مقالات

معرفی عسل های مورد استفاده در معجون های کندوک

معرفی عسل های مورد استفاده در معجون های کندوک

همانطور که می دانید در جهان به خصوص کشور ایران تنوع عسل بسیار زیاد است و هر کدام در یک نقطه از کشور پرورش داده می شود و دارای انواع مختلفی از شهد گیاهان و گل ها هستند و به همین علت دارای خواص مختلفی هم هستند. معجون های کندوک که دارای تنوع های خاصی هستند و هر کدام برای یک نوع از شرایط بدن ساخته می شوند هم از این قضیه مثتسنی نیست و در هر یک از معجون های خود عسلی را به کار می برد که بیشترین بازدهی را برای شخص داشته باشد و بتواند نیاز آن شخص را تا حد بالایی بر طرف نماید . همراهان گرامی در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با انواع عسل های بکار برده شده در معجون های کندوک آشنا شوید و بدانید که هر یک از این معجون ها چه خواصی دارد.

آشنایی با عسل آویشن

عسل آویشن شامل دسته عسل های تک گل می شود که از گل طبع نعنا آویشن تولید می شود . عسل مانند انواع گیاهان مولدش دارای یک نوع رایحه ی خاص است و بوی خوش مشام، طعمی بی نظیر و بسیار همه پسند دارد. ویژگی های عسل آویشن در حالت کلی شامل ویژگی هایی همچون آنتی اکسیدان های بسیار پر قدرت، اثرات ضد باکتریایی، بهبود و رفع انواع سرفه است و یکی از ویژگی های بسیار نادر این عسل این است که بعد از مصرف آن مواد انرژی بخش در بدن فرد، آزاد می کند و اثراتی شامل : افزایش میزان ایمنی و سلامتی به بدن می بخشد.

در میان بهترین عسل ها ، عسلی در رتبه اول قرار می گیرد که خام و دست نخورده باشد ، چون تمامی بخش های مفید آن اصلی است و از فواید آن ها کاسته نشده است. گیاه اصلی آویشن با دارا بودن حدود ۴۰۰ گونه بسیار طیف وسیعی را شامل می شود که کاربرد آن ها توجه هر مصرف کننده ای را به خود جلب می کند.

افراد و بزرگانی که در زمان مصر باستان می زیسته اند از گیاه آویشن به عنوان یک شوینده و پاک کننده استفاده می کردند و در همان حال یونانیان در آن زمان از آویشن ها به عنوان بوخور استفاده می کردند .

ظاهر و رنگ عسل آویشن

در حالت عادی رنگ این عسل کهربایی می باشد اما با توجه به منطقه خاصی که در آن عسل برداشت می شود رنگ این نوع عسل تغییر می یابد. برای مثال عسل های آویشن کشور یونان دارای رنگ های تیره تر و سمت گرفته به سوی رنگ قهوه ای را دارند.

خواص عسل آویشن

در مجموعه کندوک از عسل آویشن برای خانم ها و آقایانی استفاده می شود که دارای دیابت هستند و یا در معرض دیابتی شدن قرار دارند. این نوع عسل دارای ساکارز پایینی هستند و هیچ نوع قند مضری برای فرد در خود ندارد که در نوع خود بسیار منحصر به فرد است .

خواص عسل آویشن برای دوران پریودی بانوان دارای نام آوازه بسیار زیادی است. از آن جایی که بانوان در این دوران دردهای زیادی را تحمل می کنند به همین علت می توان از عسل آویشن به منظور کم کردن میزان گرفتگی و درد در دوران قاعدگی و درمان دوره ی سندرم پیش از قاعدگی استفاده کرد.

برای تهیه عسل آویشن کوهی می توانید روی این عکس کلیک کنید.

آشنایی با عسل کنار

عسل کنار یا همان نام بومی آن عسل سدر به عسلی گفته می ‌شود که زنبورهای آن منطقه از شهد گیاه و گل درخت سدر استفاده می کنند و از آن برای ساخت عسل بهره می برند. درخت کنار، یکی از درخت های بومی جنوب کشور است که درختی خود رو است و در استان های سیستان و بلوچستان ، فارش و بوشهر یافت می شود.

عسل کنار منبع بسیار غنی برای تقویت بدن می باشد و این ماده دارای منابع مغذی بسیار مفید برای بدن، ویتامین ‌ها و مواد معدنی زیادی است و فواید آنتی باکتریایی و ضد میکروبی دارد. مجموعه کندوک از عسل کنار برای معجون تقویت بدن آقایان، معجون تقویت جنسی آقایان تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری انواع اختلال مربوطه استفاده می کند.

خواص عسل کنار

عسل کنار دارای ارزش دارویی زیادی است و تعدادی زیادی از خواص درخت کنار یا سدر مانند فلاونوئیدها، تانن ‌ها، لیپیدها، ترپن ‌ها، آلکالوئیدها، استروئیدها، قند آزاد در این نوع عسل یافت می شود. دلیل اصلی بهره بری مجموعه کندوک از این عسل این است که عسل کنار برای درمان زخم‌ های دستگاه گوارش و افزایش قوای آن، کاهش کلسترول مضر خون، رفع کمبود انواع ویتامین مانند ویتامین  C، تقویت قوا و محرک قوای جنسی در آقایان است .

مفیدترین خاصیت عسل کنار که در بسیاری از کتاب های طب سنتی و مدرن به آن اشاره می شود این است که از این عسل برای تقویت قوای جنسی در مردان استفاده می شود و بارزترین اثبات این خاصیت، استفاده این نوع عسل در کشورهای هم جوار خودمان بخصوص کشورهای عرب است که تاکید بیشتری نسبت به دیگر ملت ها برای تقویت قوای جنسی دارند. به نحویی که در این کشورها گاها به عسل کنار عسل جنسی آقایان نیز می گویند.

دلیل وجود این نوع از ویژگی ها در عسل کنار دارا بودن املاح معدنی و سایر مواد مغذی‌ خاصی است که منشا آن درخت سدر یا کنار است .

برای تهیه عسل کنار می توانید روی این عکس کلیک کنید.

آشنایی با عسل رازیانه

عسل رازیانه از جمله ماده های طبیعی است که برای بانوان بسیار مفید است و برای بانوان یک عسل شناخته شده است . از زمان های بسیار قدیم از گیاه رازیانه برای قاعده آوری استفاده شده است که نشان دهنده بازدهی هورمونی آن بر روی تمام بخش های بدن بانوان است. تعداد زیادی از بی نظمی ها در دوره پریود بانوان در زمانی به وقوع می پیوندد که هورمون ها در بدن از نظم طبیعی خود خارج شوند. خوشبختانه عسل رازیانه دارای کلیه ویژگی های گیاه رازیانه بوده و پژوهش های مختلفی ثابت کرده است که گیاه رازیانه تاثیر مستقیمی بر روی رفع اختلالات در تنظیم پریود است که کلیه این ویژگی ها در شهد گیاه رازیانه نیز یافت می شود. همین موضوعات اشاره شده باعث شد که مجموعه کندوک در تولید معجون های بانوان از عسل رازیانه بهره ببرد و از آن برای رفع ناتوانی و اختلالات جنسی بانوان استفاده کند .

برای تهیه عسل رازیانه می توانید روی این عکس کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =