مقالات

پرولین عسل چیست ؟

پرولین عسل چیست ؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید عسل طبیعی و استفاده از آن وجود دارد، طبیعی بودن آن می باشد و در مقالات زیادی به این نکته اشاره شده است که برای بهره مندی از خواص عسل باید از عسل کاملا طبیعی استفاده کنید که راه های بسیار متنوعی برای تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی وجود دارد .یکی از این راه ها وجود پرولین عسل می باشد که یک معیار بسیار مهم برای تشخیص طبیعی بودن عسل می باشد .

خیلی از افراد به دنبال راهی برای تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی هستند که یکی از مهم ترین مشخص ترین راه ها پرولین می باشد . در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت .

پرولین چیست و میزان طبیعی آن در عسل چیست ؟

پرولین یک نوع اسید آمینه است که هم در گیاهان متنوعی وجود دارد و هم در بدن انسان ساخته می شود . پرولین در بدن انسان جزو اسید آمینه های غیر ضروری می باشد و معمولا به صورت خوراکی در غذاهای متنوع به بدن انسان وارد می شود و در بدن نیز به اندازه مورد نیاز تولید می شود .

در عسل طبیعی باید به میزان مشخص پرولین وجود داشته باشد که می تواند یک معیار بسیار مهم برای تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی باشد که این میزان 180 میلی گرم در هر کیلوگرم می باشد و میزان کمتر آن نشان دهنده آن است که تغذیه عسل طبیعی نبوده است .

در آزمایشگاه ها با سنجش میزان پرولین موجود در عسل می توان تشخیص داد که کیفیت عسل در چه حدی است و این عسل تا چه حدی طبیعی می باشد . میزان پرولین موجود در عسل باید دقیقا برابر با 180 میلی گرم در هر کیلوگرم باشد تا عسل شما عسلی مرغوب طبیعی باشد .

عوامل تاثیر گذاری روی میزان پرولین عسل

عوامل زیادی می تواند روی میزان پرولین عسل طبیعی تاثیر داشته باشد که یکی از آنها گیاهی است که زنبور از شهد آن برای تولید عسل استفاده کرده است . بعضی از گیاه ها دارای میزان کمتری پرولین هستند که اگر زنبور عسل از این گیاه ها برای تهیه عسل استفاده کنند کیفیت عسل پایین می آید و میزان کمتری پرولین از حد طبیعی خود خواهد داشت که یکی از این گیاه ها، گیاه اقاقیا می باشد که از میزان طبیعی میزان کمتری اسید آمینه پرولین دارد و عسل اقاقیا نسبت به دیگر عسل ها مقدار کمتری پرولین دارد و درصد طبیعی و مفید بودن آن کمتر می باشد .

عامل دیگری که روی طبیعی بودن یا نبودن عسل می تواند تاثیر داشته باشد رطوبت محیط می باشد که پرولین با رطوبت رابطه عکس دارد و هرچه میزان رطوبت بیشتر باشد پرولین موجود در عسل کمتر است و کیفیت عسل شما نیز کمتر است .

این نکاتی است که توسط زنبوردار به هنگام تولید عسل باید رعایت شود پس زمانی که از عسل های خود اطمینان ندارید می توانید با مراجعه به آزمایشگاه از کیفیت آنها اطمینان حاصل کنید و زنبوردارها باید محیط تولید عسل خود را با توجه به این دو مورد تنظیم کنند تا بهترین و با کیفیت ترین عسل را تولید کنند .

پرولین عسل چیست ؟

بهبود زخم و ترمیم پوست با وجود پرولین در عسل

یکی از خواص مهم عسل که همه در مورد آن می دانند بهبود جای زخم و جای سوختگی می باشد که با استفاده از آن به صورت موضعی می توانید این مشکلات را برطرف کنید.

عسل شما برای اینکه توانایی داشتن این خواص را داشته باشد به پرولین نیاز دارد چون یکی از مهم ترین خواص پرولین درمان زخم و جای سوختگی می باشد و با پایین بودن میزان پرولین عسل عملا عسل شما توانایی درمان زخم ها و جای سوختگی را ندارد .

عسل طبیعی به میزان مناسبی دارای پرولین می باشد که می تواند به شما کمک کند که بتوانید از عسل مورد نظر خود به صورت یک ماسک استفاده کنید و به بهبود پوست خود کمک کنید و وجود این ماده از عسل شما یک ماسک با کیفیت برای سلامتی و زیبایی پوست می سازد .

درمان بیماری های گوارشی

یکی از خواص بسیار مهم عسل طبیعی درمان بیماری های گوارشی می باشد که دلیل اصلی این مورد وجود پرولین در عسل طبیعی می باشد پس سعی کنید اگر می خواهید از خواص درمانی عسل برای بیماری های گوارشی استفاده کنید از عسلی استفاده کنید که به میزان طبیعی و نرمال دارای پرولین باشد .

همه ما از بیماری های گوارشی در انواع مختلف رنج می بریم که راه های زیادی برای برطرف کردن این مشکلات وجود دارد که یکی از آنها استفاده از عسل طبیعی می باشد و عسل شما زمانی دارای کیفیت بالا می باشد که میزان استانداردی پرولین داشته باشد .

چگونه عسل طبیعی و با کیفیت خریداری کنیم ؟

ممکن است برایتان سوال باشد که میزان پرولین موجود در عسل را چگونه تشخیص دهیم تا از طبیعی و با کیفیت بودن عسل خود اطمینان حاصل کنیم . در واقع میزان پرولین را باید از طریق آزمایشگاه و آزمایش کردن عسل تشخیص دهیم و برای خریداران کار مشکلی است که هر دفعه پس از خرید عسل آن را به آزمایشگاه برده و آن را آزمایش کنند و این عمل می تواند هزینه بالایی نیز داشته باشد در واقع تولید کنندگان عسل باید از این روش برای تهیه و تولید عسل با کیفیت استفاده کنند .

برای خرید یک عسل طبیعی تنها راه موجود خرید از یک فروشگاه معتبر و شناخته شده می باشد که بتوانید به محصولات آنها اعتماد کنید و برای یافتن فروشگاه های معتبر مانند کندوک می توانید از تجربه دیگران استفاده کنید و با با کمی تحقیق آنها را پیدا کنید و با اطمینان خاطر عسل های با کیفیت خود را خریداری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 18 =