مقالات

آیا عسل یخ می زند ؟

آیا عسل یخ می زند ؟

شاید یکبار شنیده اید که افراد برای جلوگیری کردن از فاسد شدن عسل آن را در یخچال نگهداری می کنند ، اما آیا عسل یخ می زند ؟ آیا می توان یخ عسل را باز کرد ؟ از عوارض یخ بستن عسل آگاه هستید ؟ بسیاری از افراد در فصل بهار، عسل طبیعی را از زنبورداران خریداری کرده و به منظور مصرف آن در زمستان و برای سالم نگه داشتن عسل و جلوگیری از فاسد شدن آن را داخل فریزر نگهداری می کنند . متاسفانه نگهداری از عسل در فریز می تواند عوارض خطرناکی را به همراه داشته باشد که در این مطلب آن را برای شما آشکار خواهیم کرد .

عسل طبیعی یک ماده بسیار حساس است و بسیاری از افراد روش نگهداری از آن را به خوبی نمی دانند . نگهداری نادرست از عسل نه تنها باعث از دست رفتن خاصیت آن می شود بلکه ممکن است در کمترین زمان ممکن فاسد شود . ژل رویال برخلاف عسل برای فاسد نشدن لازم است که در یخچال نگهداری شود و اگر برای چند دقیقه در هوای محیط باقی بماند تمامی خواص خود را از دست خواهد داد و به همین دلیل است که برای جلوگیری از فاسد شدن آن را با عسل ترکیب می کنند . عسل ماده طبیعی است که می تواند در دمای پایین 50 درجه سالم باقی بماند . قبل از اینکه بخواهیم به جواب سوال آیا عسل یخ می زند ؟ بپردازیم لازم است روش های نگهداری از عسل را به شما بیاموزیم . با رعایت کردن نکاتی برای نگهداری از عسل می توانید عمر عسل را تا 2 سال افزایش دهید .

روش های نگهداری از عسل

بسیاری از افراد برای جلوگیری از فاسد شدن آن را در یخچال نگهداری می کنند . عسل یک ماده غذایی سرشار از ویتامین و مواد معدنی است که می تواند در گرمای محیط سالم باقی بماند . با رعایت کردن نکات مهمی که در ادامه به شما معرفی می کنیم می توانید عسل را تا مدت های طولانی نگهداری کنید بدون اینکه فاسد شود .

عسل را دور از نور آفتاب نگهداری کنید .

نور آفتاب عامل اصلی فاسد شدن عسل است . سعی کنید عسل را در معرض مستقیم نور آفتاب قرار ندهید . گرما و نور آفتاب می تواند تاثیر مستقیمی در تغییر رنگ عسل داشته باشد و به همین دلیل عسل پس از تغییر رنگ به سرعت فاسد می شود . بهترین مکان برای نگهداری از عسل ، داخل کابینت ها و دور از گرمای محیط است .

نگهداری از عسل در ظروف شفاف و روشن

بهترین ظروف برای نگهداری از عسل ، ظروف شیشه ای و روشن است . در تولید ظروف پلاستیکی تیره از مواد شیمیایی استفاده می شوند که به سرعت جذب مواد غذایی خواهند شد . عسل یک ماده بسیار حساس است و مواد شیمیایی را به خود جذب می کند . ظروف شیشه ای درجه یک می تواند یک انتخاب عالی برای نگهداری عسل باشد .

ظروف عسل را دور از محیط مرطوب نگهداری کنید .

عسل یک ماده غذایی بسیار غلیظ است و در ترکیبات آن مقدار اندکی رطوبت وجود دارد ، به همین دلیل است که رطوبت محیطی را به سرعت جذب می کند و با افزایش رطوبت عسل به سرعت فاسد خواهد شد .

آیا عسل طبیعی یخ زده می تواند مضر باشد ؟

عسل طبیعی یک ماده غذایی است که با درصد بسیار کمی رطوبت ممکن است یخ بزند . فرقی ندارد عسل تقلبی باشد یا طبیعی ، هر دو عسل ها در فریزر یخ می زنند . هر ماده غذایی که داخل فریزر قرار دهید ، یخ می زند پس توقع نداشته باشید که عسل یخ نزند . عسل یک ماده بسیار حساس است که به سرعت باکتری ها و بوهایی که در اطراف است را به خود جذب می کند . داخل یخچال باکتری های بسیار زیادی وجود دارد که به سرعت به عسل جذب می شوند و این موضوع می تواند برای سلامتی بدن بسیار مضر باشد . باکتری هایی که در عسل جذب شده است و پس از مصرف می تواند بسیار مضر باشد و سلامتی ما را تهدید کند .

شاید یکبار برای شما پیش آمده باشد که عسل را در داخل یخچال نگهداری کرده باشید و شکرک بزند . شکرک زدن به معنای طبیعی بودن عسل است ، اما بسیاری نمی توانند طعم آن را تحمل کنند . اگر می خواهید بافت عسل را به حالت اولیه برگردانید ، می توانید آن را در دمای محیط نگهداری کنید . سعی کنید عسل را در دمای اتاق و دور از نور آفتاب نگهداری کنید ، زیرا عسل یک ماده غلیظ است و می تواند دمای بالای 20 درجه اتاق را تحمل کند . همچنین شما می توانید برای نگهداری از این ماده غذایی آن را داخل کابینت ها و دور از رطوبت محیطی نگهداری کنید . به این نکته توجه داشته باشید ، عسلی که یخ زده است خاصیت خود را از دست می دهد، بنابراین بهتر است آن را بیرون از یخچال و در محیط تاریک نگهداری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =