مقالات

درمان عفونت چشم با عسل طبیعی در عرض 24 ساعت

درمان عفونت چشم با عسل طبیعی در عرض 24 ساعت

مردم قدیم برای بسیاری از بیماری های چشم از عسل طبیعی استفاده کرده اند . عسل با ترکیبات و خواص هایی که دارد در درمان بسیاری از بیماری ها موثر بوده و می تواند عفونت چشم را درمان کند . اما بسیاری از افراد با خواص این ماده دارویی برای درمان عفونت چشم مطلع نیستند و با شنیدن خواص دارویی آن برای چشم متعجب می شوند . در این مقاله سعی داریم بیشتر به درمان عفونت چشم با عسل طبیعی 24 ساعت آشنا خواهیم شد .

عسل طبیعی خاصیت ضد میکروبی و ضد التهابی دارد ، به همین دلیل است که در طب سنتی از آن برای درمان عفونت چشم ، تقویت اعصاب و بینایی ، حفظ رطوبت چشم ، و درد چشم و التهابات آن از این ماده دارویی استفاده می کنند . برای افرادی که شب کوری دارند نیز می تواند دارویی موثر برای این مشکل باشد . قبل از اینکه بخواهیم به روش استفاده از آن و نوع عسلی که باید استفاده کنیم بپردازیم ، بهتر است با خواص های عسل طبیعی برای درمان بیماری چشم آگاه شویم .

خواص های عسل طبیعی برای چشم

درمان عفونت چشم

معمولا عفونت چشم با استفاده از محصولات آرایشی بی کیفیت و شیمیایی مانند خط چشم ، سایه ، ریمل و مداد چشم اتفاق می افتد . در محصولات آرایشی بی کیفیت از مقدار زیادی مواد شیمیایی استفاده می شود که باعث حساسیت و عفونت چشم خواهد شد . اگر درگیر عفونت چشم هستید می توانید به صورت مساوی آب و عسل را مخلوط کنید طوری که کاملا یکدست شود ؛ سپس محلول بدست آمده را  داخل ظرف تمیز قطره چکان بریزیرد و در طول روز 3 بار از آن استفاده کنید . استفاده مرتب از این محلول می تواند در کمتر از 24 ساعت عفونت چشم را از بین ببرد یا علایم و دردهای ناشی از آن را کاهش دهد . برای جوابگیری بهتر از این روش درمانی بهتر است در طول روز از آن استفاده کنید .

درمان درد چشم

یکی از علایم اصلی عفونت چشم ، درد چشم است . عفونت چشم در تمام شب دردهای زیادی را به همراه دارد ، طوری که خواب راحت نخواهید داشت . برای رفع این مشکل کافی است مقداری از عسل را روی پلک های خود بگذارید و این روش درمان را تا چند شب ادامه دهید . استفاده مرتب از عسل بر روی پلک ها می تواند درد های چشم که ناشی از عفونت هستند را درمان کند .

درمان عفونت چشم با عسل طبیعی در عرض 24 ساعت

تقویت بینایی و ضعف دید

بسیاری از افراد که درگیر ضعف بینایی شده اند یا درهنگام رانندگی در شب به نور ماشین های دیگر حساسیت دارند یا درگیر شب کوری شده اند، استفاده از عسل برای این افراد بسیار مفید است . عسل با خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد برای تقویت چشم و بهبود بیماری شب کوری بسیار موثر عمل می کند . معمولا در طب سنتی برای درمان شب کوری عسل را با مقدار بسیار کمی آب حل می کنند تا غلظت آن کمی کم شود ، سپس مستقیما داخل چشم میچکانند .

نزدیک بینی و دوربینی چشم

مشکلات نزدیک بینی و دوربینی به علت عملکرد نادرست لنز چشم و قرنیه ها اتفاق می افتد . عضلات ضعیف و غیر انعطاف چشم روی قرنیه تاثیر گذاشته و نور را به صورت ناردست وارد می کنند . بهترین روش درمانی برای این مشکل استفاده از عسل خام است که بهتر است این کار را توسط افرادی حرفه ای انجام دهید و از آنها برای انجام این روش کمک بگیرید .

بهبود خشکی چشم

برای افرادی که زیاد با کامپیوتر و گوشی کار می کنند عارضه خشکی چشم زیاد اتفاق می افتد . خشکی چشم با التهابات ، قرمزی ، خارش و سوزش چشم همراه است . برای حفظ رطوبت چشم می توانید ترکیب آب و عسل را آماده کنید و به جای قطره های تسکین دهنده و اشک مصنوعی از آن استفاده کنید .

محافظت از چشم ها از آب سیاه یا مروارید

آب سیاه بیماری است که داخل چشم اتفاق می افتد و دائما به عصب های چشم فشار می آورد و بینایی را هر روز بیشتر تضعیف می کند . بیماری آب سیاه اگر زود کنترل نشود ممکن است بینایی فرد را کاملا بگیرد و دیگر قابل درمان نباشد . عسل به تنهایی می تواند درمان اصلی آب سیاه چشم باشد به شرطی که این بیماری پیشرفت نکرده باشد به راحتی آن را درمان خواهد کرد .

درمان عفونت چشم با عسل طبیعی در عرض 24 ساعت

از چه عسلی باید استفاده کنیم ؟

تنها عسلی که می توانید برای درمان زخم و عفونت چشم از آن استفاده کنید ، عسل خام یا عسل طبیعی کنار است . بهتر است خرید عسل کنار را از فروشگاه های معتبر انجام دهید . عسلی که خام است و هیچگونه حرارتی ندیده باشد ، بهترین عسل برای درمان عفونت چشم است . عسل خام هیچگونه آلودگی ندارد و خاصیت های ضدمیکروبی و باکتریایی آن حفظ شده است و می تواند بهترین درمان برای عفونت چشم باشد . اما این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که میتوانیم عسل خام را مستقیما داخل چشم بریزیم ؟ بله شما می توانید مستقیما از آن استفاده کنید یا مقداری از عسل را با آب سرد حل کنید و یک قطره را داخل چشم بریزید . عسل نه تنها عفونت چشم ها را از بین میبرد ، بلکه مانند قطره های اشک مصنوعی و تسکین دهنده موجود در داروخانه ها باعث کاهش التهابات و رفع قرمزی چشم نیز خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *