مقالات

برای بیماران مبتلا به آسم مصرف ژل رویال ممنوع !

برای بیماران مبتلا به آسم مصرف ژل رویال ممنوع !

بیماری آسم یکی از بیماری های تنفسی است که بسیاری از افراد امروزه هم به دلایل ارثی و هم به دلیل بیشتر شدن آلودگی های هوا به این بیماری مبتلا می شوند و با بروز نشانه های این بیماری دچار حساسیت و تنگی نفس می شوند که لازم است از اسپری های مخصوص بیماری آسم استفاده کنند.

بیماران مبتلا به آسم از خوردن بسیاری از مواد غذایی منع می شوند چون بعضی از مواد غذایی می تواند حساسیت دستگاه تنفسی را افزایش دهد و باعث بروز نشانه های آسم شود که یکی از این مواد ژل رویال است که باید افرادی که آسم دارند مصرف این ماده را متوقف کنند. در ادامه قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

بیماری آسم و تنگی نفس | دلایل ایجاد این بیماری

بیماری اسم یکی از بیماری هایی است که دستگاه تنفسی شما را درگیر می کند و باعث ایجاد تنگی نفس می شود و می تواند برای افراد مبتلا به این بیماری بسیار ناخوشایند و آزاردهنده باشد و درصورت همراه نداشتن اسپری آسم و داروهای لازم ممکن است خطرات زیادی جان و سلامتی شما را تهدید کند.

این بیماری می تواند دلایل زیادی داشته باشد و از طریق عوامل زیادی ایجاد شود که می‌تواند یکی از آنها دلایل ژنتیکی و ارثی باشد که والدین آن را به فرزند خود منتقل کنند و بیشترین آمار این بیماری به دلیل ارثی و ژنتیکی بودن آن اختصاص دارد و بیشتر افراد این بیماری آزاردهنده و خطرناک را از والدین خود به ارث می برند.

عوامل دیگری مثل سیگار کشیدن و استعمال دخانیات می تواند با آسیب رساندن به دستگاه تنفسی باعث ایجاد آسم و تنگی نفس شود. افرادی که سیگار می کشند به صورت مستقیم به ریه ها و دستگاه تنفسی خود آسیب می رسانند و این امر باعث ایجاد اختلال در کارایی این دستگاه و ایجاد تنگی نفس و آسم می شود.

یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گذار روی ایجاد این بیماری آلودگی های هوا است که امروزه با بیشتر شدن خودرو ها و کارخانه جات آلودگی های موجود در هوا بیشتر شده است و ما مستقیما با تنفس این هوای آلوده این آلودگی ها را وارد دستگاه تنفسی خود می کنیم و در بسیاری از افراد می تواند باعث ایجاد این بیماری شود.

برای جلوگیری از ایجاد این بیماری چه کنیم ؟

برای جلوگیری از این بیماری نمی توان از آلودگی هوا یا عوامل ژنتیکی جلوگیری کرد اما می توان با مصرف نکردن دخانیات و سیگار به سلامتی بیشتر ریه های خود کمک کنیم و مانع از آسیب رسیدن بیشتر به آن شویم.

یکی دیگر از فعالیت هایی که می توانید انجام دهید ورزش کردن است که به کمک ورزش کردن می توانید ریه های خود را تقویت کنید و به بدن کمک کنید آلودگی های موجود در آن را پاکسازی کند و با فعالیت های ورزشی روزانه خود می توانید کمک شایانی به کنترل این بیماری داشته باشید.

یکی دیگر از راه های جلوگیری از این بیماری استفاده از داروهای گیاهی تصفیه ریه از آلودگی ها است. داروهای گیاهی و دمنوش های گیاهی زیادی وجود دارند که می توانند ریه شما را از آلودگی ها پاکسازی کند و مانع از ایجاد آسم و تنگی نفس شود.

چرا باید بیماران مبتلا به آسم هر چیزی را نخورند ؟

بیماری آسم یکی بیماری آلرژی و حساسیتی است و در صورت بروز آلرژی دچار تنگی نفس و مشکلات ناشی از آن می شوند پس لازم است از مصرف بعضی از مواد غذایی پرهیز کنید که باعث تحرک این بیماری می شوند.

بعضی از مواد غذایی علاوه بر مواد مغذی و ضروری که برای سلامتی و تقویت بدن دارند دارای موادی هستند که می تواند علایم این بیماری را تشدید کند و باعث تحریم بیشتر آن شود پس لازم است آنها را بشناسید و از مصرف آنها خودداری کنید.

بیماری آسم یکی از بیماری های خطرناک است و به صورت مستقیم یکی از حیاتی ترین دستگاه های بدن را درگیر می کند و باید از خوردن هر ماده ای که این بیماری را تشدید کند و باعث ایجاد حساسیت شود، دوری کنید.

با کمی تحقیق یا مراجعه به پزشک می توانید تمامی این مواد را بشناسید و از خوردن و مصرف آنها خودداری کنید و آنها را برای تضمین سلامتی خود از برنامه غذایی خود حذف کنید.

مصرف ژل رویال برای بیمارن مبتلا به آسم ممنوع !

ژل رویال جزوء فراورده های زنبور عسل است و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است و بسیاری افراد به دلیل شنیدن فواید آن بدون توجه به بیماری آسم خود از آن استفاده می کنند و دچار حساسیت و آلرژی می شوند و بیماری خود را تشدید می کنند.

یکی از موادی که افراد دارای بیماری آسم باید از مصرف آن خودداری کنند ژل رویال است که این ماده به صورت ذاتی می تواند حتی برای افراد عادی نیز تا حدی حساسیت و آلرژی ایجاد کند. پس باید افراد مبتلا به آسم از خوردن این ماده خودداری کنند.

ژل رویال برای افرادی که این بیماری را ندارند و ریه های آنها سالم است می تواند برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید باشد اما اگر بیماری آسم و تنگی نفس دارید از خواص آن چشم پوشی کنید و برای کاهش علایم بیماری خود از این ماده استفاده نکنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =