مقالات

خواص ارزشمند عسل بادام را بشناسید

خواص ارزشمند عسل بادام را بشناسید

عسل بادام یکی از عسل های تک گل است که در بین ایرانیان محبوب است. خواص شگفت انگیز این عسل موجب شده تا این ماده را به عنوان یک ماده درمانی بشناسند و کمتر به عنوان یک ماده عمومی مصرفی استفاده شود. این در حالی می باشد که عسل بادام می تواند به عنوان یک صبحانه پر انرژی یا اینکه یک شیرین کننده خوش طمع هم مورد استفاده قرار گیرد.

امروزه اطلاعات بسیاری در مورد این نوع عسل درمانی در دسترس مردم قرار گرفته است و از طرفی دیگر مصرف و استفاده از آن نیز افزایش یافته است. به همین دلیل ، تهیه عسل بادام نیز افزایش پیدا کرده و بیشتر زنبورداران نیز اقدام به تولید عسل بادام کرده اند. به همین دلیل، دسترسی به عسل تک گل بادام بسیار ساده تر از قبل شده و شما به راحتی می توانید این عسل را تهیه نمایید . در ادامه این مطلب به تعدادی از مهم ترین خواص عسل بادام خواهیم پرداخت پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید .

خواص عسل بادام

سرشار از ویتامین B

عسل بادام به عنوان منبعی از انواع ویتامین ها محسوب می شود. شهد شکوفه بادام مملو از ویتامین های متنوع می باشد و این ویتامین ها به عسل بادام هم منتقل می شود. هر چند انواع مختلفی از ویتامین ها را در آنالیز ترکیبات این عسل می توان یافت . ولی ویتامین B1 و همچنین ویتامین B2 از مهم ترین ویتامین های موجود در عسل بادام طبیعی می باشند. ویتامین B1 یک ماده مفید برای تقویت مغز و اعصاب می باشد و همچنین می تواند به درمان مشکلات مغزی کمک کند. این نوع ویتامین که تیامین هم به آن می گویند، برای سلامت عمومی بدن و همچنین بهبود مشکلات پوست و مو تاثیرگذار می باشد. علاوه بر این بعضی بر این اعتقادند که عسل بادام به علت داشتن تیامین، می تواند در لاغری نیز تاثیر گذار باشد. ریبوفلاوین یا ویتامین B2 که عسل بادام مملو از آن می باشد نیز از خواص زیادی برای بدن انسان برخوردار است . این ویتامین می تواند به تقویت بینایی کمک کند و همچنین می تواند در درمان آب مروارید مفید واقع شود.

از طرفی دیگر استفاده از ویتامین B2 می تواند برای درمان کم خونی موثر باشد. هر چند داشتن این ویتامین ها در عسل بادام نشان دهنده این نمی باشد که عسل تک گل شکوفه بادام همه ی خواص آن ویتامین ها را دارا باشد؛ ولی می توان گفت که در حد محسوسی برای رفع بیشتری از مشکلات موثر باشد.

پاکسازی کبد

مشکلات کبد از مشکلاتی هستند که نه تنها این عضو بلکه اعضای دیگر بدن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. مصرف و استفاده از عسل بادام می تواند برای پاکسازی کبد و رفع مشکلات کبد چرب موثر باشد. خواص عسل بادام به صوررتی است که بیشتر از آلودگی های موجود در کبد با مصرف این عسل رفع می شوند و در نتیجه احتمال رخ دادن بیماری های کبدی در انسان کاهش پیدا خواهد کرد. البته باید توجه کنید که برای تاثیر گذاری عسل بادام بر روی کبد باید از این ماده به طور مداوم استفاده نمایید. در صورتی که دچار مشکلات کبدی هستید، حداقل هفته ای چند بار با نظر طبیب طب سنتی یا اینکه پزشک خود از عسل بادام طبیعی مصرف و استفاده کنید.

بهبود مشکلات تنفسی

از مهمترین خواص عسل بادام تلخ می توان به ، تاثیر گذاری آن بر روی مشکلات تنفسی انسان اشاره کرد. طبق نتایجی که از تحقیقات به دست آمده، نشان داده شده است که عسل بادام برای پاکسازی ریه ها و رفع سرفه مفید می باشد. داشتن ویتامین های B در عسل بادام یکی از علت های این اثرگذاری می باشد. لازم است با استفاده از عسل بادام طبیعی، شربت عسل تهیه کنید و روزانه یا به طور زمان بندی شده از آن استفاده کنید. همچنین افزایش سطح نشاط و انرژی شما، مطمئنا اثرات آن برای رفع بیماری های تنفسی را نیز خواهید دید .

خواص ارزشمند عسل بادام را بشناسید

برطرف کردن مشکلات کلیوی

درد کلیه یکی از درد های است که امکان دارد برای شما طاقت فرسا باشد . زمانی که درد به کلیه می افتد، هم بسیار شدید و ناخوشایند است و هم از طرفی دیگر مهار کردن آن غیرممکن است . در نتیجه می توان گفت که تنها راهی که به ذهن همه خواهد رسید، استفاده از مسکن های شیمیایی و مضر می باشد. اما درصورتی که جایگزین های طبیعی برای مهار درد کلیه به موقع استفاده شوند، احتیاجی به مسکن نمی باشد. عسل بادام می تواند به عنوان یک ماده طبیعی برای کاهش درد کلیه استفاده شود. البته باید بدانید که نباید انتظار این را داشته باشید که به محض مصرف اینکه عسل بادام را مصرف کردید درد آن هم از بین برود. بلکه باید با یک دوره مصرف مرتب می توانید به تاثیر گذاری آن مطمئن باشید. از طرفی دیگر خبری از عوارض بیشتر مصرف داروهای مسکن شیمیایی نخواهد بود.

عسل بادام یک انرژی زا طبیعی

شاید اغلب ما شنیده باشیم که عسل طبیعی یک ماده انرژی زا طبیعی می باشد. شربت عسل طبیعی با اضافه شدن گرده گل هم به عنوان نوشابه ای انرژی زا مطرح خواهد شد. البته با این همه نوع عسل تک گل هم می تواند بر روی میزان انرژی زایی عسل تاثیر گذار باشد. عسل بادام از آن دسته عسل های تک گل است که به دلیل داشتن ویتامین های درونی خود، یک انرژی زا طبیعی می باشد. در صورتی که از عسل بادام در وعده صبحانه به طور های مختلفی استفاده نماید، سطح انرژی مناسبی تا شب را خواهید داشت. پس می توان گفت که این عسل یک ماده ای انرژی زا برای همه افراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 13 =