش انجام دهید.

اگر هر موقعی خواستید اثر عسل را از روی فرش پاک کنید باید راهکارها و روش‌های درست پاک کردن آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و به روش درست این کار را انجام دهید، به خاطر همین ما در این مقاله برای شما بهترین راهکارها را برای پاک کردن عسل از روی فرش شرح دادیم.  مواردی را که باید حتماً آنها را رعایت کنید تا بتوانیدبا انجام آنها به بهترین شیوه اثر عسل را از روی فرشتان پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *