مقالات

خواص عسل گز انگبین

خواص عسل گز انگبین

عسل طبیعی اولین محصول زنبور عسل است که تاریخچه مصرف آن به هزاران سال قبل بر می گردد . عسل در انواع مختلفی تولید می شود که یکی از مهمترین آنها عسل گز انگبین است . جالب است بدانید زمانی که گل یا گیاه در یک مراتع یک نوع پوشش گیاهی رشد کرده باشد ، زنبور تنها از آن گل یا گیاه تغذیه می کند . در ادامه این مطلب کندوک با ما همراه باشید و در مورد خواص عسل گز انگبین بیشتر صحبت خواهیم کرد .

عسل گز انگبین چیست؟

ممکن است زنبورعسل از انواع گل های بهاری تغذیه کند و مخصوصا با آمدن فصل ها پوشش گیاهی مختلفی در مراتع می روید و زنبور عسل از شهد آنها تغذیه خواهد کرد . در مناطقی که پوشش گیاهی مختلفی می روید انواع عسل های چهل گیاه برداشت می شود و اما گاها در یک منطقه تنها بک نوع گل و گیاه می روید که ممکن است 80 درصد آن مناطق را فرا بگیرد . مسلما زمانی که زنبورداران کندو ها را در آن مناطق قرار دهند ، عسل تک گیاه دارویی را تولید می کنند . زنبور عسل وقتی از کندو بیرون می آید ، پوشش گل های منطقه را به خوبی بررسی می کند و اگر یک نوع گیاه را به صورت گسترده تشخیص دهد ، تنها از آن گل تغذیه می کند . تمامی عسل های تک گیاه خواص درمانی و دارویی مخصوص به خود را دارند که یکی از مهمترین آنها عسل گز انگبین است .

گیاه گزانگبین که به آن طرفا ، گز علفی ، گزگزو، گز مازج ، گز خوانسار، خشک انگبین نیز می گویند مانند گیاه آویشن به صورت بوته ای می رویند و معمولا در دامنه های کوهستان و مناطق کوهستانی مانند زاگرس به صورت گسترده رشد می کند . جالب است بدانید شاخه های انگبین دارای برگ های بسیار زیادی است که خارهای بلند و بسیار تیزی نیز دارد . گز انگبین دارای 50 درصد شیرینی مانیت است که تقریبا شامل 20 درصد لوولوز، حدود 40 درصد تانیک اسید و 20 درصد هم دکستروز است. زنبورداران با آمدن فصل بهار کندوها را به مناطق کوهستانی زاگرس منتقل می کنند و کندو ها را در اطراف کوهستان ها مستقر خواهند کرد . این گیاه به صورت درختچه‌ ای و با شاخه‌ های بلند و گل‌های سفید است که در فصل بهار و تابستان زنبور‌های عسل های بسیار زیادی را به خود جذب می‌کند. فصل برداشت این عسل در کشور ایران اوایل تابستان و در تیرماه است. خرید عسل گز انگبین برای تقویت کردن قوای جنسی و افرادی که به کم خونی مبتلا هستند ، ضروری است .

رنگ عسل گز انگبین

عسل ها معمولا بر اساس نوع آنها دارای رنگ های متفاوتی نیز هستند . به عنوان مثال عسل آویشن دارای رنگ ها زرد کهربایی تا نارنجی هستند و عسل انگبین که گیاهی تک گل است دارای رنگ زرد روشن می باشد . عسل ها انواع رنگ های مختلفی دارند و رنگ عسل به نوع گل و گیاهانی که زنبور عسل از شهد آنها تغذیه می کند بستگی دارد . عسل انگبین دارای زرد روشن است و خواص بسیار زیادی برای سلامتی ما دارد . یکی از مهمترین خواص عسل انگبین تقویت کننده قوای جنسی است که در ادامه مطالب بیشتر به خواص عسل گز انگبین می پردازیم .

عسل آویشن کوهی کرمانشاه

خواص درمانی عسل گز انگبین

بهبود کم خونی

یکی از مهمترین مشکلاتی که امروزه بیشتر خانم ها و حتی آقایان با آن درگیر هستند ، کم خونی است . کم خونی عوارض بسیار زیادی را به همراه دارد و اگر هر چه سریعتر درمان نشود ، فرد را به بیماری های مزمن دیگر دچار خواهد کرد . کم خونی نوعی بیماری است که در زمان کاهش هموگلوبین خون به وجود می آید. در واقع هموگلوبین اکسیژن مورد نیاز بدن را تامین می کند و تمامی این سلول ها و بافت ها وابسته به اکسیژن هستند و با کمبود اکسیژن مشکلات بسیار زیادی برای افراد مبتلا به کم خونی به وجود می آید. یکی از بهترین درمانهای طبیعی برای بیماری کم خونی مصرف عسل گزانگبین برای است . می توانید دو قاشق عسل را به صورت ناشتا مصرف کنید و از خاص بینظیر آن بهره مند شوید .

تقویت کننده قوای جنسی

یکی دیگر از مشکلاتی که امروزه بسیاری از زوجین بدنبال راه درمانی آن هستند ، مشکلات قوای جنسی است . سرد مزاجی عامل اصلی اختلافات بین زوجین است و بسیاری از افراد برای درمان آن به مصرف دارو های شیمیایی روی می آورند؛ اما باید بدانید داروهای شیمیایی نه تنها راه حل درمانی برای سردمزاجی و قوای جنسی نیستند ، بلکه با مصرف طولانی مت آن مشکلاتی همچون ناباروری را به همراه خواهند داشت . عسل گزانگبین یک داروی فوق العاده برای تقویت کننده قوای جنسی است . خانم ها و حتی آقایان می توانند بای درمان مشکلات جنسی خود این ماده را در روتین غذایی خود قرار دهند و با مصرف مرتب عسل از مشکلات جنسی رهایی یابند .

تقویت کننده مغز و اعصاب

عسل تاثیر مستقیمی روی سیستم عصبی دارد و با خاصیت تسکین دهندگی که دارد به تقویت اعصاب کمک خواهد کرد . همچنین برای افرادی که احساس می کنند که فراموش کار شده اند و حافظه آنها رو به ضعیفی رفته است بسیار مفید است . بهتر است قبل از اینکه به آلزایمر مبتلا شوید ، این ماده غذایی را در روتین غذایی خود قرار دهید از عوامل آلزایمر و کاهش حافظه جلوگیری کنید .

ضد سرطان

سرطان امروزه به یک بیماری شایع در بین مردم تبدیل شده است . یکی از مهمترین و اصلی ترین خواص عسل گز انگبین ، خاصیت ضد توموری و ضد سرطانی آن است . عسل سرشار از آنتی اسیدان بوده و به همین دلیل از بیماری هایی همچون سرطان جلوگیری خواهد کرد .

تقویت معده

روزانه بسیاری از افراد در سراسر جهان با بیماری معده درد و دل درد درگیر هستند و دردهای ناشی از معده درد می تواند غیر قابل تحمل باشند . عسل با خاصیت ضدباکتریایی و تسکین دهندگی که دارد ، دردهای معده را کاهش می دهد و با تقویت معده بسیاری از مشکلات همچون زخم معده را درمان خواهد کرد . خرید عسل گزانگبین برای افرادی که همیشه با مشکلات درد معده درگیر هستند ، ضروری است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =