مقالات

با خواص عسل بهارنارنج آشنا شوید

با خواص عسل بهارنارنج آشنا شوید

یکی دیگر از بهترین عسل های تک گلی که امروزه در بازار ایران پیدا می شود ، عسل بهارنارنج است. عسل بهار نارنج که از شهد شکوفه های درخت نارنج توسط زنبور های عسل تولید می شود، از خواص مختلفی را برای بدن انسان برخوردار است. افراد زیادی از این عسل برای درمان بیماری های خود استفاده خواهند کرد.

در این مطلب قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد خواص عسل بهار نارنج را بیان کنیم و به برخی از مهم ترین خواص عسل بهار نارنج می پردازیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید .

خواص عسل بهار نارنج

سرشار از ویتامین C

درخت نارنج یکی از درختان است. مرکبات سرشار از ویتامین های متفاوت به خصوص ویتامین C می باشند. نارنج هم از آن دسته  میوه هایی است که سرشار از ویتامین c می باشد.  عسل بهار نارنج تولید شده از شهد بهار نارنج نیز مملو از ویتامین C و دیگر ویتامین های مفید برای بدن انسان می باشد.

در صورتی که کمبود ویتامین سی دارید یا اینکه بیماری هایی داردی که با وارد شدن ویتامین c به بدن شما، درمان آنها سرعت می بخشد ، می توانید از این عسل بهره بگیرد. البته این مورد را هم اضافه کنیم که عسل بهار نارنج سرشار از آنتی اکسیدان نیز است و می توان نتیجه گرفت که می تواند برای درمان بسیاری از بیماری ها موثر باشد. در کل به علت همین خواص که عسل بهارنارنج دراد آن را برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا موثر واقع می کند .

با خواص عسل بهارنارنج آشنا شوید

آرام بخش طبیعی

شاید این مورد برایتان قابل توجه باشد که بهار نارنج با تمام بو و عطر بسیاری که دارد، یک ماده مقوی اعصاب و روان است که می تواند به آرام بخشی انسان کمک شایانی کند. این عسل برای تقویت اعصاب و علاوه بر این آرامش بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم است روزانه میزانی عسل بهار نارنج را در آب ولرم حل کنید و آن را میل کنید. بی گمان آرامش بسیاری را در طول روز به شما خواهد داد. علاوه بر این اگر این عسل را قبل از خواب بنوشید ، خواب آسانتر و راخت تر و همچنین بدون مشکلی خواهید داشت. لازم است به جای مصرف و استفاده از قرص های آرام بخش که ضرر و زیان زیادی برای بدنتان دراند و موجب اعتیاد شما به آنها می شوند ، از دمنوش بهار نارنج با عسل بهار نارنج کمک بگیرد.

تقویت حافظه

برخی می گویند که حتی بوییدن عطر بهار نارنج نیز باعث تقویت حافظه خواهد شد. حال در صورتی که عصاره ای از بهار نارنج که همان شهد بهار نارنج می باشد را به صورت عسل میل نماید، بی گمان به خاصیت تقویت کنندگی حافظه دست پیدا می کنید. پژوهشگران بر این اعتقادند در صورتی که در دوران جوانی و میانسالی از عسل بهار نارنج اسفاده و بهره گرفته شود، احتمال بروز آلزایمر در پیری به شدت کاهش پیدا می کند. البته باید بدانید که این ادعا زمانی محقق خواهد شد که عسل بهار نارنج به طور منظم مصرف شود.

بهبود مشکلات گوارشی

گفته می شود که عسل بهار نارنج می تواند برای بهبود و حتی درمان سرطان های گوارشی هم استفاده شود. در صورتی که از درمان سرطان گوارش با استفاده از عسل بهارنارنج گذر کنیم، این ماده تقویت کننده بسیار مناسبی برای معده و روده و در کل سیستم گوارشی شما می باشد . در صورتی که معده یا اینکه روده شما دچار بیماری های متفاوت است، می توانید با استفاده و مصرف منظم این عسل، این مشکلات را رفع کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که در این زمینه باید مداومت در خودن عسل داشته باشید. علاوه بر این عسل غیرطبیعی، امکان دارد مشکلات شما را بیشتر نیز کند.

تصفیه خون

عسل بهار نارنج به عنوان یک تصفیه کننده خون استفاده می شود. درست است که بسیاری از پزشکان باوری به استفاده عسل برای تصفیه خون ندارند؛ ولی در کل عسل بهار نارنج همچون یک ماده طبیعی مفید می تواند تاثیرات خود بر روی تصفیه خون شما را نشان دهد. در صورتی که تصفیه خون توسط عسل بهار نارنج به خوبی صورت پذیرد، از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری خواهد کرد. خون تصفیه شده دیگر خطری برای قلب و عروق افراد ندارد.

کاهش کلسترول خون با عسل بهار نارنج

یکی دیگر از خواص این عسل تک گل که سبب این شده است که این ماده  توجه بیماران به آن جلب شود، نقش عسل بهارنارنج برای کاهش کلسترول خون می باشد. در صورتی که شما هم بیماری کلسترول خون دارید، حتما از این آگاه هستید که داروهای شیمیایی مضری برای تنظیم کن کلسترول تجویز خواهد شد. این داروها مشکلات و معضلاتی دارند که امکان دارد در دراز مدت ثاثیرات بسیار جدی برای بدن فرد داشته باشد . پس در نتیجه شما می توانید از عسل بهارنارنج برای کاهش کلسترول خون خود کمک بگیرد .

افزایش اشتها

کودکان و حتی افراد بزرگسال به علتهای متفاوت با کمبود اشتها مواجه خواهند شد. این کاهش اشتها که خود به علت های متعددی در بدن انسان ایجاد خواهند شد، امکان دارد شروعی برای بروز بسیاری از بیماری های دیگر در بدن انسان شود. در صورتی که می خواهید از بروز بیماری های بعدی جلوگیری کنید، لازم است از مواد اشتها آور استفاده کنید. عسل بهار نارنج یکی از انواع عسل های تک گل است که می تواند به افزایش اشتها به شما کمک کند . مصرف این ماده به صورت های متفاوت مانند شربت عسل استفاده با نان یا اینکه اضافه کردن به کیک و شیرینی می تواند به افزایش اشتهای شما کمک کند.

مبارزه با بیماریهای عفونی

جلوگیری از انواع بیماری های عفونی و همچنین ویروسی با مصرف و استفاده پی در پی عسل بهارنارنج ممکن است. امروزه به دلیل رشد بیماری های ویروسی مانند آنفولانزا، کرونا و بیماری های دیگر ، شاهد مرگ و میر بسیاری در سراسر جهان می باشیم. این در حالی است که مصرف بعضی  از عسل های تک گل می تواند به جلوگیری یا اینکه درمان انواع بیماری های عفونی و ویروسی کمک کند. عسل بهار نارنج یکی از عسل هایی است که در این زمینه نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد کرد. عسل بعار نارنج ، ضد میکروب و باکتری، ضد عفونت و قارچ می باشد. در نتیجه می تواند به رفع عفونت کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *