مقالات

ورزشکاران گرده ی گل مصرف کنند !

ورزشکاران گرده ی گل مصرف کنند !

افرادی که به ورزش علاقه ی زیادی دارند و بیشتر وقتشان را صرف باشگاه و تمرینات ورزشی می کنند باید بدانند که تغذیه ی مناسب برای بدن آن ها دارای اهمیت بالایی است. این افراد باید همواره از خوراکی ها و غذاهایی استفاده کنند که دارای کالری کمی باشند و در عین حال بتوانند انرژی بدنشان را تامین کنند.

خوردن چربی ها و نداشتن رژیم سالم می تواند به عضله ی آن ها آسیب برساند و همچنین می تواند سبب بد فرمی عضله هایشان شود. به همین دلیل است که بیشتر ورزشکاران به دنبال مصرف مکمل و قرص های تقویتی هستند که همه ی این ها شیمیایی بوده و می تواند سبب ایجاد آسیب های جدی شوند.

برخی از ورزشکاران از گرده ی گل استفاده می کنند، زیرا گرده ی گل می تواند بهترین جایگزین برای مکمل ها و قرص های شیمیایی باشد و فواید بسیار زیادی برای بدن دارد. فواید گرده ی گل زیاد است اما جمع آوری و پیدا کردن گرده ی گل اصل سخت و دشوار است و قیمت بسیار بالایی دارد اما هر چقدر که قیمت آن بالا باشد باز هم ارزش استفاده دارد زیرا خواصی که در گرده ی گل یافت می شود بینظیر است و هیچ ماده ای دیگری نمی تواند این همه خواص را یک جا داشته باشد. در ادامه ی این مطلب شما را با خواص بیشتر گرده ی گل برای ورزشکاران شیوه ی صحیح استفاده از آن آشنا خواهیم کرد.

خواص گرده ی گل برای ورزشکاران

افراد ورزشکار از اضافه وزن و چاقی فراری هستند و همیشه راه های مختلف برای کاهش وزن را امتحان می کنند و بیشتر این راه ها ممکن است که زیان هایی برای بدن داشته باشد اما استفاده از گرده ی گل نه تنها هیچ عوارضی ندارد بلکه فواید زیادی داشته و همچنین سبب کاهش ورزن و لاغری می شود.

گرده ی گل سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و کالری اضافی بدن را می سوزاند و شما را به وزن ایده آل می رساند. جالب است بدانید که گرده ی گل می تواند باعث چاقی نیز شود. شاید تعجب کنید که چطور یک ماده هم تواند باعث چاقی شود و هم باعث لاغری شود اما این موضوع کاملا درست است زیرا این ماده نیاز بدن را شناسایی می کند و با توجه به نیاز بدن عمل می کند.

گرده ی گل برای ورزشکاران می تواند عالی ترین انتخاب باشد زیرا گرده ی گل با استفاده از آنتی اکسیدان های موجود در خود سبب تعادل هورمون ها در بدن می شود و همچنین سیستم گواراشی را تقویت کرده و به هضم بهتر غذاها کمک می کند. همچنین گرده ی گل سرشار از ویتامین ب 12 است که این ویتامین برای بدن ورزشکاران ضروری بوده و آن ها این ویتامین را از طریق آمپول وارد بدن می کنند در حالی که با مصرف گرده ی گل دیگر نیازی به تزریق آمپول نخواهند داشت. ورزشکاران به دلیل انجام ورزش ها و حرکات فوق سنگین دچار کمبود گلیکوژن در بدن می شوند و گرده ی گل این مشکل را نیز حل می کند زیرا دارای ویتامین آ است که این ویتامین تولید گلیکوژن در بدن را افزایش می دهد.

زخم هایی که در اثر تمرینات ورزشی به وجود آمده اند به راحتی با گرده ی گل بهبود می یابند و همچنین گرده ی گل ضد استرس است و استرس و اضطراب قبل از مسابقات را کاهش می دهد. یکی دیگر از معجرات گرده ی گل استحکام سازی استخوان ها است زیرا گرده ی گل سرشار از کلسیم است و همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده از بروز بیماری جلوگیری می کند و دیگر ورزشکاران نگران بیماری نخواهند بود و به دلیل وجود این خواص بی نظیر گرده ی گل است که در بیشتر مسابقات المپیک و اکثر ورزشکاران از آن بهره می برند.

 

ورزشکاران گرده ی گل مصرف کنند !

روش صحیح استفاده از گرده ی گل

هر چیزی دارای شیوه ی خاصی برای مصرف است و گرده ی گل نیز همانند بسیاری دیگر، دارای روش ها و نکاتی برای مصرف است که باید آن را رعایت کنید تا نتیجه ی مطلوب را از گرده ی گل بگیرید. با توجه به نظر متخصصان و تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است بهترین زمان برای استفاده از گرده ی گل، صبح قبل از خوردن صبحانه است اما باید بدانیم که یک روش جالب تر و بهتر این است که گرده ی گل را با عسل و شیر ترکیب کرده و میل نمایید.

عسل نیز مانند گرده ی گل از خواص زیادی برخوردار است و مصرف آن ها با یکدیگر می تواند انتخاب خوبی باشد. در اصل برای مصرف گرده ی گل مانعی وجود ندارد و شما می توانید از آن در بقیه ی ساعت های روز نیز استفاده کنید اما بهترین انتخاب این است که گرده ی گل را حداقل دو ساعت بعد از خوردن غذا مصرف  کنید زیرا این موقعیت بدن شما ویتامین و پروتئین بیشتری را جذب می کند و در این زمان تاثیر بیشتر گرده ی گل را خواهید دید.

در ابتدا هنگامی که شروع به مصرف گرده ی گل کردید به یاد داشته باشید که اوایل باید میزان کمتری از آن را مصرف کنید و به مرور زمان دوز آن را افزایش دهید. میزان طبیعی مصرف گرده ی گل به این شیوه است که هرروز می توانید دو یا قاشق غذاخوری از آن را با عسل و یا هر خوراکی دیگری ترکیب کرده و میل نمایید همچنین اگر از گرده ی گل به عنوان کپسول استفاده می کنید، باید روزه سه تا شش قرص هزار میلی گرمی را مصرف کنید. در صورتی که قصد خرید گرده گل را دارید می توانید روی این کلمه کلیک نماید و به صفحه آن مراجعه کرده و آن را تهیه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *