مقالات

نداشتن اعتماد به نفس در رابطه جنسی و رفع آن

نداشتن اعتماد به نفس در رابطه جنسی و رفع آن

نداشتن اعتماد به نفس بالا یعنی به معنای ساده تر احساس نقص و ناکافی بودن می کنید و خودتان را آن طور که باید دوست ندارید، مدام خود را بابت هر اتفاقی در رابطه سرزنش می کنید و از آن جایی که نسبت به بقیه ارزش کمتری برای خود قائل می شوید. به شکل ناخوداگاه به دیگران یا طرف روبروتان این اجازه را می دهید هر طوری که می خواهد با شما رفتار کند. حد و مرزی در رابطه هایتان مشخص نمی کنید و در نتیجه این کار، به جای این که یک رابطه عاطفی، حس آرامش و شادی و عشق برابر برای شما به ارمغان بیاورد باعث از دست رفتن تمام این حس های خوب در شما شده و زندگی تان را از سمت های مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. کمبود یا نداشتن اعتماد به نفس آسیب ها و پیامدهای منفی زیادی را به دنبال دارد .

حال با توضیحاتی که به شما دادیم شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه می توانید اعتماد به نفس جنسی خود را افزایش دهید ؟ آیا با معنی اعتماد به نفس جنسی آشنا هستید؟ منظور از اعتماد به نفس جنسی نوعی از اعتماد به نفس است که به شخص اجازه می دهد تا ماهیت جنسی خود را بیابد و پتانسیل جنسی خود را به طور کامل آشکار سازد.

داشتن اعتماد به نفس جنسی به زن و مرد این اجازه را می دهد که یک رابطه جنسی کامل و غیر قابل تصور برقرار کند. تصور کنید که کاملا از بدن خود مطمئن هستید ، از هر گونه خجالت آزاد شده اید و برای عمیق ترین روابط جنسی خود را آماده کرده اید . با وجود این شرایط ، نه تنها یک رابطه جنسی عالی و لذت بخش را تجربه می کنید، بلکه یک رابطه عاطفی عمیق بین شما و طرف مقابلتان شکل گرفته و قدرت جنسی وی نیز به طور چشمگیری تقویت می شود. اگر همیشه از افکار مثبت نسبت به خود استفاده کنید، برخی افکار منفی حذف شده و اعتماد به نفس جنسی شما تقویت می شود و زندگی جنسی تان به کامل ترین شیوه و خود رسیده و شما و طرف مقابلتان را در اوج این سبک زندگی نگه می دارد .

کمبود اعتماد به نفس آسیب ها و بازدهی های منفی را به دنبال دارد که در زیر به اصلی ترین موارد آن اشاره می شود و درباره آنها توضیحاتی داده می شود .

1- نداشتن اعتماد به نفس در رابطه و نبود آرامش روانی

از میان رفتن آرامش روانی و حس خوبی که به خود و زندگی مشترک تان دارید اولین آسیب کمبود یا نداشتن اعتماد به نفس است. زمانی که در رابطه اعتماد به نفس کافی ندارید بدون اینکه خودتان اطلاع داشته باشید با اعمال و افکار منفی که در مورد خود دارید برای خودتان دردسر و تنش احساسی ایجاد می کنید . بحث های مداوم با شریک عاطفیتان و کنترل کردن وی  یا نشخوار ذهنی آنچه در رابطه اتفاق می افتد زمینه را برای از دست دادن آرامش روانی هر دو طرف درگیر در رابطه فراهم می کند.

نداشتن اعتماد به نفس در رابطه جنسی و رفع آن

2-عدم تجربه رابطه سالم

وقتی که یک یا هر دو طرف رابطه، اعتماد به نفس پایینی داشته باشند مجالی برای تجربه ی یک رابطه سالم نمی ماند. چرا که کمبود اعتماد به نفس باعث انجام اعمال آسیب رسان به رابطه عاطفی می شود. برای نمونه فردی که اعتماد به نفس پایینی دارد ممکن است دست به کنترل کردن طرف مقابل بزند و درگیر جنگ قدرت با طرف مقایل خود شود و از آن جایی که در درون احساس کمبود یا نقص می کند و خود را دوست ندارد، هر اتفاقی می تواند منجر به بالا رفتن حس کمبود و حقارت در این شخص شود، بنابراین وقتی که یک یا هر دو طرف رابطه، اعتماد به نفس کافی ندارند به دشواری ممکن است بتوانند رابطه سالمی تجربه کنند و از داشتن رابطه لذت ببرند .

3-کمبود اعتماد به نفس در رابطه | عدم تعیین حد و مرز در رابطه

زمانی که اعتماد به نفس پایینی دارید از مشخص کردن حد و مرزها در روابط خود ناتوان خواهید بود. فرد جرات و جسارت لازم را نداشته و از آن جایی که به دلایل غیرمنطقی احساس ناکافی بودن و عدم لیاقت می کنید قادر نخواهید بود تا زمانی که در رابطه رفتار غلطی با شما می شود یا حق تان رعایت نمی شود اعتراض کنید. بنابراین طرف مقابلتان هیچوقت حد و مرزهای شما را نمی شناسد و اهمیتی برای شان قائل نیست زیرا شما به درستی به او یاد نداده اید که چه قوانینی را باید در رابطه شما رعایت کند و یا زیرپا گذاشتن این قانون ها و ارزش های تان چه پیامدهای منفی برا او دارد پس در این صورت هرطور که دلش بخواهد با شما رفتار می کند.

اعتماد به نفس جنسی

هیچ چیز بدتر از نگرانی درباره افکار شریک جنسی در هنگام برقراری رابطه جنسی نیست. مگر اینکه بدن خود را به طوری که تصور می کنید برای شریک جنسی تان جذاب تر است، به نمایش بگذارید و نه اینکه تنها تصور و ذهنیت خودتان را در نظر بگیرید. عمل کردن و فکر کردن در آقایان باعث بروز افکار مختلف در هنگام برقراری رابطه جنسی می شود و این نوع افکار باعث کم شدن لذت، هیجان و تحرک در حین رابطه می شود. به هر صورت داشتن اعتماد به نفس جنسی بسیار حائز اهمیت است. در ادامه این مطلب به چگونگی بالا بردن این اعتماد به نفس می پردازیم.

چگونگی بالا بردن اعتماد به نفس جنسی در مردان

اصلاح تصورات ذهنی

ابتدا تصور ذهنی خود در مورد بدنتان را به فراموشی بسپارید. البته نگرانی در مورد ظاهر بیشتر در بین بانوان رایج است، اما مردانی هم وجود دارند که نگران نظر بانوان در مورد هیکل و بدن خود هستند. وقتی که تمرکز شما روی اندام تان است، ذهن شما از لذت های جنسی کاملا دور شده و تمرکز کمتری روی بازدهی جنسی خود خواهید داشت. به یاد داشته باشید همانطور که اندام و بدن شریک جنسی تان برای شما پنهان نیست، اندام شما نیز برای او پنهان نشده است. پس در این حالت سعی کنید راحت باشید و اطمینان خود را نسبت به اندامتان بالا برید.

نداشتن اعتماد به نفس در رابطه جنسی و رفع آن

تقویت قوای جنسی

راه های زیادی برای بالا بردن قوای جنسی وجود دارد و می تواند اعتماد به نفس بالایی را در شما ایجاد کند و شما و شریک جنسی تان را به اوج لذت جنسی برساند و یکی از این روش ها استفاده از معجون تقویت جنسی آقایان کندوک است که برای تقویت و بهبود قوای جنسی در بانوان و آقایان بسیار عالی است ، این معجون از 9 ماده تقویتی و کاملا طبیعی ترکیب شده و باعث تقویت بنیه جنسی و بالا رفتن عملکرد جنسی می شود ، با بالا رفتن و بهبود عملکرد جنسی ، اعتماد به نفس فرد افزایش یافته و منجر به کاهش شدید استرس می شود و هیچ گونه تنش منفی به بدن و مغز وارد نمی شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + دو =