مقالات

آمار طلاق در ایران و عوامل موثر بر آن

آمار طلاق در ایران و عوامل موثر بر آن

در سال های اخیر آمار طلاق به نحو چشم گیری روز به روز رو به افزایش می باشد. پرسشی که ممکن است مطرح شود این است که دلایل این افزایش آمار در طلاق چیست؟ این افزایش روز افزون به دلایل مختلف اقتصادی، فردی، خانوادگی و اجتماعی بستگی دارد که هر یک در جای خود باید مورد بررسی قرار گیرند. پس بررسی این موضوع نه تنها ساده راحت نیست بلکه خیلی پیچیده است که در این مقاله، سعی شده تا جایی این عوامل مورد بررسی قرار گیرند، تا شاید از طریق شناخت دلایل افزایش طلاق بتوان به طریقی جلوی آن را گرفت و با از بین بردن بعضی از دلایل به تدریج از آمار طلاق را کاهش داد.

طلاق چیست؟

طلاق کلمه ای عربی می باشد و در لغت به معنی رها شدن و جدا شدن است. اما در قانون عبارت است از جملاتی که به وسیله آن مرد اراده خود را مبنی بر به اتمام رساندن رابطه زوجیت اعلام می‌کند. طلاق از حقوق مرد می باشد، یعنی با اراده‌ یک طرفه ی مرد شکل می گیرد و اراده زن در آن تا حدودی می توانیم بگوییم که نقشی ندارد. در مواردی نیز که زن دارای حق طلاق است. در واقع به وکالت از مرد طلاق را جاری می کند.

تعریف قانونی طلاق

قانون درباره موضوع طلاق تعریف مشخصی ارائه نداده و فقط به شرایط طلاق و اجرای آن بسنده کرده. مثلا طلاق به طور حتم باید در حضور دو شاهد عادل انجام شود. همچنین طلاق دادن زن در هنگام عادت ماهیانه و یا پاکی‌ که زن و شوهر در آن اعمال زناشویی کرده اند، امکان پذیر نمی باشد. طلاق نباید مشروط باشد.

دلایل طلاق و جدایی

خیانت، رابطه جنسی مكرر، عدم برقراری ارتباط، مشكلات اقتصادی و عدم صمیمیت بین زوجین از دلایل عمده طلاق است.

در ادامه مقاله به تعدادی از مهمترین دلایل طلاق می پردازیم.

خیانت

خیانت یکی از مهممترین و شایع ترین دلایل امروزی طلاق می باشد و در واقع اتفاقات بیرون از حوزه ازدواج علت اغلب طلاق ها می باشد. از سوی دیگر نارضایتی از دلایل اصلی خیانت می باشد که همراه با اختلاف در نیاز جنسی، صمیمی نبودن از نظر عاطفی می باشد.
دکتر انصاری در مورد بحث خیانت این گونه بیان می کند که خیانت بیشتر به عنوان یک دوستی به ظاهر بی گناه شروع می شود و به مرور رابطه به عنوان یک  نوع رابطه عاطفی شکل می گیرد که بعد ها  به یک رابطه جسمی و حضوری تبدیل می شود.
ناگفته نماند که خیانت از دلایل قانونی طلاق است. حتی اگر زوجین بیشتر از یک سال از هم به صورت جداگانه زندگی کنند و شریک زندگی خود را در معرض آزار های جسمی و روحی قرار دهد.

پول و وضعیت اقتصادی

بر اساس آمار طلاق، دلیل اصلی طلاق وضعیت نا مطلوب مالی می باشد. همه چیز، از عادت های مختلف اهداف مالی و هزینه ای گرفته تا یک شریک زندگی با درآمد بالاتر از دیگران می تواند ازدواج را به جدایی ختم کند. پول واقعا امکان داشتن بسیاری از امکانات را فراهم می سازد و بر همه جنبه های زندگی تأثیر 100 درصدی می گذارد. به نظر می رسد استرس و پول برای اغلب زوج ها دست به دست هم می دهد تا طلاق را شکل دهد.

مشکلات اقتصادی را می توان یکی از شایع ترین علل طلاق بعد از خیانت، در نظر گرفت. مسائل مربوط به پول می تواند ازدواج را به نقطه شکست برساند چرا که در جوامع امروزی اغلب زنان و یا حتی شاید درصدی از مردان پول را بهترین عامل خوشبختی بدانند. در چنین جامعه ی بیماری هرگز بدون داشتن شرایط مالی مطلوب ازدواج نکنید چون طلاق بسیار سخت تر از ازدواج نکردن می باشد.

عدم برقراری ارتباط

برقراری ارتباط مفید در ازدواج نقش کلیدی دارد و ناتوانی در برقراری ارتباط می تواند منجر به نا امیدی و نارضایتی زوجین شود و بر همه ی جنبه های ازدواج تأثیر بسزایی بگذارد. از طرفی دیگر ارتباط خوب پایه و موثر اساس و پایه یک ازدواج قوی می باشد.

فریاد زدن بر همسرتان، صحبت نکردن به اندازه مطلوب و کافی در طول شبانه روز، شکاکی اظهار نادرست و از روی غریزه به منظور اثبات خود به نادرست، همگی روش های ناسالم  و نادرست برقراری ارتباط بین زوجین هستند که سبب ایجاد ناخواسته  طلاق می شود.
ارتباط ضعیف بعد از ازدواج، یکی از بیشترین و شایع ترین دلایل طلاق می باشد. تمرین ارتباطات صحیح، برای تغییر اشتباهات امکان دارد تا حدودی دشوار باشد اما دشوار تر از طلاق نیست پس ارزش کوشش برای نجات رابطه شما را دارد.

مشکلات جنسی

احتملا شما هم این روز ها سر تیتر 78 درصد آمار طلاق بخاطر مشکلات جنسی را زیاد دیده اید.

در این زمینه فرضیات متفاوتی وجود دارند که هر کدام حکم خود را دارند.
اولین فرضیه رایج در بین روابط، زود انزالی مرد می باشد که بدون درمان نیست. به گونه ای که مرد قادر است با مراجعه به پزشک متخصص در این زمینه مشکل را برطرف کند. چون که زود انزالی برای هیچ کدام از زوجین نتیجه ی مطلوب به همراه ندارد. در صورت بروز این مشکل و خودداری مرد از مراجعه به پزشک و درمان کردن مشکل خود، زن می‌تواند به دادگاه مراجعه نماید و با اثبات مشکل همسر خود درخواست طلاق بدهد.

درمان مشکلات جنسی با معجون های صد در صد طبیعی کندوک

همانطور که آگاه هستید مشکلات جنسی در خانم ها و آقایان ممکن است وجود داشته باشد اما سایت کندوک بهترین معجون های تقویت جنسی را ارائه می دهد که بهترین داروی طبیعی برای درمان مشکلات جنسی می باشد. در ادامه شما را با دو مورد از این معجون ها آشنا می کنیم.

معجون سوپر ویژه VIP کندوک مخصوص آقایان

این معجون شگفت آسا یک محصول فوق العاده برای درمان مشکلات جنسی آقایان می باشد. در ترکیبات معجون سوپر ویژه VIP به مقدار بسیار زیادی ریشه گیاه جنسینگ، 5 گیاه پاکستانی و هندی، 60 گرم ژل رویال، گرده گل هفت رنگ و عسل طبیعی وجود دارد و مشکلاتی نظیر ناباروری، سرد مزاجی، زود انزالی و نعوض را مردان رفع می کند و به دلیل ترکیبات فوق العاده پرسود خود سریعاَ شما را درمان می کند. اگر قصد خرید معجون سوپر ویژه کندوک آقایان (VIP) را دارید می توانید روی این کلمه کلیک کنید.

معجون تقویت کننده جنسی خانم ها

توانایی و میل جنسی خانم ها در سنین 40 سال و بالاتر بسیار ضعیف می شود. پس چه بهتر برای جلوگیری از یائسگی و تقویت قوای جنسی از این معجون خاص استفاده نمایید. معجون تقویت کننده قوی جنسی در خانم ها شامل یک کیلو عسل رازیانه، ژل رویال اصیل ایرانی، ترکیب سه نوع ادویه تقویت کننده هندی و پودر ریشه جنسینگ می باشد. که همه آنها درمان کننده مشکلات جنسی می باشند. اگر قصد خرید معجون تقویت کننده ی جنسی خانم ها را دارید می توانید روی این کلمه کلیک کنید.

سخن آخر

حتی زوج هایی که بهترین اهداف را برای زندگیشان در نظر دارند، گاهی اوقات توانایی غلبه بر چالش های خود را ندارند و در دادگاه ها رفت و آمد دارند. به همین علت مهم است در انتخاب همسر دقت کنید و یا هنگام مشکلات با خونسردی بر مشکلات خود غلبه کنید تا کار به طلاق نکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − ده =