مقالات

عسل تک گل چیست ؟

عسل تک گل چیست ؟

امروزه همه از فواید عسل ها برای حفظ سلامتی بدن آگاه هستیم و می دانیم که عسل ها علاوه بر ارزش غذایی که دارند می توانند برای سلامتی بدن و درمان بسیاری از بیماری ها نیز مفید باشند . عسل های بسیار متنوعی در بازار موجود هستند که بسیاری از آنها از گل ها جداگانه و متنوعی ساخته شده اند و بعضی از آنها ترکیبی از چند گیاه هستند . یکی از انواع عسل های موجود در بازار عسل تک گل می باشد که این نوع عسل به دلیل شرایط سخت تر تولید آن و خواص بیشتر آنها از قیمت بیشتری برخوردار هستند در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این نوع عسل شگفت انگیز و تفاوت آن با دیگر عسل ها بپردازیم .

عسل تگ گل چیست و چه تفاوتی با دیگر عسل ها دارد ؟!

عسل تگ گل همانطور که از اسم آن پیداست به عسلی گفته می شود که یا به صورت تصادفی یا به صورت عمدی از یک نوع گل یا گیاه برای ساختن آن استفاده شده است . معمولا برای ساخته شدن عسل های تک گل زنبورداران زنبور های خود را در یک محدوده قرار می دهند که یک نوع گیاه یا یک نوع گل در ان وجود داشته باشد تا زتبورهای آنها تنها از این نوع گیاه یا گل برای ساخت عسل خود استفاده کنند و این زمان است که عسل تک گل ساخته می شود .

این عسل در انواع مختلف و برای انواع گل و گیاه های مفید و درمانی وجود دارند و بعضی از گیاهان دارویی که دارای خواص درمانی زیادی هستند زنبوردارها به صورت عمدی زنبور های خود را در نزدیکی این نوع گیاه ها قرار می دهند تا عسل تک گل از آن گیاه یا گل تهیه شود .

عسل تک گل چیست ؟

شرط داشتن خواص مفید عسل تک گل

یکی از شروط اصلی داشتن خواص شگفت انگیز این نوع عسل طبیعی بودن آن می باشد چون بسیاری از شرکت های تولید عسل آنها را از موادی دیگر تولید می کنند و اصلا ساخته دست زنبورهای نمی باشد و تنها شکل و طعم آن مشابه عسل می باشد اما خواص عسل طبیعی را نخواهد داشت پس برای بهره مند شدن از خواص عسل تک گل یا هر نوع عسل دیگری در مرجله اول به طبیعی بودن آن دقت کنید .

این نوع عسل ها چون معمولا به صورت عمدی از گیاهان و گل های دارویی ساخته می شوند دارای خواص درمانی بسیار زیادی هستند و برای بهره وری از این خواص شگفت انگیز سعی کنید با صرف مقدار بیشتری هزینه عسلی طبیعی خریداری کنید . پس یکی از از مهم ترین نکات در خرید عسل که باید به آن توجه کنید این است که عسل شما کاملا طبیعی باشد و به دست زنبورها ساخته شده باشد .

راه های تشخیص این نوع عسل

همانطور که گفته شد عسل تک گل در انواع مختلفی وجود دارد و هر کدام از یک نوع گیاه یا گل متفاوت ساخته شده است اما چگونه باید تشخیص دهیم که این عسل مربوط به چه گیاهی است و برای چه مواردی مفید و کاربردی است ؟!

یکی از مهم ترین راه های تشخیص عسل های تک گل رنگ عسل می باشد چون هر کدام از آنها دارای رنگ متفاوتی می باشد و از کم رنگ به سوی پر رنگ و تیره پیش می روند که با توجه به رنگ عسل و کسب کمی اطلاعات در مورد عسل های تک گل می توانید از روی رنگ آن تشخیص دهید عسل طبیعی مورد نظر شما چه نوع عسلی است .

مورد دوم در تشخیص عسل محتوای گرده می باشد که به هنگام خرید عسل می توانید از فروشنده محتوای گرده آن را بپرسید و پی ببرید چه نوع عسلی است و از چه گیاهی برای ساخت این نوع عسل ساخته شده است و دارای چه خواصی می باشد .

موارد زیادی برای تشخیص انواع عسل تک گل وجود دارد که می توان به رسانایی ، طیف های قندی و… اشاره کرد که با تحقیق در مورد این موارد می توانید به راحتی انواع عسل های تک گل را از هم تشخیص دهید و پی ببرید هر کدام چه خواصی دارد و برای درمان چه ابیماری هایی مناسب و ایده آل می باشد .

قیمت عسل تک گل

این عسل به دلیل راه های سخت و دشوار فراوری آن که باید زنبورهای را مجبور به استفاده از یک نوع گیاه خاص برای تولید عسل کنند و به دلیل اینکه این نوع عسل به صورت کاملا طبیعی ساخته می شود و دارای خواص بسیار زیادی در آن می باشد معمولا از دیگر عسل های موجود در بازار دارای قیمت های بالاتری می باشد .

به جای استفاده از داروهای گران قیمت و شیمیایی برای درمان بسیاری از بیماری های خود می توانید با استفاده از عسل تک گل بیماری های خود را به صورت کاملا طبیعی با استفاده از عسل تک گل درمان کنید و از ارزش غذایی آن نیز بهره مند شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *