مقالات

درمان فشار خون بالا با بره موم

درمان فشار خون بالا با بره موم

درمان فشار خون با بره موم موضوعی می باشد که تقریبا به اثبات رسیده است. اگرچه تحقیقات کافی بر روی انسان موجود نمی باشد؛ اما افرادی که با استفاده از بره موم و برخی مواد طبیعی دیگر به درمان زسیده اند، نشان دهنده خواص این ماده برای بیماران مبتلا به این بیماری می باشند.

درمان فشار خون بالا یکی از پرچالش ترین درمان ها برای پزشکان می باشد. به این دلیل که درمان فشار خون با طب نوین به صورت کامل امکان پذیر نمی باشد، بیشتر از داروهایی استفاده می گردد که بیشتر تعدیل کننده فشارخون می باشند. این در حالی است که بسیاری از درمان های گیاهی قادر اند سبب درمان فشارخون گردند .

بره موم یکی از این مواد طبیعی می باشد که برای درمان فشار خون مورد استفاده قرار می گیرد. بره موم بدون هیچ گونه عوارض جانبی قادر است به درمان فشار خون پرداخته و یا لااقل عوارض آن را کم کند. متاسفانه مردم ما اطلاعات کمی در مورد بره موم دارند. به همین دلیل کمتر برای درمان بیماری ها از آن استفاده می گردد.

در این مطلب قصد داریم به نقش بره موم در کنترل و درمان فشار خون بپردازیم. اگر به فکر روش های دیگری غیر از روش های معمولی برای درمان فشار خون بالا می باشید، این مطلب می تواند برای شما مفید واقع گردد. لازم نیست حتما درمان های دیگر را کنار بگذارید، می توانید در کنار دیگر روش های درمانی، از بره موم هم استفاده نمایید.

چرا بره موم برای درمان فشار خون بالا مفید می باشد؟

محققان ژاپنی مطالعاتی را برای تعیین اثربخشی بره موم در جلوگیری و درمان فشار خون بالا انجام داده اند. در سال 2005، محققان مرکز ناگاراگاوا در ژاپن مقاله ای را در مجله ای انتشار دادند که در آن بیان شده بود موش های مبتلا به فشار خون بالا که تحت درمان با عصاره بره موم قرار گرفته اند، افزایش فشار خون کمتری نسبت به موش های دیگر از خود نشان داده اند. نتیجه گیری آنها این تصور را تقویت نموده که بره موم برای درمان فشار خون بالا موثر واقع گردد.

در سال 2012، محققان دانشگاه نیگده ترکیه تحقیقاتی را انجام دادند تا به این حقیقت دست بیابند که آیا واقعا بره موم می تواند برای تنظیم فشار خون موثر واقع گردد یا نه. مطالعه آنها، که در یک مجله تخصصی منتشر شده، نشان داد که بره موم به کاهش فعالیت آنزیمی که اکسید نیتریک را محدود می نماید، کمک کرده و در نتیجه اکسید نیتریک بیشتری را برای کمک به تعدیل و کاهش فشار خون فراهم می آورد.

البته ترکیب دقیق ماده با توجه به منطقه، منبع گیاهان و فصل متفاوت می باشد. بیشتر بره موم ها از رزین، موم، روغن های اساسی و گرده گل ساخته می شوند. ماده چسبنده ای که بیشتر از نظر آنتی اکسیدان ها، اسیدهای آمینه، ویتامین ها و مواد معدنی غنی می باشد. با این حال به دلیل تنوع منابع و مواد تشکیل دهنده موجود در بره موم، گرفتن نمونه استاندارد شده دشوار می باشد. توزیع کنندگان قادر نیستند با اطمینان ادعا کنند که کیفیت دارویی در یک نمونه در نمونه دیگر موجود باشد. از این رو، نمی توان ادعا کرد که هر گونه ترکیب بره موم برای درمان فشار خون موثر می باشد.

مصرف مکمل بره موم قادراست به تنظیم آنزیم هایی کمک کند که بر فشار خون تأثیر بسزایی می گذارند. همچنین این ماده قادر است سبب کاهش التهاب شود که منجر به واکنش سیستماتیک شده و بر روی افزایش فشار خون تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این بره موم به کاهش وزن و حساسیت به انسولین کمک شایانی می کند که به صورت غیر مستقیم بر روی فشار خون نیز تاثیرگذار است.

درمان فشار خون بالا با بره موم

خواص بره موم؛ از خواص ضد التهابی تا ضد سرطانی

در واقع بره موم کمک می کند تا علل و عواملی که سبب ایجاد فشار خون بالا در فرد می شوند به مرور زمان برطرف گردد. البته این انتخاب خواص بره موم نمی باشد. بره موم علاوه بر این، با کاهش عوارض فشار خون بالا، از پروسه ادامه دار بدتر شدن بیماری جلوگیری به عمل می آورد. به همین دلیل است که بره موم را یک ماده دوستدار قلب می دانند.

به صورت کلی هم شواهد تحقیقات آزمایشگاهی و هم آنچه در عمل برای بسیاری از بیماران مبتلا به فشار خون اتفاق افتاده است، نشان دهنده این است که این ماده یک ماده موثر برای درمان فشار خون بالا می باشد. البته مشخص است که مصرف بره موم به هر صورتی قادر  نیست مفید باشد. بلکه باید شرایطی رعایت گردد که در ادامه برایتان بیشتر توضیح می دهیم.

برای درمان فشار خون بالا با بره موم به چه نکاتی توجه کنیم؟

درمان فشار خون بالا با کمک بره موم اگرچه هنوز روی نمونه های انسانی به اثبات نرسیده، اما تجربه نشان داده که در بیشتر مواقع این ماده قادر است به درمان فشار خون منجر گردد. البته همانطور که گفته شد، امکان دارد ترکیبات بره موم متفاوت باشد و اثرگذاری یکسانی نداشته باشند. با این حال با رعایت برخی نکات قادر است به درمان فشار خون بالا امیدوارتر باشید.

مهمترین نکته برای اثرگذاری بره موم در درمان فشار خون بالا، مداومت در مصرف می باشد. اگر می خواهید از بره موم به صورت مقطعی استفاده نمایید، بهتر است بیخیال وقت تلف کردن شوید. بره موم تنها زمانی نتیجه بخش خواهد بود که به صورت مداوم مصرف گردد. البته این مداومت امکان دارد وقفه های یک تا دو ماهه در بین زمان مصرف داشته باشد که ضروری می باشد. اما نباید از مصرف این ماده امید خود را از  دست دهید . نظم در مصرف، صبر داشتن و مداومت در مصرف بر اساس دستور طبیب طب سنتی یا پزشک، از مهمترین نکات برای مصرف بره موم می باشد.

نکته مهم دیگر، نوع بره موم می باشد. همانطور که بیان شد، ترکیبات درون بره موم متفاوت می باشد و ممکن است خواص گوناگونی داشته باشد. در نتیجه توصیه می گرددد از عصاره بره موم یا کپسول بره موم استفاده نمایید که احتمالا بره موم های متنوعی را با هم ترکیب نموده اند. عسل بره موم نیز می تواند گزینه خوبی برای درمان فشار خون بالا در نظر گرفته شود. با این حال در انتخاب نوع بره موم نیز بهتر می باشد با پزشک یا طبیب مشورت نمایید .

درمان فشار خون بالا با بره موم

درمان فشار خون با بره موم یک موضوع تقریبا به اثبات رسیده است. اگرچه تحقیقات کافی بر روی انسان موجود نمی باشد؛ اما افرادی که با استفاده از بره موم و برخی مواد طبیعی دیگر به درمان رسیده اند، نشان دهنده خواص این ماده برای بیماران مبتلا به این بیماری می باشند. در نتیجه اگر می خواهید فشار خون خود را درمان نمایید، بهتر است از بره موم هم استفاده کنید. البته توصیه می کنیم حتما در این زمینه با پزشک معالج خود مشورت نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =