مقالات

بهترین رنگ عسل، چه رنگی است ؟

بهترین رنگ عسل، چه رنگی است ؟

یکی از نگرانی های که اغلب در هنگام خرید عسل طبیعی دارند، رنگ عسل می باشد. علت اصلی اینکه باعث شده اغلب افراد برایشان رنگ عسل حائز اهمیت باشد، شایعاتی است که اطراف عسل تقلبی و رنگ آن مطرح خواهد شد. اغلب افراد تصور می کنند که عسل تقلبی به خصوص عسل مصنوعی، رنگ روشن تری را دارد. به همین دلیل به دنبال خرید عسل با رنگ تیره می باشند. این در حالی می باشد که اغلب از عسل های تقلبی موجود هستند که رنگ آن ها بسیار تیره است.

در این مطلب می خواهیم به نکاتی در مورد رنگ عسل و انتخاب بهترین رنگ عسل مورد بررسی قرار دهیم. امکان دارد این نکات به شما برای خرید عسل طبیعی کمک کند بنابراین توصیه می شود قبل از اینکه اقدام به خرید کنید، این موضوع را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. تا انتهای این مطلب با همراه تا با این موضوع آشنا شوید.

چرا رنگ عسل تا این حد متنوع می باشد؟

یکی از ویژگی های عسل طبیعی، تنوع رنگ آن می باشد. همین دلیل موجب شده تا افراد در هنگام خرید عسل دچار شک شوند. در حقیقت عسل های تک گل می باشند که سبب به وجود آمدن تنوع رنگ در رنگ عسل خواهند شد. دلیل این موضوع هم شهد غالب گل ها در این نوع عسل ها می باشد. بهتر است بدانید که هر چه شهد غالب کم رنگ تر باشد، رنگ عسل روشن تر و از طرفی دیگر  هرچه شهد پررنگ تر باشد، عسل تیره تر می شود.

موضوعی که مهم است، آشنایی با دلیل تفاوت رنگ عسل ها می باشد. در حقیقت شما که قصد خرید عسل را دارید نباید گول تبلیغات بعضی از برندهای که عسل مصنوعی را تولید می کند پایه بر تقلبی بودن عسل های روشن و باکیفیت تر بودن عسل های تیره را بخورید. باید علت تفاوت رنگ در عسل را بشناسید و بر اساس آن تصمیم خود را بگیرد که کدام را بخرید.

بهترین رنگ عسل، چه رنگی است ؟

بهترین رنگ عسل چطور معین خواهد شد؟

سیلقه و علاقه افراد در انتخاب رنگ روشن یا تیره عسل می توان گفت  که همه بسته به جای که در آن زندگی می کنند، دارد . در صورتی که  از مردم آمریکا در مورد بهترین رنگ عسل سوال کنید، آنها رنگ های روشن ترجیح خواهند داد. ولی اگر همین سوال را از مردم اروپا و ایرانی ها پرسیده شود، رنگ های تیره تر را ترجیح خواهند داد. می توان گفت که هر فردی یا قشری یا اینکه بهتر است بگویم مردم هر منطقه ای نوعی از رنگ عسل را ترجیح و بهتر خواهند دانست.

جالب است یدانید که آنچه که سبب شده مردم ایران علاقه بسیاری به عسل تیره تر داشته باشند، بیشتر بودن عسل های چند گیاه و علاوه بر این عسل های تک گل مانند عسل گون در فلات ایران می باشد. مردم مرکز ایران زیاد عسل های پررنگ را دیده اند و در نتیجه به همین نوع عسل اطمینان خواهند. از طرفی دیگر عسل بهارنارنج که در شمال ایران به زیاد تولید خواهد شد، از رنگ روشنی برخوردار است . بنابراین می توان گفت که مفهومی به عنوان بهترین نوع رنگ عسل وجود ندارد .

 در حقیقت رنگ عسل که رابطه مستقیمی با طعم آن دارد، موضوعی کاملا سلیقه ای می باشد و ربطی به خاصیت آن ندارد. عسل های که روشن هستند طعمی ملایم تر دارند و عسل های تیره هستند، از طعم تند و تیزتر برخوردار هستند. در این شرایط، اگر طعم عسل ملایم را دوست دارید، بهترین رنگ عسل برای شما، عسل های روشن می باشد. در صورتی که طعم تند و تیز را دوست دارید، عسل های تیره گزینه مناسبی برای شما است. ولی باید بدانید که زمانی در مورد درمان بیماری با عسل صحبت می شود، دیگر دقت کردن به رنگ عسل کار اشتباهی می باشد. روشن ترین عسل اگر بتواند به درمان بیماری شما کمک کند، بهترین رنگ عسل را به خود اختصاص داده است. پس تا جای امکان دارد نباید به رنگ عسل دقت کنید، بلکه باید به خواص عسل و نقش آن در درمان بیماری ها دقت کنید.

عسل روشن یا تیره؟

عسل های تک گل در طعم و مزه با هم تقاوت دارند. در کل همانطور که اشاره کردیم عسل های روشن از طعم ملایم و عسل های تیره طعم تند و تیزی برخوردار هستند. در این طیف بعضی از عسل ها که به آن ها رنگ کهربایی می گویند، طعم میانه ای دارند. از طرفی تفاوت دیگر عسل های تیره و روشن ، میزان آنتی اکسیدان آنها می باشد. عسل های تیره مواد معدنی و مواد آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به عسل های روشن دارند. پس نمی توانیم بگوییم که عسل تیره بخرید یا اینکه روشن ! بهتر است بدانید تیره یا روشن بودن رنگ عسل هیچ نوع مزیتی برای عسل طبیعی نمی باشد. شما باید با توجه به خواصی که از عسل انتظار دارید، نوع عسل تک گل را انتخاب و خریداری کنید.

بهتر است در هنگام خرید عسل طبیعی به جای اینکه به رنگ عسل توجه کنید، به طبیعی بودن آن دقت داشته باشید. رنگ عسل آنقدرها هم اهمیت ندارد، موضوعی که مهم است، طبیعی بودن عسل تک گل می باشد. بنابراین  زمان خود را صرف بررسی طبیعی بودن عسل نماید.

مهم نیست بهترین رنگ عسل طبیعی چه باشد بلکه مهم این است که عسل با توجه به خاصیت درمانی مورد نیاز شما تهیه شود. در صورتی که  نیاز به خواص عسل یونجه دارید، بهتر است این عسل که رنگ روشنی هم دارد را تهیه و خریداری نماید . ادر صورتی که نیاز به خواص عسل سیاه دانه یا گون دارید، باید این نوع عسل ها که نسبت به یونجه تیره تر هستند خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 17 =