اثر آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان عسل بره موم

اثر آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان عسل بره موم

به طور مداوم بدن انسان تحت تاثیر استرس اکسیداتیو قرار می گیرد که از مهمترین تاثیرات آن تداخل در بین رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان است . برهم خوردن تعادل این دو ماده باعث ایجاد استرس اکسیداتیو و سایر بیماری ها خواهد شد . بره موم یکی از محصولات مفید و دارویی زنبورعسل می باشد و سرشار از آنتی اکسیدان بوده و می تواند نقش مهمی در تقویت سیستم دفاعی بدن داشته باشد . طی آزمایشاتی که از بره موم انجام شده است میزان اثر آنتی اکسیدان و پلی فنولی ارزیابی شده است و نتایج بدست آمده نشان می دهند ، بره موم سرشار از آنتی اکسیدان و آنتی بیوتیک بوده و برای سلامتی انسان بسیار مفید است .

کمبود آنتی بیوتیک در بدن باعث ایجاد بیماری هایی همچون استرس و اضطراب می شود . با افزایش استرس بدن ، فعالیت رادیکال های آزاد زیاد می شود در نتیجه باعث بیماری هایی همچون زخم معده، آب مروارید سرطان، بیماری های قلبی و عروقی شامل آترواسکلروز و سکته، لوپوس اریتماتو، اختلالات عصبی و… می شود. در ادامه بیشتر با اثر آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدانی عسل بره موم آشنا خواهیم شد .

آنتی اکسیدان چیست ؟

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی دارند که می توانند از تولید رادیکال های آزاد و پرواکسیدانت ها جلوگیری کرده و رادیکال های آزاد را کاملا خنثی می کند ، در نتیجه از ایجاد بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کنند. در حضور آنتی اکسیدان ترکیبات اکسید شدن یک ماده به تاخیر می افتد . آنتی اکسیدان ها برای تشکیل گونه های فعال اکسیژن ، از روش های مختلف استفاده می کند . تحقیقات نشان داده است، افرادی که رژیم غذایی حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی را مصرف می کنند ، کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های سرطان و بیماری قلبی و عروقی قرار می گیرند .

در واقع ماده ای که آسیب اکیسداتیو را برای یک مولکول حذف می کند ، آنتی اکسیدان است . آنتی اکسیدان ها مستقيماً توليد ذرات فعال را مهار می کنند و به صورت غيرمستقيم اثرات مثبت آنتي اكسيدان را تقويت خواهد کرد . فعاليت آنتي اكسيداني از روش های زیادی اثر ميكند . مانع شدن از فعالیت رادیکال های آزاد ، قطع زنجیره اكسيداسيوني ، به عنوان عوامل كاهش دهنده هيدروپراكسيداز به تركيبات پايدار عمل خواهد کرد .

اثر آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدانی عسل بره موم

زنبورعسل ها بره موم را از گیاهان معطر در مراتع طبیعی مختلف جمع آوری می کنند . این ماده دارای اثرات آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان است و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است . در ادامه به اثرات آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان عسل بره موم برای درمان انواع بیماری ها می پردازیم .

تقویت سیستم دفاعی بدن

همانطور که در بالا اشاره کردیم بره موم سرشار از آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان است و برای درمان بیماری های آنفولانزا و سرماخوردگی بسیار مفید است . اگر جزو افرادی هستید که سریعتر از بقیه سرما می خورید می توانید عسل بره موم مصرف کنید و سیستم ایمنی بدن خود را تقویت نمایید . پزشکان طی آزمایشاتی دریافته اند که مصرف بره موم می تواند باعث تنظیم سیستم ایمنی بدن روی گیرنده های سلولز شود و فعالیت های ضد قارچی را روی انسان ها اجرا می کند که این عمل باعث تقویت سیستم دفاعی بدن در برابر سایر بیماری های عفونی و باکتریایی خواهد شد .

درمان دندان درد

عصاره موم خاصیت ضد میکروبی و ضدباکتریایی دارد و در بهبود درد دندان بسیار مفید است . می توانید مقداری از بره موم طبیعی را مانند آدامس در دهان بجوید تا کمی سفت شود و حالت سفت به خود بگیرد ، سپس آن را روی دندانی که درد می کند قرار دهید . این امر باعث می شود درد دندان در کوتاهترین زمان ممکن تسکین یابد .

اثر آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان عسل بره موم

درمان عفونت رحم

بره موم خاصیت ضد باکتریایی دارد که می تواند بهترین دارو طبیعی در درمان میکروب ها و عفونت رحم باشد . دارو های شیمیایی می توانند عوارض جانبی را به همراه داشته باشند ، بنابراین بهتر است به جای آن از عسل بره موم استفاده نمایید . بره موم به تنهایی می تواند تمامی بیماری های رحم را درمان نماید . عسل بره موم یک آنتی بیوتیک قوی است و با تنظیم هورمون ها باعث تسکین درهای قاعدگی ، رفع عفونت و خارش رحم خواهد شد .

التیام زخم ها

طبق آزمایشاتی که انجام شده ، بره موم اثرات حفاظتی را از خود به جای گذاشته است . مردمان قدیم برای بهبود زخم های عمیق پوستی از بره موم استفاده می کردند . بره موم زخم ها را التیام می بخشد و با خاصیت ضد التهابی و ضد میکروبی که دارد ، زخم ها را در سریعترین زمان ممکن ترمیم می کند .

ضد تومور

پزشکان خاصیت ضد توموربودن بره موم را روی موش آزمایشگاهی انجام می دهند . آنها بعد از انجام آزمایشات و دریافت نتایج آن دریافتند که آنتی اکسیدان ها ، فنتیل استر ، کافئیک اسید و آرتا پلین سی موجود در بره موم ، اثرات ضد توموری دارند و می توانند مانع از پیشرفت تومور و سرطان شوند .

کندوک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 16 =