مقالات

خواص عسل شبدر برای سلامتی بدن

خواص عسل شبدر برای سلامتی بدن

عسل طبیعی یکی از فراورده های زنبور عسل است که برای سلامتی بدن بسیار مفید است و با داشتن آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی و مواد مورد نیاز برای سلامتی بدن برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است و از گذشته نیز تا به امروز از آن در طب سنتی علاوه بر ارزش غذایی آن استفاده شده است استفاده از عسل طبیعی برای درمان بیماری ها یکی از بهترین گزینه ها است.

عسل شبدر یکی از عسل های طبیعی و تک گل است که دارای خواص بسیار زیادی برای درمان بیماری های مختلف است و می توانید از آن برای درمان بسیاری از بیماری های خود استفاده کنید و در این مطلب نیز قصد داریم به خواص و مزایای استفاده از عسل شبدر بپردازیم.

عسل شبدر چیست ؟ | عسل تک گل

عسل شبدر یکی از انواع عسل طبیعی است و از گیاه شبدر برای تولید آن استفاده شده است و اگر به صورت کاملا طبیعی تولید شده باشد دارای خواص بسیار زیادی برای سلامتی بدن است و می توانید مصرف آن را با روش های مختلف در برنامه روزانه خود قرار دهید.

استفاده از عسل طبیعی برای سلامتی بدن و درمان بیماری ها زمانی ممکن است که به اندازه و به صورت مکرر از آن استفاده شود و با مصرف کوتاه مدت و قطع کردن مصرف آن هیچ گونه اثری روی بیماری های شما نخواهد داشت و لازم است از عسل شبدر به صورت طبیعی و مکرر استفاده کنید.

این عسل یک عسل تک گل است و عسل های تک گل به گونه ای نیست که صددرصد آن از یک نوع گیاه تولید شده باشد بلکه 80 درصد آن از شهد یک گیاه است و 20 درصد آن از گیاهان دیگر است و هر یک از این نوع عسل ها دارای خواص منحصر به فرد خود هستند.

خواص عسل شبدر برای سلامتی بدن

عسل های تک گل مثل عسل شبدر به صورت عمدی توسط زنبوردار تولید می شود و برای این کار زنبورهای خود را در محیطی قرار می دهند که 80 درصد گیاهان آن منطقه گیاه شبدر باشد که در این صورت عسل تک گل شبدر تولید می شود.

خواص عسل شبدر برای سلامتی بدن

عسل شبدر نیز مانند سایر عسل های تک گل دارای خواص بسیار زیادی برای حفظ سلامتی بدن است و می تواند بسیاری از بیماری های گوارشی، تنفسی و… شما را کنترل کند و در ادامه به بررسی خواص این عسل شگفت انگیز برای سلامتی بدن می پردازیم.

بهبود جای زخم و سوختگی

یکی از خواص استفاده از این عسل به صورت موضعی است که می توانید از آن روی جای سوختگی و زخم های خود استفاده کنید و جای زخم و سوختگی شما را به صورت کامل از بین می برد.

خیلی از افراد تصور می کنند که عسل طبیعی تنها به صورت خوراکی قابل استفاده است اما عسل طبیعی یک ماسک طبیعی است که می توانید به صورت موضعی به تنهایی با ترکیب آن با موادی دیگر از آن استفاده کنید و به بهبود جای زخم های خود کمک کنید.

کاهش سطح کلسترول بدن

کلسترول یکی از مواد مضر موجود در خون است که در اثر مصرف مواد غذایی ناسالم وارد خون می شود و می تواند برای سلامتی بدن بسیار مضر باشد و در بعضی از موارد ممکن است منجر به سکته مغزی یا قلبی شود.

استفاده از عسل شبدر به صورت خام می تواند کلسترول های بد خون را از بین ببرد و مانع از جمع شدن آن در خون شود و به شما کمک می کند از بروز مشکلات ناشی از تجمع کلسترول خون کمک کنید.

سرکوب و رفع سرفه با عسل شبدر

عسل شبدر می تواند مخاط دهان را سرکوب کند و مانع از ایجاد سرفه شود و در کودکان 2 الی 4 سال استفاده از داروهای شیمیایی برای رفع سرفه بسیار مضر است و بهتر است از ترکیبات طبیعی برای این کار استفاده کنید.

می توانید یک قاشق غذاخوری عسل شبدر طبیعی را با آب گرم و آب لیمو مخلوط کنید و میل کنید و سرفه های خود را از بین ببرید و این ترکیب علاوه بر طعم خوشایندی که دارد برای درمان این بیماری نیز بسیار مفید است.

عسل شبدر دارای خواص بسیار زیادی برای درمان بیماری های زیادی را دارد و در این مطلب به اصلی ترین این موارد اشاره کردیم و استفاده مکرر از این عسل تک گل به صورت طبیعی می تواند برای سلامتی بدن بسیار مفید باشد.

تشخیص انواع عسل تک گل از یک دیگر

عسل شبدر نیز یکی از انواع عسل تک گل است و خیلی از افراد با تشخیص انواع عسل طبیعی و تک گل با یک دیگر مشکل دارند و بهترین راه تحقیق در مورد انواع عسل تک گل است که بتوانید انواع آنها را با دیدن محصول از یک دیگر تشخیص دهید.

عسل های تک گل هر یک از آنها با توجه به نوع گیاه ی که در تولید آن استفاده شده است دارای یک رنگ مخصوص به خود است و عسل شبدر دارای رنگ روشن است و با تحقیق در مورد رنگ انواع عسل تک گل تنها با مشاهده عسل مورد نطر و دیدن رنگ آن می توانید انواع آن را از یک دیگر تشخیص دهید و عسل مورد نظر خود را راحت تر پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =