مقالات

چند تا از خواص عسل آویشن که باید آنها را بشناسید

چند تا از خواص عسل آویشن که باید آنها را بشناسید

همانطور که در مطلب قبلی نیز به آن اشاره کردیم عسل آویشن از آن دسته عسل های تک گلی می باشد که خواص زیادی برخوردار است و همچنین در ایران جزء مجبوب ترین عسل ها است. افراد زیادی سعی دارند تا با مصرف عسل آویشن درمان بیماری های خود را به پایان برسانند. اما با این وجود در صورتی که می خواهید از عسل آویشن برای درمان بیماری استفاده نماید، توصیه خواهیم کرد حتما اطلاعات کاملی در مورد خاصیت های عسل آویشن داشته باشید. عسل آویشن از گیاه آویشن و به سبب نوشیدن شهد این گل توسط زنبور عسل تهیه شده است.

در حقیقت زنبور عسل علاقه بسیاری به گیاه آویشن دارد و با نوشیدن شهد گل، عسلی تولید خواهد کرد که اغلب خواص درونی گیاه را با خود به همراه دارد. به همین دلیل می توان گفت بیشتر خواص موجود در عسل آویشن، خواصی می باشند که در خود گیاه آویشن نیز وجود دارد. با این وجود مصرف عسل آویشن با توجه به اینکه بعضی خاصیت های دیگر توسط زنبور به آن افزوده شده و علاوه بر این خواص معمولی گیاه نیز در عسل نمایان پیدا شده است، می تواند برای درمان بیماری مناسب باشد .

در این مطلب قصد داریم که به تعدادی از خواص مهم عسل آویشن اشاره کنیم که می تواند برای شما به عنوان یک درمان جایگزین، عالی و همچنین کمک کننده باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که توصیه خواهیم کرد در این زمینه حتما با پزشک یا اینکه طبیب طب سنتی نیز مشورت نماید.

خواص عسل آویشن

تقویت سیستم گوارش

تقویت معده و روده انسان یکی از خواص مهمی که برای عسل آویشن بیان شده است. این عسل همچنین می تواند به تقویت سیستم گوارشی نیز کمک کند. این عسل طبیعی نقش مهمی در درمان بیماری های مختلف به خصوص التهاب معده ایفا خواهد کرد. با استفاده و مصرف مداوم و منظم عسل آویشن می توانید امیدوار باشید که به مرور مشکلات گوارشی شما رفع شده و تا جای امکان دارد این بیماری ها دوباره اتفاق نیافتد.

بعضی از پژوهشگران بر این اعتقادند که مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری عسل آویشن در صبح و همچینین با معده خالی و بدون ورود هیچ مواد خوراکی به آن تا یک ساعت بعد به معده، می تواند به درمان التهاب معده و علاوه بر این بهبود بعضی از مشکلات گوارشی نیز کمک کند. با تمامی این ویژگی ها، مهم ترین خواص عسل آویشن برای سیستم گوارشی، تقویت کردن آن برای پیشگیری از بروز بیماری های مختلف می باشد. در صورتی که می خواهید از بروز بیماری های گوارشی جلوگیری نماید، حتما به صورت منظم از عسل آویشن استفاده کنید. در صورتی که قصد خرید عسل آویشن را دارید می توانید به صفحه این کلمه مراجعه کنید .

عسل آویشن کوهی کرمانشاه

درمان مشکلات تنفسی با عسل آویشن

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های عسل آویشن رفع مشکلات تنفسی می باشد که از آن دسته خاصیت گیاه آویشن نیز به حساب می آید. همان طور که بخور آویشن می تواند به رفع شدن بسیاری از بیماری های تنفسی کمک کند، استفاده و مصرف عسل آویشن نیز گزینه مناسبی برای درمان بیماری های متفاوت موجود در سیستم تنفسی انسان می باشد. یکی از مهم ترین مشکلاتی که برای همه ما به وجود می آید، سرماخوردگی یا اینکه ابتلا به ویروس آنفولانزا می باشد. مصرف شربت عسل آویشن می تواند هم گلودرد و هم سرفه که از عوارض ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزا می باشند را رفع کند.

امروزه خوشبختانه تجربیات بسیاری در این زمینه به اعمال  و امروز می توانیم مطمئن باشیم که این عسل در درمان سوزش گلو و علاوه بر این بهبود سرفه موثر است. هر چند توصیه خواهد شد که با افزودن بعضی مواد مانند لیمو تازه یا اینکه مصرف عسل آویشن با چای، کارایی این نوع عسل را برای درمان مشکلات تنفسی بیشتر کنید. پژوهش های بسیاری همچنین برای اثبات تاثیر گذاری عسل آویشن بر روی بیماری آسم در حال بررسی می باشد. هرچند هنوز این تحقیقات به نتیجه کامل نرسیده است؛ اما به نظر می رسد با توجه به خواص آویشن، این عسل برای آسم نیز بتواند مفید واقع شود. البته لازم است بیمارانی که به این مشکل مبتلا می باشند، حتما برای استفاده و مصرف عسل آویشن با پزشک یا اینکه طبیب طب سنتی مشورت نمایند.

بهبود مشکلات مغزی

بیماری های متفاوتی که مرتبط به مغز و اعصاب خواهند شد به کمک عسل آویشن قابل درمان یا اینکه بهبود می باشند. عسل تک گل آویشن، عسلی با طبع بسیار گرم می باشد و به همین دلیل می تواند به مبارزه با بیماری های مغز و اعصابی بروید که بیشتر به دلیل سردی مغز ایجاد خواهند شد. این عسل در کل به عنوان یک تقویت کننده مغز و اعصاب معروف شده و می تواند به پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری های مغز و اعصاب کمک کند. به فرض مثال استفاده و مصرف روزانه عسل آویشن با تقویت مغز، از بروز افسردگی پیشگیری می کند و علاوه بر این می تواند از ابتلا به آلزایمر در دوران میانسالی جلوگیری کند. همچنین، مصرف عسل آویشن برای بهبود بیماری صرع و علاوه بر این رفع تشنج مفید می باشد. همچنین، در صورتی که شما با سر درد یا اینکه مشکلات میگرنی روبرو هستید، می توانید با استفاده و مصرف عسل آویشن به مبارزه با بیماری های خود بروید .

درمان دردهای قاعدگی

یکی از مشکلات رایج و مهمی که بانوان با آن مواجه هستند و همچنین در زمان قاعدگی به سراغ آنها خواهد آمد، دردهای شدید و اذیت کننده می باشد. یکی از متداول ترین روش ها برای کاهش درد دوران قاعدگی استفاده از مسکن های شیمیایی می باشد که به طور آنی درد را کاهش خواهد داد. این مسکن های شیمیایی عوارض جانبی بسیاری برای بدن خانم ها به خصوص دختران جوان دارند که امکان دارد در سال های بعد، مشکلات بسیاری را برای او به وجود بیاورند. همانوز که در مطالب قبلی هم به آن اشاره کردیم روش های طبیعی بسیاری برای بهبود درد عادت ماهیانه وجود دارد که یکی از آنها مصرف و استفاده از عسل طبیعی می باشد. در میان انواع عسل های طبیعی چند نوع عسل می باشند که می توانند به بهبود عادت ماهیانه دردناک کمک بسیاری کنند که یکی از آنها، عسل آویشن می باشد که توانسته تاثیرات مناسبی برای بهبود این بیماری داشته باشد.

نکته حائز اهمیت این است که شما با استفاده و مصرف منظم عسل آویشن می توانید از ایجاد دردهای دوران قاعدگی به مرور زمان جلوگیری کنید. یعنی در صورتی که صبر داشته باشید و همچنین از عسل و آویشن استفاده نماید، میزان درد عادت ماهیانه شما کاهش پیدا خواهد کرد. با این وجود استفاده از زهر زنبور عسل نیز می تواند گزینه مناسبی برای بهبود درد دوران قاعدگی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =