مقالات

تفاوت عسل تک گل با عسل چهل گیاه + تشخص انواع عسل

تفاوت عسل تک گل با عسل چهل گیاه + تشخص انواع عسل

در میان مواد غذایی مواد زیادی وجود دارد که علاوه بر ارزش غذایی که دارند دارای خواص زیادی برای سلامتی بدن نیز هستند اما یکی از مهم ترین آنها که نباید از یاد ببرید عسل طبیعی است .

از فواید عسل در طب سنتی نباید غافل شد چون امروزه برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود و لازم است انواع عسل که شامل عسل چهل گیاه و عسل تک گل می شود را بشناسید .

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد برای خرید عسل با آن مواجه هستند شناسایی انواع عسل از یک دیگر می باشد که در این مطلب به تمامی این موضوعات خواهیم پرداخت .

عسل تک گل چیست ؟+ علت نامگذاری آن

عسل تک گل یکی از انواع عسل است که خود دارای انواع مدل عسل است و لازم است برای بهره بدن از خواص آن تمامی تنواع آن را بشناسید .

عسل های تک گل به این دلیل به این اسم نامگذاری شده اند چون هر یک از آنها تنها از یک نوع گیاه یا یک نوع گل در تهیه آن استفاده شده است . از میان انواع عسل تک گل می توان به : عسل رازیانه ، عسل آویشن ، عسل سیاه دانه و… اشاره کرد .

زنبور دارها برای تهیه این نوع عسل ها تنها یک نوع گل یا یک نوع گیاه را در اختیار زنبورهای خود قرار می دهند که در این صورت زنبور تنها از این گیاه مخصوص برای تهیه عسل استفاده می کند و موجب به ساخت عسل تک گل می شود .

عسل های تک گل دارای خواص های بسیار زیادی برای درمان انواع بیماری هستند اما باید انواع آنها بشناسید و با کاربرد هر کدام از آنها آشنا شوید تا بتوانید به صورت کامل از فواید آن بهره مند شوید .

عسل چهل گیاه به چه نوع عسلی گفته می شود ؟

عسل های تک گل و عسل های چهل گیاه نقطه مقابل یک دیگر هستند چون در تهیه عسل های تک گل تنها از یک گیاه یا یک گل منحصر به فرد استفاده می شود اما در عسل چهل گیاه از گیاهان متنوعی استفاده می شود .

اگر زنبور دار زنبورهای خود را در منطقه ای قرار دهد که تنوع گیاهان و گل های این منتطه بسیار زیاد باشد عسل به دست آمده عسل چهل گیاه نام دارد و این عسل طعم و بوی تمامی این گیاه ها را خواهد داشت .

یکی از مرغوب ترین و پر خواص ترین عسل های موجود عسل چهل گیاه است و به دلیل داشتن عصاره گیاهان مختلف دارای خواص بسیار زیادی برای درمان بیماری های مختلف دارد و می تواند یک وعده غذایی کامل برای صبحانه به شمار بیاید . عسل چهل گیاه کوهستان یکی از محصولات موجود در کندوک است که از خواص بسیاری برخودار است که شما می تواند آن را خریداری کنید .

عسل چهل گیاه کوهستان

تفاوت عسل چهل گیاه با عسل تک گل

یکی از مهم ترین تفاوت های عسل چهل گیاه با عسل تک گل در رنگ بندی آن می باشد که می تواند در تشخیص انواع عسل نیز به شما کمک کند . عسل های تک گل به دلیل اینکه تنها از یک گیاه در تهیه آنها استفاده می شود تنها دارای یک رنگ خاص هستند که می تواند این رنگ از روشن به تیره متغیر باشد .

عسل های چهل گیاه به دلیل داشتن عصاره گیاهان مختلف می تواند هر کدام دارای یک رنگ باشند و معمولا رنگ مشخصی ندارد و رنگ آن بسته به نوع گیاهانی که در آن منطقه برای تولید عسل از آن استفاده شده است متغیر باشد .

رنگ عسل های تک گل ثابت است و هر کدام دارای یک رنگ مختص به خود هستند و با شناختن این رنگ ها می توانید موقع خرید عسل نوع عسل مورد نظر خود را تشخیص دهید.

سعی کنید قبل از اقدام به خرید عسل انواع عسل همراه با خاصیت هایی که دارند را بشناسید و در مورد آنها به اندازه کافی تحقیق کنید و با توجه به رنگ بندی عسل ها عسل مورد نظر خود را پیدا و خریداری کنید .

کیفیت عسل | مهم ترین نکته در خرید عسل

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید عسل باید به آن توجه کنید طبیعی بودن عسل می باشد که راه های زیادی برای تشخیص آن وجود دارد و لازم است اگر می خواهید از تمامی خواص عسل بهره مند شوید از یک عسل کاملا طبیعی استفاده کنید .

همانطور که گفته شد معیار های زیادی برای طبیعی بودن عسل طبیعی وجود دارد و در این مطلب چون قصد بررسی این موضوع را نداریم تنها به یکی از آنها می پردازیم .

یکی از مهم ترین نکات در خرید عسل طبیعی پیدا کردن فروشگاهی است که اعتبار زیادی در میان مردم برای فروش عسل طبیعی داشته باشد چون شما برای تشخیص طبیعی بودن عسل نیاز به آزمایش کردن عسل دارید که این کار به دلیل پر هزینه بودن وظیفه فروشنده و زنبوردار است .

بهترین راه پرس و جو از اطرافیان و تحیقیق در فضای وب برای یافتن بهترین و معتبر ترین فروشگاه در زمینه فروش عسل های طبیعی مثل کندوک است . با اطمینان از اعتبار فروشگاه مورد نظر می توانید از کیفیت عسل خود نیز اطمینان خاطر داشته باشید . اگر تمایل به خرید عسل طبیعی از کندوک دارید می توانید به صفحه اصلی این سایت مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =