مقالات

دلایل زود انزالی چیست ؟

دلایل زود انزالی چیست ؟

دشواری و مشکلات جنسی از جمله زود انزالی ، در میان مردان بسیار شایع بوده و آمارها نشان می‌ دهد از هر سه مرد یک نفر به این مشکل گرفتار است. زود انزالی زمانی اتفاق می ‌افتد که فرد قبل از زمانی که خود یا شریک جنسی‌ اش می‌ خواسته ارضا ‌شود. بسیاری از مردانی که به این مسئله دچار هستند به سرخوردگی و اضطراب دچار شده و در نتیجه از روابط جنسی دوری می ‌کنند.

زود انزالی گرچه نا امید کننده و استرس‌ زا است، اما درصورتی ‌که فرد در زمان مناسب برای درمان این مشکل اقدام کند، درمان، بسیار مؤثر بوده و وی را به طور کامل به زندگی جنسی عادی خود بر می ‌گرداند. با درمان کردن زود انزالی اعتماد به‌ نفس فرد بازگشته و میزان فشارهای عصبی وی کاهش می ‌یابد. در ادامه این مطلب به بررسی دقیق علت و نشانه های زود انزالی در مردان پرداخته و راه‌ های درمان زود انزالی یک نوع ترکیب تقویتی را برای شما بازگو می کنیم .

انزال زودرس یا زودانزالی

انزال به معنای رها شدن مایع منی از بدن است. انزال زودرس در مردان وقتی اتفاق می ‌افتد که خروج منی بسیار سریع ‌تر از زمان عادی آن در فرد انجام شود. زود انزالی به‌ خودی‌ خود مشکل ‌زا نیست، اما در بسیاری از آقایان منجر به کاهش لذت جنسی و افزایش استرس و سرخوردگی در شخص می‌ شود. در این حالت درمان زود انزالی نه‌ تنها به بهبود زندگی جنسی فرد کمک بسیاری خواهد کرد بلکه باعث افزایش اعتماد به‌ نفس و تمرکز وی نیز خواهد شد. جالب است این را بدانید که در کشور آمریکا از هر سه مرد ۱۸ تا ۶۰ ساله حداقل ۱ نفر از آن‌ ها با مسئله زود انزالی دست‌ وپنجه نرم می ‌کنند. آمارها نشان داده که این مسئله بیشتر روانی بوده و در موارد بسیار کمی بیماری‌ های جسمی می ‌تواند باعث بروز انزال زودرس در مردان شوند .

انزال چگونه اتفاق می افتد؟

انزال توسط سیستم عصبی مرکزی در مغز کنترل می‌ شود. وقتی مردان تحریک جنسی می‌ شوند، سیگنال‌ هایی به مغز و نخاع آن‌ ها ارسال خواهد شد. زمانی ‌که فرد به اوج هیجان جنسی رسید، سیگنال‌ هایی از طرف مغز به اندام جنسی شخص ارسال شده و مایع منی از طریق آلت تناسلی رها سازی می ‌شود .

انزال در مردان دارای دو مرحله است: انتشار و خروج

فاز یک، انتشار

انتشار وقتی است که اسپرم از بیضه‌ ها به پروستات منتقل شده و با مایع منی آمیخته می ‌شود تا منی ایجاد شود. مجرای وابران، تیوبی است که به حرکت اسپرم از بیضه ‌ها به پروستات و آخر رسیدن منی به آلت تناسلی کمک می ‌کند.

فاز دو، خروج

خروج زمانی اتفاق می ‌افتد که ماهیچه‌ های پایه آلت تناسلی دچار انقباظ شده و منجر به خروج مایع منی از آلت می‌ شوند، ارگاسم و انزال در این مرحله به‌ صورت هم‌ زمان رخ می‌ دهند. البته تعدادی از مردان بدون انزال به ارگاسم رسیده و نعوظ در آن‌ ها از بین می‌ رود. زود انزالی مردان گاهی اوقات به خاطر تسریع در انزال و گاهی به دلیل بروز مشکل در نعوظ است. در مواردی که مشخص نشود که کدام مورد باعث زود انزالی شده بهتر است که در اول به درمان مشکلات نعوظ پرداخته شود .

عوامل زود انزالی در مردان چیست ؟

علت دقیق زود انزالی هنوز مشخص نیست . در زمان های قدیم تصور می‌ شد که علت آن فقط به مسائل روانی ربط دارد درحالی ‌که امروزه ثابت شده که انزال زودرس بر اثر عامل های بیولوژیکی و روان‌ شناختی پیچیده اتفاق می ‌افتد .

 

دلایل روان شناختی زود انزالی

عوامل روانی که امکان دارد در بروز مسئله انزال زودرس نقش داشته باشند عبارت‌ اند از: تجربه کم در روابط جنسی ، سابقه سواستفاده جنسی ، نگرانی درباره اندام و هیکل ، افسردگی ، نگرانی درباره انزال زودرس ، احساس گناه در حین رابطه که منجر به عجله در رابطه می‌ شود ، داشتن انتظار بیش از حد از خود یا شریک جنسی

عوامل متفاوتی می‌ توانند خطر زودانزالی در مردان را افزایش دهند، از جمله :

اختلال نعوظ

درصورتی ‌که شخص به‌ صورت دائمی در ایجاد و نگه‌ داشتن آلت در حالت نعوظ مشکل داشته باشد بیش ‌تر در معرض انزال زودرس قرار دارند. ترس از ازبین‌ رفتن نعوظ باعث می ‌شود که شخص به ‌صورت ناخودآگاه در رابطه خود عجله کند. این عجله یک الگوی عیب دار در ذهن آن‌ ها تشکیل می‌ دهد که تغییر آن نیز بسیار دشوار است.

اضطراب

تعداد زیادی از مردان مبتلا به زود انزالی، دارای مشکلات مربوط به استرس و اضطراب‌ های بیش از حد نیز هستند و با این مشکل در طول روزمره دست و پنجه نرم می کنند.

دلایل زود انزالی چیست ؟

وجود مشکلات در روابط عاطفی زوجین

تعداد زیادی از مشکلات زوجین در رختخواب به مشکلاتشان در بیرون از تخت برمی‌ گردد. عدم تفاهم، تقابلات فرهنگی و کمبود محبت، پایه بسیاری از اختلالات جنسی در مرد و زن است .

چرا زود انزالی مسئله ای مهم است ؟

زود انزالی مسئله منفی است که بسیاری از مردان درگیر آن هستند که ضررها و تاثیرات بدی برروی روابط زناشویی زوجین دارد. امروزه در ایران درصد بالایی از طلاق ها به علت نارضایتی های جنسی است که مسئله زود انزالی درصد بالایی از این نارضایتی های جنسی را به خود شامل می کند. مهم ترین نکته در هر رابطه ای رضایت جنسی بین دو طرف است که اگر این رضایت به وجود نیاید بعید است که آن رابطه به نتیجه ای دلپسند برسد و حتما مشکلاتی به وجود می آید.

به وجود آمدن مسئله زود انزالی در آقایان به خصوص جوانان علت های متفاوتی دارد که در ادامه به آنها به طور مختصر اشاره می کنیم. زود انزالی بدون درمان نیست و راه هایی برای درمان زود انزالی وجود دارد که این مسئله را برطرف می کنند پس نا امید نشوید و نیازی نست نگرانی داشته باشید زیرا به سادگی و با روش های موثری می توانید درمان زود انزالی موثری داشته باشید و روابط خود را پایدارتر کنید.

همانطور که در سطر های اولیه این مطلب به آن اشاره کردیم یک نوع معجون ترکیبی وجود دارد که باعث می شود انزال شما به تاخیر بیافتد و رابطه شما زولانی تر شود این معجون از ترکیب 9 ماده به وجود آمده که به شدت خونساز هستند و گردش خون را در بدن و قسمت تناسلی بالا برده و طبع بدن را به طبع گرم تبدیل می کنند ، این معحون باعث افزایش میل جنسی و زمان رابطه شما می شود که این معجون در دو محصول تقویت جنسی آقایان و تقویت جنسی بانوان در کندوک موجود است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =