مقالات

عسل و افزایش میل جنسی

یکی از عوامل اصلی افزایش میل جنسی ، تستوسترون است . این ماده یکی از هورمون های استروئیدی مهم در انسان است که برای اولین بار این هورمون در سال 1935 به کار رفته است و تاکنون تحقیقات زیادی در مورد این هورمون انجام پذیرفته است . مطالعات زیادی در پایگاه های علمی اسکوپوس وجود دارند که اثرات بیولوژیکی تستوسترون بر سلامت انسان به ویژه مردان را مورد بررسی قرار داده است. جالب است بدانید این هورمون در هر دو جنس خانم ها و آقایان وجود دارد و اثرات مثبت و مهم جنسی در مردان را برعهده دارد. تستوسترون از دو ماهگی در رحم مادر شروع به رشد می کند و در رشد اندام های جنسی مردانه و تخمگذرای زنان بسیار موثر است. در دوران بلوغ تولید هورمون تستوسترون در مردان بیشتر از خانم ها افزایش می یابد و دلیل اصلی آن بروز صفات جنسی آقایان است.

طی دهه های گذشته محصولات زنبورعسل نقش مهمی در افزایش میل جنسی و نیروی جنسی داشته است و این موضوع به اثبات پزشکان رسیده است . مطالعات علمی نیز تاثیر محصولات مختلف زنبورعسل را در افزایش هورمون های جنسی تایید کرده است که بیش از ده ها مقاله مختلف در انواع کشورهای اندونزی ، هند، ایتالیا، نیجریه و ایران در این زمینه انجام شده است. بیشتر این مطالعات تاثیر مثبت مصرف عسل در افزایش هورمون تستوسترون را تایید کرده اند. در واقع عسل به کاهش آسیب های اکسیداتیو سلول های بیضه ، افزایش قابلیت زنده ماندن سلول های تولید کننده تستوسترون بیضه و مهار فعالیت آروماتاز سلول های بیضه کمک می کند . تاثیرات این ماده غذایی به علت وجود ترکیبات فعال زیستی مختلف موجود در ترکیبات عسل است که از مهمترین آنها می توان به فلاونوئیدی و فنولیک اسید اشاره کرد .

معجون تقویت قوای جنسی آقایان

آیا عسل کنار یک عسل جنسی است ؟

به طور کلی عسل به عنوان یک ماده طبیعی و سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین ها، کلسیم ، آهن ، روی ، سایر عناصر معدنی، ترکیبات پلی فنولی و حتی پیش سازهای هورمون ها می تواند تاثیرات فوق العاده ای در هورمون های جنسی داشته باشد. یکی از بهترین عسل ها برای افزایش میل جنسی و تقویت  قوای جنسی می توان به عسل کنار اشاره کرد . عسل کنار به علت ترکیبات ساپونینی به نام ابلین لاکتون که دارد و یک پیش ساز هورمون های استروئیدی است،  تاثیرات بسیار زیادی در افزایش میل جنسی دارد. ماده ابلین لاکتون یک ساپونین گیاهی است و عامل اصلی کف کنندگی برگ های کنار است. این ترکیب در عسل کنار طبیعی نیز وجود دارد و در واقع این عمل طبیعی را زمانی می توانید مشاهده کنید که عسل را از کندو خارج می کنید ، شاهد کف های موجود برگ کنار خواهید بود . این کف ها به وضوح در داخل عسل کنار مشاهده می شود و معمولا هنگامی که آن را بسته بندی می کنید روی سطح عسل ته نشین می شود و طبیعی بودن عسل را ثابت می کند .

کف عسل در ابتدای برداشت حالت ارده دارد، اما با مرور زمان و گذشت چند هفته به رنگ نارنجی کهربایی تغییر رنگ می دهد . ترکیب کف برگ کنار با عسل تاثیر مستقیمی در افزایش میل جنسی و تقویت قوای جنسی دارد . همچنین این عسل در درمان ناباروری بسیار مفید است و تاثیر مستقیمی روی بهبود مشکلات ناباروری می گذارد . این ترکیب ارتباط مستقیمی با افزایش هورمون های جنسی مردانه و زنانه دارد و می تواند در بهبود فعالیت های جنسی و حتی درمان ناباروری مورد استفاده قرار گیرد. مکانیسم این اثرات به صورت بالینی به تحقیقات بیشتری نیاز دارد تا واکنش طبیعی و میزان دوز مصرفی مشخص شود.

آیا ژل رویال در افزایش میل جنسی مفید است ؟

یکی از محصولات اصلی برای تقویت قوای جنسی ، افزایش میل جنسی ، درمان ناباروری ، بهبود مشکلات مردانه و … که می تواند موثر باشد ، ژل رویال یا همان سلطنتی است . خرید ژل رویال و مصرف مرتب آن هم برای آقایان مفید است و هم برای بانوان بسیار ضروری است . ژل سلطنتی که به اکسیر جوانی نیز شناخته می شود یکی از اصلی ترین محصولات زنبورعسل است که توسط زنبورهای کارگر در سنین جوانی از غدد شیری موجود در آنزیم های طبیعی ترشح می شود. ژل رویال با ترکیبات آنزیم طبیعی طیف وسیعی از ویتامین ها ، آمینواسیدها ، اسیدهای چرب، عناصر معدنی در تقویت هورمون های بدن بسیار موثر است و نقش مهمی در سلامتی ما دارد .

سبک زندگی ناسالم و استفاده از مواد غذایی ناسالم باعث شده است، تاثیرات منفی زیادی بر روابط جنسی زوجین داشته باشد ، اما محصولات زنبورعسل بخصوص ژل رویال می تواند روش مناسب و بدون عوارض برای رفع این مشکلات باشند. تحقیقات زیادی برای تایید اثرات ژل رویال بر میزان باروری روی حیوانات مختلفی همچون موش و خرگوش انجام شده است که تاثیرات مثبت آن به اثبات پزشکی رسیده است . مصرف ژل رویال می تواند در کاهش استرس های اکسیداتیو و درمان ناباروری مردان موثر باشد و در بهبود فعالیت های جنسی بسیار مثبت بوده است . مصرف مرتب با دوز صحیح ژل رویال توانسته است در افزایش تحرک اسپرم در مردان، بهبود تخمک گذرای در زنان و بهبود روابط زناشویی تاثیرات بسیار مثبتی داشته باشد. سبک زندگی ناسالم و استفاده از مواد غذایی ناسالم باعث شده است تاثیرات منفی زیادی بر روابط جنسی زوجین داشته باشد محصولات زنبورعسل می تواند راه حلی مناسب و بدون عوارض برای رفع این معضلات باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 2 =