مقالات

بوی عسل طبیعی چگونه است ؟

بوی عسل طبیعی چگونه است ؟

امروزه سوالی که بیشتر خریداران هنگام خرید عسل از فروشندگان عسل و زنبورداران می پرسند این است که عسل طبیعی چه بویی دارد ؟ اگر شما یک زنبوردار ماهر باشید جواب این سوال را بهتر می دانید . در واقع هیچگاه نمی توانید طبیعی بودن عسل را با بوی آن تشخیص دهید . جالب است بدانید عطر و بوی عسل بستگی به مراتعی دارد که زنبورعسل از گل ها و شیره گیاهان آن منطقه تغذیه می کند . عسل طبیعی دارای عطر و بوی خاصی است و بسته به شهد گل های خوشبوی هر منطقه ، بوی عسل نیز متفاوت است ، اما آیا عسل تقلبی بوی خاصی دارد ؟ بوی عسل طبیعی چگونه است ؟ عسل تقلبی بویی دارد که تنها از این راه می توانید تا حدی طبیعی یا تقلبی بودن عسل را تشخیص دهید ، در ادامه بیشتر به آن می پردازیم .

عسل طبیعی یک ماده معطر و خوشبو است که از هزاران سال پیش به عنوان یک ماده غذایی و دارویی مورد استفاده قرار گرفته است . امروزه خرید عسل طبیعی به یک مسئله بسیار سخت و دشوار تبدیل شده است ، زیرا بسیاری از افراد سودجو برای کسب درآمد بیشتر از این ماده غذایی سوء استفاده می کنند و با ترکیبات ناخالصی ها مانند گلوکز به حجم عسل اضافه می کنند و آن را به یک عسل نامرغوب تبدیل خواهند کرد . به همین دلیل بسیاری از مشتریان به دنبال راه هایی برای تشخیص عسل طبیعی هستند و احساس می کنند که عسل طبیعی را می توان با بوی آن تشخیص داد . در بسیاری از مواقع به طوری حرفه ای عسل های تقلبی را می سازند که تنها می توان از راه آزمایش غذایی طبیعی بودن آن را تشخیص داد .  اما واقعا عسل طبیعی بوی خاصی دارد ؟  بوی عسل طبیعی چگونه است ؟

آیا عسل طبیعی بوی خاصی دارد ؟

در جواب این سوال مشتریان باید بگوییم عسل طبیعی بوی خاص و شگفت انگیزی دارد . هنگامی که می خواهید درب ظروف عسل را باز کنید متوجه عطر و بوی خاص عسل خواهید شد . شاید یکبار توجه کرده باشید ، هنگامی که درب عسل را می خواهید باز کنید یک گرمای ملایم با عطر خاص از ظرف عسل خارج می شود ؛ اما این موضوع در عسل تقلبی و حرارت دیده روی نمی دهد . بسیاری از عسل هایی که امروزه در فروشگاه های زنجیره ای پیدا می شوند ، حرارت دیده هستند و هنگامی که درب ظروف آن را باز می کنیم تنها چیزی که به مشاممان می خورد بوی شکر ذوب شده است .

عسل تقلبی هیچگونه عطر و بوی خاصی ندارد و تنها بوی شکر ذوب شده می دهد که نه تنها هیچ سودی برای سلامتی ما ندارند ، باعث ایجاد بیماری دیابت نیز می شوند . زنبورعسل برای تولید عسل طبیعی مایل ها پرواز می کند و از شهد 100 گل مختلف تغذیه می کنند و به همین دلیل عسل طبیعی سرشار از عطر گلها است و طعم شیرین بسیار طبیعی دارد . سعی کنید خرید عسل طبیعی را مستقیما از زنبوردارن خریداری کنید . کندوک به علت تنوع بالای محصولات زنبورعسل طبیعی طرفداران بسیار زیادی دارد و همه محصولات آن دارای گواهی طبیعی بودن هستند . چگونه می توانیم عسل را تشخیص دهیم ؟ در ادامه راه هایی برای تشخیص طبیعی بودن عسل به شما می آموزیم تا حرفه ای تر بتوانید طبیعی بودن عسل را تشخیص دهید .

چگونه طبیعی بودن عسل را تشخیص دهیم ؟

امروزه تنوع عسل های طبیعی بسیار زیاد است و بسیاری از افراد سودجو عسل ها را به قدری طبیعی می سازند که حتی زنبورداران حرفه ای هم نمی توانند به خوبی آن ها را تشخیص دهند . باید بدانید تنها راهی که می توانید طبیعی بودن عسل را تشخیص دهید و تنها راهی که زنبورداران برای تشخیص طبیعی بودن عسل از آن استفاده می کنند ، از طریق آزمایشات غذایی است . بهتر است مقداری از عسل را به  آزمایشگاه مواد غذایی ببرید و از درصد طبیعی بودن آن مطمئن شوید . یکی دیگر از راه های تشخیص عسل ، رس بستن و شکرک زدن عسل است . جالب است بدانید تنها عسل طبیعی شکرک می زند و عسل تقلبی خاصیت شکرک زدن ندارد . بسیاری از افراد برای طبیعی بود عسل این سوال را زیاد می پرسند که بوی عسل طبیعی چگونه است ؟

در واقع عسل طبیعی بوی گلهای متنوع و شیره گیاهان معطر را می دهد ، اما در بسیاری از مواقع می تواند این بوها متفاوت باشند ، به عنوان مثال عطر و بوی عسل گل های بهاری با عسل آویشن فرق دارد ؛ عسل گل دارای عطر گلهای بهاری است و عسل آویشن بوی گیاه آویشن می دهد که هر کدام در رنگ و بو تفاوت های بسیار زیادی دارند . اگر تجربه کافی در خرید عسل طبیعی ندارید ، می توانید آن را مستقیما از زنبورداران و یا فروشگاه های معتبر خریداری کنید .

عسل آویشن کوهی کرمانشاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 12 =