مقالات

ترکیب باورنکردنی عسل و انار | ماسک صورت و طبیعی

ترکیب باورنکردنی عسل و انار | ماسک صورت و طبیعی

عسل یکی از موادی است که امروزه در طب سنتی برای سلامتی بدن و درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود . خیلی از افراد به اشتباه تصور می کنند عسل تنها به صورت خوراکی قابل استفاده است اما لازم است بدانید عسل هم به تنهایی هم با ترکیب با موادی مثل آب انار می تواند به عنوان ماسک به صورت موضعی استفاده شود .

اگر خواص عسل را به صورت ماسک برای سلامتی پوست و بدن نمی دانستید مطالب این محتوا می تواند برای شما جذاب و کاربردی باشد .

شناخت انواع عسل | استفاده از عسل مناسب برای تهیه ماسک

عسل جزء موادی است که دارای تنوع زیادی می باشد و لازم است قبل از استفاده از آن چه به صورت خوراکی و چه به صورت ماسک از نوع عسل خود و کیفیت آن اطمینان داشته باشید .

هر یک از انواع عسل چه عسل های تک گل و عسل های چهل گیاه دارای خواص منحصر به فرد خود هستند و خواص بعضی از آنها از دیگری بیشتر است پس لازم است اگر به دنبال خواص درمانی هستید خواص عسل را بشناسید و عسلی مناسب برای تهیه ماسک خود استفاده کنید .

راه های زیادی برای شناسایی انواع عسل وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها رنگ عسل ها  است که از روشن به تیره متغیر هستند و با کمی تحقیق در مورد انواع عسل می توانید بهترین عسل را برای تهیه ماسک و حفظ سلامتی پوست خود استفاده کنید .

ترکیب باورنکردنی عسل و انار | ماسک صورت و طبیعی

عسل طبیعی + درمان جای زخم و سوختگی

برای درمان جای زخم و سوختگی خیلی از افراد به استفاده از کرم های شیمیایی و محصولات بهداشتی روی می آورند که می تواند پر هزینه نیز باشد اما بهترین راه برای درمان این مشکل استفاده از محصولات طب سنتی مثل عسل طبیعی است .

عسل طبیعی برای درمان جای زخم و سوختگی نیازی به ترکیب شدن با مواد دیگر ندارد و می توانید برای درمان جای سوختگی و زخم های خود به صورت مداوم مقداری عسل طبیعی روی جای زخم خود بریزید و روی آن ماساژ دهید و مدتی به آن اجازه دهید تا روی آن اثر کند .

همانطور که در متن تاکید روی عسل طبیعی داریم لازم است برای درمان این مشکل از عسل کاملا طبیعی استفاده کنید تا از تمامی خواص آن بهره ببرید .

این خاصیت از عسل از گذشته تا کنون در میان مردم رواج داشته است اما با ترکیب عسل با مواد دیگر مثل آب انار می توانید ماسک های بسیار کاربردی تر با خواص بیشتر تهیه کنید .

ماسک عسل و آب انار | معجزه جوانی

پوست ما از گذشته تا به امروز به توجه بیشتری نیاز دارد و پوست صورت به دلیل تماس مستقیم آن با هوا همیشه در معرض آسیب و آلودگی ها قرار دارد و لازم است برای حفظ سلامتی آن کوشا باشیم .

یکی از بهترین ماسک های خانگی که می توانید برای حفظ زیبایی و سلامتی پوست تهیه کنید ماسک آب انار و عسل طبیعی است که دارای خواص بسیار منحصر به فردی برای جوانسازی پوست دارد .

عسل یک ضد باکتری ، ضد ویروس و ضد قارچ است و می تواند پوست شما را از آلودگی ها و عوامل آسیب رسان دور نگه دارد و مانع از آسیب رسیدن به پوست صورت شود .

عسل می تواند رطوبت محیط را به پوست جذب کند و مانع از خشک شدن و عوارض ناشی از آن شود و استفاده از عسل به صورت موضعی روی پوست می تواند به صورت یک آبرسان برای پوست نیز عمل کند .

آب انار برای پوست می تواند عمر سلول هایی را که باعث تولید کلاژن می شوند را افزایش دهد و باعث افزایش کلاژن سازی پوست می شود و در نهایت با استفاده از این ماده می توانید به جوانسازی پوست خود کمک کنید .

با ترکیب این دو ماده با یکدیگر می توانید ترکیبی جادویی از تمامی این خواص برای پوست خود داشته باشید و از آن برای حفظ سلامتی پوست خود استفاده کنید .

طرز تهیه و استفاده از اکسیر جوانی | عسل و آب انار

برای تولید این ماسک یک عدد انار را قاچ کنید و دانه های آن را داخل دستگاه مخلوط کن بریزید و به آن مقداری عسل اضافه کنید و به کمک دستگاه به خوبی آنها را با هم ترکیب کنید و اگر پس از این مراحل هنوز داخل آن دانه های انار در آن وجود داشت آنها را از ترکیب جدا کنید.

در مرحله دوم پوست خود را خیس کنید و مقداری از این ترکیب را روی پوست خود بریزید و به خوبی ماساژ دهید و 30 دقیقه به آن زمان بدهید تا به خوبی اثر خود را روی پوست شما بگذارد و در نهایت آن را آبکشی کنید .

همانطور که گفته شد عسل طبیعی یکی از موادی است که علاوه بر خاصیت غذایی آن می توانید به صورت موضعی همراه با مواد مغذی دیگر مثل آب انار استفاده کنید و یک ماسک کاملا طبیعی برای حفظ زیبایی و سلامتی پوست خود تهیه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 4 =