مقالات

مزاج برای مصرف عسل مهم است ؟

مزاج برای مصرف عسل مهم است ؟

انسان ها دارای مزاج های متفاوت هستند و اثر بخشی عسل می تواند روی آنها متفاوت باشد. از نظر طب سنتی مزاج تاثیر بسیار زیادی روی خواص و تاثیر عسل طبیعی روی بدن افراد می تواند داشته باشد . پس قبل از خرید و مصرف عسل باید به مزاج خود توجه زیادی داشته باشید . مصرف عسل برای همه دارای خواص موثر است اما بعضی از افراد با توجه به مزاج خود باید در نوع عسل خود دقت بیشتری نسبت به سایر افراد داشته باشند تا دچار حساسیت نشوند و نهایت استفاده را از خواص درمانی و غذایی عسل طبیعی ببرند . در ادامه با ما همراه باشید تا به تاثیر مزاج روی فواید و خواص عسل بپردازیم .

مزاج چیست و آیا می شود آن را تغییر داد ؟

در کل ما دارای چهار نوع مزاج : دموی ، بلغمی ، سوداوی ، صفراوی و… داریم که این مزاج ها در افراد مختلف متفاوت هستند و نشان می دهند تا چه حد طبع شما گرم یا سرد است و معمولا با رژیم غذایی شما معلوم می شود که مزاج شما چگونه است و افرادی که دارای مزاج های متفاوت هستند اثر بخشی مواد غذایی و دارویی روی بدنشان متفاوت از یکدیگر است پس باید در انتخاب مواد خوراکی خود دقت داشته باشید تا دچار حساسیت و… نشوید .

ممکن است برایتان سوال باشد که آیا مزاج قابل تغییر می باشد یا نه ؟ نمی شود گفت همیشه می توان آن را تغییر داد اما در بعضی از افراد با تغییر رژیم غذایی خود می تواند طبع و مزاج خود را تغییر داد اما شرط آن سازگاری بدن شما با آن مزاج جدید می باشد که باعث ایجاد حساسیت و انواع بیماری دیگر نشود .

مزاج برای مصرف عسل مهم است ؟

عسل طبیعی و خواص طبیعی بودن آن

عسل طبیعی یکی از مواد غذایی است که لازم است در هر خانه ای به صورت طبیعی وجود داشته باشد چون هم از نظر خواص غذایی و هم از نظر فواید و خاصیت های درمانی آن معجزه می کند و جای بسیاری از دارو های صنعتی و مضر را می گیرد . انواع مختلف عسل وجود دارد که تفاوت آنها در تفاوت گیاه هایی است که عسل از آن تولید می شود و هر کدام می تواند خواص و طعم متفاوتی داشته باشد .

با داشتن دانش این کار خیلی از فروشندگان عسل با ترکیب عسل های متفاوت با یکدیگر و با مواد دیگر مثل گرده گل یا ژل رویال خواص درمانی این محصول را هزاران برابر بیشتر می کنند .

شرط کارایی عسل این است که از یک عسل طبیعی استفاده کنید و هر عسلی که در فروشگاه ها وجود دارد اصل نمی باشد و بسیاری از عسل های موجود در بازار به صورت صنعتی و از مواد غیر طبیعی ساخته می شوند که هیچ خاصیت درمانی ندارند و مصرف آنها مضر نیز است . پس سعی کنید برای بهره وری از خواص عسل از عسل طبیعی استفاده کنید و عسل خود را به صورت کاملا طبیعی خریداری و استفاده کنید . در صورتی که قصد خرید عسل طبیعی دارید می توانید روی این کلمه کلیک کنید .

اما نکته ای که قبل از انتخاب نوع عسل خود و خریداری آن باید در نظر بگیرید این است که مزاج شما چگونه است ؟ چون مزاج در تاثیر عسل روی بدن تاثیر بسیار زیادی دارد اینکه مزاج شما سرد و یا گرم باشد بسیار تاثیر گذار است پس باید با توجه به مزاج خود از عسل طبیعی استفاده کنید وگرنه نمی تواند خاصیت درمانی خود را به شما برساند .

تاثیر مزاج روی انتخاب عسل چگونه است ؟

مصرف عسل برای همه افراد مفید و ضروری است اما بعضی از افراد با نوعی از مزاج نمی شود که از هر نوع عسلی مصرف کنند و گرنه دچار انواع حساسیت می شوند . افرادی که دارای مزاج سرد یا بلغمی و سودایی هستند در مصرف عسل مشکل نخواهند داشت چون طبع سردی دارند و عسل خود گرم آور است و اگر گرمی هم بیاورد چون مزاج سردی دارند مشکلی برای آنها ایجاد نمی شود .

اما افرادی که دارای مزاج گرم یا صفراوی و دموی هستند نمی شود گفت که اصلا عسل مصرف نکنند اما باید عسلی را انتخاب کنند که گرمی کمتری نسبت به سایر عسل ها بیاورد چون این افراد خود دارای طبع و مزاج گرم هستند . اگر عسل هایی که گرمی زیاد می آورند مصرف کنند دچار ناراحتی و حساسیت می شوند به همین دلیل نمی شود گفت که کلا عسل مصرف نکنند بلکه باید در مرحله اول از عسل کاملا طبیعی استفاده کنند و در مرحله دوم عسل آنها نسبت به سایر عسل ها گرمی کمتری داشته باشد تا دچار مشکل نشوند .

پس سعی کنید قبل از استفاده از عسل طبیعی مزاج خود را به خوبی بشناسید و برای این کار می توانید به یک پزشک تغذیه مراجعه کنید تا با توجه به رژیم غذایی شما برایتان مشخص کند مزاج شما چیست و با توجه به مزاج خود به خرید عسل های طبیعی مناسب خود اقدام کنید و از خواص شگفت انگیز آن بهره ببرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 5 =