مقالات

با عسل طبیعی بوی بد دهان را از بین ببر

با عسل طبیعی بوی بد دهان را از بین ببر

بوی بد دهان یکی از عواملی است که خیلی از افراد از آن رنج می برند و بسیاری از افراد به دلیل بوی بد دهان از صحبت کردن در جمع دوستان خودداری می کنند و بابت آن در جمع شرمسار هستند و نمی دانند چگونه این مشکل آزار دهده و ناخوشایند را برطرف کنند. یکی از بهترین روش های برطرف کردن بوی بد دهان مسواک زدن دندان ها چندین مرحله در طول روز می باشد و یا می توانید از ضدعفونی کننده های دهان استفاده کنید که بیشتر آنها دارای خاصیت خوشبو کردن دهان را نیز دارند و یکی از راه های بسیار کاربردی که تا کنون ممکن است به ذهنتان نرسیده باشد استفاده از عسل طبیعی برای برطرف کردن بوی بد دهان می باشد . در ادامه با ما همراه باشید تا به ببرسی فواید عسل طبیعی برای رفع بوی بد دهان بپردازیم .

دلایل اصلی بوی بد دهان چیست ؟

دلایل زیادی برای ایجاد بوی بد دهان وجود دارد که از مهم ترین آنها باقی ماندن ذرات غذا در میان دندان ها و دهان می باشد که باعث به وجود آمدن باکتریهایی در دهان می شود که موجب ایجاد بوی بد در دهان خواهد شد و باید روزانه دندان های خود را چندین بار مسواک بزنید و با نخ دندان لای آنها را تمیز کنید تا ذرات غذا در میان آن باقی نماند و باعث ایجاد بوی بد دهان نشود .

یکی دیگر از دلایل بوی بد دهان استفاده از محصولات دخانی مثل سیگار می باشد که دود این محصولات باعث ایجاد بوی بد در دهان و ایجاد بیماری های زیادی در دهان مثل بیماری لثه می  شود و بهتر است برای سلامتی بدن خود و جلوگیری از بوی بد دهان از مصر دخانیات دوری کنید .

یکی دیگر از دلایل بوی بد دهان خشکی دهان می باشد چون در دهان بزاق وظیفه ضد عفونی کردن فضای دهان را دارد که اگر فضای دهان خشک باشد و میزان بزاق به اندازه ای نباشد که بتواند باکتری های داخل دهان را از بین ببرد باعث ایجاد بوی بد در دهان می شود .

آیا استفاده از دهان شویه یا قرص نعنا برای برطرف کردن بوی بد دهان موثر است ؟

خیلی از افراد به اشتباه فکر می کنند که با استفاده از دهان شویه یا با استفاده از قرص نعنا می توانند از ایجاد بوی بد دهان جلوگیری کنند اما این تصور کاملا اشتباه است چون این موارد می توانند بوی بد دهان را در لحظه متوقف کنند و پس از مدتی دوباره اثر آنها از بین می رود و بوی بد دهان شروع به ایجاد دوباره می کند . شما برای برطرف کردن بوی دهان به یک محصول نیاز دارید که به صورت دائمی آن را از بین ببرد .

یکی از بهترین راه ها برای رفع بوی بد دهان استفاده از عسل طبیعی می باشد و می تواند به صورت کامل بوی بد دهان شما را از بین ببرد و از زمان گذشته تا کنون از این ماده شگفت انگیز برای رفع این مشکل استفاده شده است و امروزه نیز به جای استفاده از قرص نعنا و دهان شویه بهتر است از عسل طبیعی استفاده کنید .

با عسل طبیعی بوی بد دهان را از بین ببر

عسل طبیعی چگونه بوی بد دهان را از بین می برد ؟

همانطور که گفته شد در بسیاری از موارد به دلیل باقی مادن مواد غذایی و موارد دیگر در داخل دهان باکتری هایی به وجود می آیند که موجب ایجاد این نوع بوی بد در داخل دهان می شود که با استفاده از عسل طبیعی می توانید محیط دهان را به گونه ای تغییر دهید که برای رشد این باکتری ها مناسب نباشد .

عسل طبیعی دارای خاصیت ضد عفونی کننده است و می تواند به صورت کامل این باکتری ها را از بین ببرد و از ایجاد این بوی نا مطبوع جلوگیری کند . عسل طبیعی دارای خاصیتی هیدروسکوپی است که می تواند باکتری ها را از رطوبت محروم کند و این امر سبب می شود که محیط برای رشد باکتری ها مناسب نباشد و نتواند به رشد خود ادامه دهد .

استفاده از دیگر محصولات رفع بوی بد دهان موقت می باشد و برای همان لحظه می تواند آن را متوقف کند و پس از چند دقیقه دوباره شروع می شود . اما استفاده از عسل طبیعی کمک می کند عامل ایجاد بوی بد دهان از بین برود و این مشکل به صورت کامل از بین می رود .

روش های استفاده از عسل طبیعی برای رفع بوی بد دهان

روش اول که برای این کار وجود دارد این است که عسل را به تنهایی روی لثه های خود ماساژ دهید و مقداری از آن را روی زبان خود نیز ماساژ دهید و با زبان خود قسمت های پشت لثه را نیز ماساژ دهید و این کار را به مدت 3 الی 5 دقیقه انجام دهید .

روش دوم این است که یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی با نصف قاشق غذاخوری دارچین در آب مخلوط کنید و یک بار در صبح و یک بار در شب آن را میل کنید و پس از مدتی استفاده از این دو روش می توانید تاثیر آن را مشاهده کنید و متوجه خواهید شد که دهانتان به صورت کلی بوی بد نمی دهد و می توانید با اعتماد به نفس بیشتر در جمع دوستان حاظر شده و با آنها هم صحبت شوید . اگر تمایل به خرید عسل طبیعی دارید می توانید به صفحه این کلمه مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − سه =