مقالات

خواص ترکیب کامبوجا در عسل طبیعی

خواص ترکیب کامبوجا در عسل طبیعی

امروزه با افزایش سطح آگاهی مردم از مضرات داروهای شیمیایی و عوارض آن ، توجه به ترکیبات طبیعی و دارویی زیاد شده است . مردم در سراسر جهان در حال ارائه ترکیبات دارویی و طبیعی هستند و آن را جایگزین داروهای شیمیایی می کنند . ترکیب کامبوجا در عسل طبیعی یکی از ترکیبات فوق العاده دارویی می باشد از متابولیت های میکروبی یا میکرواورگانیسم های بی ضرر بوده که برای پیشگیری و بهبود بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد .

کامبوجا در عسل طبیعی ترکیبی در طب سنتی چین است و در بین چینی ها با نام اکسیر جاودانگی شناخته می شود . تاریخچه کشف کامبوجا به 2000 سال پیش بر می گردد . این ترکیب پس از تخمیر به کامبوجا تبدیل می شود که حاوی باکتری های مفید ، ویتامین B ، سرکه ، آنزیم ها ، پروبیوتیک ها و اسیدها ( لاکتیک ، استیک ، گلوکونیک ها) می باشد . نوشیدنی کامبوجا بافت مخمری دارد و از چای سیاه و قند طبیعی ( عسل و نیشکر) تشکیل می شود .  خواص درمانی بسیار زیادی دارد و در چین به عنوان نوشیدنی مصرف می شود . ترکیب کامبوجیا با عسل طبیعی می تواند باکتری ها و عفونت روده را از بین ببرد و دستگاه گوارش و سیستم دفاعی بدن را تقویت خواهد کرد . بسیاری از افراد در مورد خواص ترکیب کامبوجا در عسل طبیعی چیزی نمی دانند و از خواص بی نظیر این ترکیب بی خبر اند . در این محتوا بلاگ کندوک سعی کرده ایم خواص ترکیب کامبوجا در عسل طبیعی را به شما معرفی کنیم .

خواص ترکیب کامبوجا در عسل طبیعی

پیشگیری از بیماری های مختلف

اگرچه بسیاری از مردم کامبوجا را فقط با خواص درمانی تقویت دستگاه گوارش و روده می شناسند ، اما تحقیقات نشان می دهد که کامبوجیا سرشار از آنتی اکسیدان قوی بوده و می تواند بدن را سم زدایی کند و با تقویت سیستم ایمنی بدن مانع از ایجاد بیماری های مختلف مانند سرطان و دیابت خواهد شد . در واقع کامبوجا با بیماری ها مبارزه می کند و آنتی اکسیدان های موجود در این ترکیب ، التهابات بدن را کاملا بهبود می بخشد . افرادی که درگیر بیماری سرطان هستند معمولا از درد و التهابات بدن رنج می برند . این افراد می توانند با مصرف ترکیب عسل و کامبوجیا التهابات بدن خود را درمان کنند و درهای ناشی از این بیماری را بهبود ببخشند .

بهبود بیماری استرس

یکی از خاصیت های مفید کامبوجا ، کاهش استرس بدن است . استرس برای بدن بسیار مضر است و باعث اختلال در دی ان ای می شود . مصرف غذاهای نا سالم و قرار گرفتن در محیط های شلوغ و پرسرو صدا می تواند بیماری استرس را تشدید نماید . اگر جزو افرادی هستید که با کوچکترین اتفاقات روزمره استرس می گیرید و دست هایتان می لرزد ، می توانید این ترکیب فوق العاده را به صورت مرتب مصرف کنید تا بتوانید در کوتاه مدت بهبود بیابید .

تقویت دستگاه گوارشی

خواص طبیعی این ترکیب باستانی سرشار از آنتی اکسیدان است به همین دلیل با رادیکال های بدن مبارزه می کند و از آسیب دیدن دستگاه گوارشی جلوگیری خواهد کرد . همچنین باید بدانید کامبوجیا سرشار از اسیدهای مفید مانند آنزیم های طبیعی ، پروبیوتیک ها و اسید آمینه می باشد ، به همین دلیل می تواند بسیاری از بیماری های معده مانند زخم و التهابات معده را درمان نماید . تحقیقات انجام شده نشان می دهد کامبوجا برای درمان عفونت روده که کاندیدیاز نام دارد، بسیار مفید است و به راحتی آن را ازبین میبرد و روده را پاکسازی می کند .

خواص ترکیب کامبوجا در عسل طبیعی

تقویت حافظه و تقویت سلول های مغز

یکی از ویتامین هایی که باعث افزایش و تقویت حافظه می شود ، ویتامین B و 12B است . کامبوجا سرشار از این ویتامین ها است و به همین دلیل می تواند روی سلول های مغز تاثیر بگذارد و در تقویت حافظه بسیار مفید است . همچنین این ترکیب کامبوجا در عسل طبیعی می تواند روی رشد و تقویت موها بسیار موثر باشد . اگر احساس می کنید موهایتان ضعیف شده است و حافظه تان مثل گذشته قوی نیست ، می توانید این ترکیب را به صورت مرتب مصرف نمایید . این ترکیب خاص را بیشتر فضانوردان و معدنچی ها مصرف می کنند ، زیرا برای کاهش اضطراب در هنگام کار بسیار دشواری که دارند بسیار مفید عمل می کند .

تقویت ریه ها

سیلیکوزیس یک بیماری ریه است که در تماس ریه با ذرات سیلیکا ایجاد می شود . طی تحقیقاتی که دانشمندان روی کامبوجا برای درمان سیلیکوزیس انجام شده است ، نتایج مثبتی به دست آمده و خاصیت کامبوجا در عسل طبیعی برای درمان بیماری ریه به اثبات رسیده است .

کنترل دیابت با کامبوجا

بسیاری از پزشکان خاصیت کامبوجا برای درمان و کنترل دیابت را رد می کنند ، اگر چه بسیاری از تحقیقات خلاف نظریه پزشکی را ثابت می کنند . کامبوجا دارای قند طبیعی است و آزمایشاتی که در این مورد روی حیوانات انجام شده ، نشان می دهد کامبوجا در عسل طبیعی برای کنترل دیابت بسیار مفید است و می تواند کبد و کلیه را که به علت بیماری دیابت ضعیف شده اند را تقویت خواهد کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 5 =