مقالات

دلایل سردی رابطه زندگی زناشویی

دلایل سردی رابطه زندگی زناشویی

یک رابطه عاشقانه چه زمانی به پایان خود نزدیک می شود ؟ علایم سرد شدن روابط زناشویی یا عاطفی چیست؟ این ها سوال هایی است که در حالت عادی هیچ وقت نمی خواهید با آن ها روبرو شوید. زندگی مشترک و روابط عاشقانه یک اتفاق عجیب و بسیار پیچیده است. سرد شدن رابطه عاشقانه شما را با چالش های بسیاری روبرو می کند. گاهی امکان دارد احساس خستگی کنید، هیجان و عشق بین شما و همسرتان کمرنگ شود و همین باعث شود به این سوالات فکر کنید. در چنین شرایطی لازم است بدانید که آیا این بد بینی و احساس های ناخوشایند دائمی است یا فقط یک نوع مرحله گذرا است ؟
چون تمام روابط این روزهای ناخوشایند و انواع پستی و بلندی ها را دارند و امری بسیار طبیعی است. بنابراین هر اختلاف کوچکی به معنای پایان یافتن و سردی در رابطه نیست.

علایم و نشانه های سردی در رابطه

در واقع برای سرد شدن رابطه عاشقانه و عاطفی علامت هایی وجود دارد. علائمی غیرقابل حذف و بدون وجود شک و گمان که میتواند تایید کننده سرد شدن رابطه و پایان آن رابطه باشد. اگر در روابط خود به هر کدام از موردهای زیر برخوردید، بدانید که اصلا نشانه های خوبی نیستد.

1. شما برای همسرتان در اولویت نیستید

2. از همدیگر فاصله گرفته اید

3. کمبود کنجکاوی طرف مقابل تان نسبت به شما

4. کمبود رابطه جنسی

5. بحث و جدل های بی موقع و فراوان

دلایل اصلی سرد شدن رابطه

خب الان که با انواع علائم و نشانه های سردی در رابطه آشنا شدید و آنها را مطالعه کردید شما را با دلایل سرد شدن رابطه در جریان می گذاریم. اگر علائم سرد شدن رابطه زوج ها را مشاهده کرده اید، باید به دنبال راهکاری برای رفع این مشکل باشید. بهترین کار این است که به دنبال دلیل اصلی سردی رابطه باشید. این دلیل می تواند یکی یا مجموعه ای از موارد زیر باشد.

دلایل سردی رابطه زندگی زناشویی

1. عدم خوشحالی در زندگی مشترک

در روابط عاشقانه همیشه بالا و پایینی وجود دارد. اما احساس نارضایتی از فرد مقابل یکی از مهم ترین دلایل سرد شدن روابط است و فمهیدن وجود این مورد در روابط بسیار آسان است. کافیست به آخرین باری که با همسر یا طرف مقابل تان خوشحال بودید فکر کنید، اگر زمان زیادی از آن گذشته بود این به معنی عدم خوشحالی در زندگی مشترک است.

2. نبود سلامت عاظفی در فرد

اگر یکی از طرف های رابطه از نظر احساسی سالم نیست، این می تواند از دلیل های سرد شدن روابط باشد. آیا شما همیشه به طرف مقابلتان مشکوک هستید ؟ آیا واقعا به راحتی از کوره در می روید ؟ آیا خودتان را برتر از همه افراداطرافتان می دانید ؟ این ها نشانه های ناسالم بودن از نظرعاطفی است.

3. بی احترامی به شخص مقابل

زن و مرد هر دو به احترام متقابل نیاز دارند. بی احترامی موجب می شود زندگی دچار آسیب های بسیاری شود و زن و مرد هر کدام به یک اندازه از هم دور شوند. نیاز است که احترام به روحیات زن و مرد در ابعاد متفاوت در نظر گرفته شود و البته که جنس و نوع احترام ها به زن با مرد فرق می کند. تعادل در زندگی بسیار مهم است و الگوهای مشخصی را در نظر می گیرد. در هر صورت باید که مسائل خانوادگی به شکلی حل شود که هر دو نفر رضایت مندی کامل را داشته باشند.

4. بی توجه بودن به رابطه جنسی و بی میلی جنسی

شغل، درس، فرزند و هر نوع از مسائل دیگری می تواند به سادگی تمام وقت شما را در طول روز بگیرد و به گونه ای کاملا غیر جلوه دهنده بر روی رابطه زناشویی و زندگی تاثیر می گذارد و کیفیت لازمه را در رابطه می گیرید از مهم ترین دلیل های سردی در رابطه است. با کمبود وقت و بی توجهی به رابطه های لازم برای زناشویی بی میلی در هر دو طرف به وجود می آید و باعث می شود که رابطه کیفیت خود را از دست بدهد و هیچ گونه حس رضایت مندیی از یک دیگر بین زوج و زوجه به چشم نمی آید.

بی میلی جنسی اختلالی است که باعث کاهش شدید علاقه به رابطه جنسی می شود. به عبارتی دیگر، افراد مبتلا به این نوع اختلال میل جنسی زیادی ندارند و عموما تمایل کمی برای داشتن رابطه جنسی دارند. احتمال یکسانی در مردان و زنان وجود دارد که از سطح بسیار پایین میل جنسی رنج می برند. در بیشتر مواقع علت آن به آسیب روحی و جسمی یا حتی مشکلات روانی مانند اعتماد به نفس کم مربوط می شود و افراد مبتلا به میلی جنسی لذت زیادی از کل زندگی نمی برند و هیچ هیجانی رو در زندگی تجربه نمی کنند.

پس با خواندن این مطالب ما متوجه شدیم که بی میلی مهم ترین دلیل سردی در رابطه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + سه =