مقالات

عوارض استرس در زنان چیست؟

عوارض استرس در زنان چیست؟

استرس در واقع نوعی واکنش غریزی بدن برای محافظت از خودش است. با وجود این که استرس می‌تواند احتمال وقوع یک خطر، مثل نزدیک شدن ماشین را به ما هشدار دهد، استرس مزمن می‌تواند تاثیرات منفی جسمی و احساسی بر ما بگذارد. بر اساس گفته یکی از محققین عکس‌العمل استرسی ما میلیون‌ها سال است که به عنوان یک مکانیزم دفاعی با ما همراه است.

در زمان اجداد ما که انسان‌ها با ببرهای دندان‌خنجری در می‌افتادند این واکنش دفاعی مشکلی نداشت. اما متاسفانه آن موارد خاص امروزه تبدیل به صدها مورد مثل منتظر ماندن پشت ترافیک یا نرسیدن به یک قرار ملاقات عادی شده است و بدن ما همچنان همان عکس‌العمل را نشان می‌دهد. پس با توجه به عوارض استرس در زنان و مردان لازم است همه افراد برای کاهش استرس خود یا افراد نزدیکشان اقدام کنند. زیرا وجود آن ممکن است برای آنها مشکل ساز ویا تبدیل به مشکلاتی شود که سلامتی آنها را به خطر می‌اندازند.

استرس چیست؟

استرس فشاری است که از نظر روانی فرد متحمل می‌شود که این فشار روانی می‌تواند عامل درونی و بیرونی داشته باشد. با اینکه در اغلب مواقع و در تعریف استرس آن را یک حالت منفی قلمداد می‌کنند؛ با این حال استرس و اضطراب در مقدار کم و کنترل شده، همچون ترس عمل کرده و به عنوان یک محرک برای به انجام رسیدن کارها و یا پاسخگویی سریع عمل می‌کند. همانطور که میزان استرس از کنترل خارج شود و به صورت مزمن دربیاید، فشار روانی زیادی را به فرد وارد می‌کند که عوارض آن به صورت جسمی نیز نمایان می‌شود.

علائم استرس

آشنایی با این نشانه ها به شما کمک می‌کند که به موقع به دنبال درمان بروید. استرس مزمن درمان‌نشده نه تنها از نظر روحی و روانی آسیب‌زا است، بلکه می‌تواند روی سلامت جسم هم تاثیر منفی داشته باشد.

1.بی قراری

2.اختلال خواب

3.خستگی

4.تغییر میل جنسی

5.افسردگی

6.آکنه

7.سردرد

8.بیماری مزمن

9.تغییر اشتها

10.ریزش مو

11.تعریق

12.درد قفسه ی سینه

علائم استرس

عوارض استرس در زنان

در زنان ممکن است استرس، عوارض متفاوتی نسبت به مردان داشته باشد.

به هم خوردن نظم قاعدگی

این مسئله به دلیل به هم خوردن تعادل هورمون‌ها ایجاد می‌شود و ممکن است سبب تاخیر ویا قطع آن برای کوتاه مدت یا طولانی مدت شود.

کاهش میل جنسی

این موضوع یکی از عوارض استرس در زنان متاهل است که تا حدود زیادی با عوارض استرس در مردان می‌تواند متفاوت باشد.

مشکلات پوستی

مهم‌ترین عارضه پوستی ناشی از استرس در زنان، ایجاد آکنه در پوست است که به خصوص در نوجوانان بسیار دید‌ه می شود.

افسردگی و بی خوابی

افسردگی به دلیل به هم خوردن سطح طبیعی کورتیزول در بدن به وجود می‌آید. افزایش سطح این هورمون به خصوص در درازمدت و در استرس مزمن، سبب ایجاد افسردگی می‌شود. همچنین یکی از علل شایع بی خوابی استرس و اضطراب است که می‌تواند عدم تمرکز و بی حوصلگی را به دنبال داشته باشد.

بی خوابی

افزایش وزن

در بیشتر افراد، استرس سبب تمایل بیشتر به مصرف مواد قندی می‌شود که در نتیجه چاقی و افزایش وزن را به دنبال دارد.

مشکل در باروری

که به دلیل افزایش سطح آلفا آمیلاز در خانم‌ها ایجاد می‌شود، سبب تاخیر در بارداری می‌گردد.

ریزش مو

ریزش مو یکی از عوارض است که مشابه آن را می‌توان در مردان نیز مشاهده کرد. البته استرس های شدید و شوک‌کننده ممکن است سبب سفید شدن بخشی از مو نیز بشوند.

ریزش مو

مشکلات گوارشی

استرس طولانی مدت روی اسید معده تاثیر گذاشته و هضم غذا را برای فرد دشوار می‌کند. سوء‌هاضمه، زخم معده و سندروم روده تحریک پذیر، از مشکلات گوارشی ناشی از استرس هستند.

ریسک سکته ی مغزی و قلبی

سکته از شایع‌ترین عوارض استرس در زنان و مردان است. افرادی که در محل کار در معرض استرس هستند، به ۴۰ درصد احتمال بیشتری برای سکته قلبی دارند.

معجون تقویت بدن vip بانوان کندوک درمانی برای عوارض های استرس زنان

این معجون دارای 9 ماده ترکیبی است که همگی آن ها طبیعی بوده و از دل طبیعت تهیه شده و به دست مصرف کننده می رسند. یکی از مواد مصرفی داخل معجون عسل رازیانه طبیعی می باشد که کمک خواهد کرد هورمون های زنانه تنظیم و هر نوع اختلال در قاعدگی رفع شود.

در کنار پایه ی این ترکیب یعنی عسل رازیانه، گرده گل مهم ترین عامل از بین برنده کم خونی به حساب می آید که گردش خون را افزایش داده و کمک خواهد کرد که بدن خون سازی خود را چند برابر بهتر و مفید تر انجام دهد، این ترکیب به همه بانوانی توصیه می شود که دارای مشکلات قاعدگی، جنسی و کم خونی می باشند و همه بانوان بدون محدودیت سنی می توانند از این ترکیب استفاده نمایند. در صورتی که تمایل به خرید معجون تقویت بدن vip بانوان را دارید می توانید روی این کلمه کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *