مقالات

بهترین ظروف برای نگهداری از عسل

بهترین ظروف برای نگهداری از عسل

عسل جزء موادی است که علاوه بر ارزش غذایی که دارد دارای خاصیت های دارویی بسیار زیادی می باشد که می تواند برای سلامتی بدن بسیار مفید باشد . این خاصیت ها از عسل زمانی به بدن می رسد که از عسل کاملا طبیعی استفاده کنید . چون عسل های غیر طبیعی ساخته دست زنبور عسل نیستند و از این خاصیت ها برخوردار نمی باشند . عسل به دلیل داشتن غلظت مواد قندی دچار فساد میکروبی نمی شود و می توانید برای مدتی طولانی بدون نگرانی از خراب شدن آنها ازشان استفاده کنید . یکی از عواملی که می تواند روی کاهش کیفیت عسل تاثیر داشته باشد ظرفی است که عسل را در آن نگهداری می کنید . در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل به بررسی این موضوع بپردازیم .

چرا باید به ظرف نگهداری عسل توجه کنیم ؟

عسل به دلیل اینکه دارای خاصیت اسیدی می باشد می تواند با مواد دیگر ترکیب شود و بهتر است از ظروفی برای نگهداری عسل استفاده کنید که در اثر تماس طولانی مدت با مواد اسیدی خورده نشود و مواد خطرناک آن با عسل ترکیب نشود .

بسیاری از ظروفی که ما از روی اطلاع نداشتن برای نگهداری عسل استفاده می کنیم می تواند در صورت تماس مستقیم و طولانی مدت با عسل باعث خوردگی ظرف شود و مواد خطرناک آن با عسل ترکیب شود و آسیب های جدی و خطرناکی به بدنتان وارد کند . به همین دلیل در ادامه به بررسی انواع ظروف مناسب و نا مناسب برای نگهداری عسل می پردازیم .

بررسی انواع ظروف مناسب و نا مناسب برای نگهداری عسل

استفاده از ظروف آهنی برای نگهداری عسل

یکی از نامناسب ترین ظروف برای نگهداری عسل استفاده از ظروف آهنی می باشد . چون خاصیت اسیدی عسل باعث اکسیداسیون می شود و ترکیب فلز با عسل می تواند برای سلامتی بدن بسیار مضر باشد و همچنین می تواند آسیب های بسیار جدی به بدن شما وارد کند . پس تا جایی که امکان دارد از ظروف آهنی برای نگه داری عسل استفاده نکنید .

خیلی از افراد با گفتن این نکته به این نتیجه می رسند که برای خوردن عسل نیز نباید از قاشق فلزی استفاده کنیم . اما اینگونه نیست استفاده از قاشق فلزی برای خوردن عسل مشکلی ندارد . چون این عملکرد عسل روی فلز با ماندگاری طولانی روی آن می باشد و با مصرف آن با قاشق فلزی مشکلی برای سلامتی بدن شما ایجاد نمی کند .

بهترین ظروف برای نگهداری از عسل

استفاده از ظروف پلاستیکی

استفاده از ظروف پلاستیکی نیز برای نگهداری عسل مناسب نمی باشد چون ظروف پلاستیکی نیز می تواند در تماس با عسل در طولانی مدت دچار خوردگی شود و مواد خطرناک آن با عسل ترکیب شود و کیفیت عسل را پایین بیاورد . اگر قصد نگهداری عسل برای طولانی مدت را دارید سعی کنید از ظروف پلاستیکی عسل استفاده نکنید .

خیلی از فروشگاه های فروش عسل برای نشکستن ظروف عسل در هنگام حمل و نقل از ظروف پلاستیکی استفاده می کنند که این مورد مشکلی ندارد و این مشکل در طولانی مدت ایجاد می شود و پس از این که عسل به دستتان رسید سعی کنید عسل را در ظرف دیگری نگه داری کنید تا دچار خوردگی پلاستیک و ترکیب مواد مضر با عسل نشوید .

ظروف استیل مناسب ترین ظروف برای نگه داری عسل

ظروف استیل بیشتر زنبور دارها از آن استفاده می کنند و یکی از بهترین ظروف برای نگه داری عسل می باشد چون دچار خوردگی و ترکیب مواد شیمیایی آن با عسل نمی شود و می توانید با خیال راحت از آن برای نگهداری عسل حتی برای مدتی بسیار طولانی استفاده کنید .

یکی از نکاتی که باید در ظروف عسل به آن توجه کنید سر ظرف می باشد که باید توجه کنید پس از ریختن عسل در آن به خوبی بسته شده باشد و هوا به داخل آن نفوذ نکند .

استفاده از ظروف مناسب برای نگه داری از عسل بسیار مهم می باشد . چون عسل به دلیل خاصیت اسیدی خود می تواند با مواد دیگر ترکیب شود و این به این معناست که می تواند مواد سمی و مضر موجود در ساختار ظروف را نیز در خود حل کند و باعث پایین آمدن کیفیت عسل و آسیب رسیدن به بدن شود .

استفاده از ظروف شیشه ای برای نگه داری عسل

اگر شما هم پس از خرید عسل قصد نگهداری آن را برای مدتی طولانی دارید و نمی دانید از چه ظرفی استفاده کنید که در برابر خاصیت اسیدی عسل مقاومت داشته باشد بهترین انتخاب برای شما استفاده از ظروف شیشه ای می باشد چون به صورت کلی در برابر این ویژگی عسل مقاومت می کند و می توانید برای مدتی طولانی عسل را در آن نگه داری کنید بدون اینکه نگران خوردگی آن و حل شدن ترکیبات شیمیایی و مضر آن با عسل باشید .

همانطور که گفته شد راه های زیادی برای نگهداری عسل وجود دارد و یکی از بهترین راه ها استفاده از ظروف شیشه ای می باشد بسیاری از ما ممکن است به اشتباه تا به حال از دیگر ظروف استفاده کرده باشیم و مشکلاتی که برایمان ایجاد شده است متوجه نشده باشیم که خطا از ظروف نگهداری عسل هایمان باشد اما از امروز سعی کنید از ظروف شیشیه ای برای نگه داری طولانی مدت عسل های خود استفاده کنید . اگر می خواهید با شرایط نگهداری عسل آشنا شوید می توانید به مطلب شرایط نگهداری عسل مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =