مقالات

در مورد عسل آویشن چقدر می دانید ؟

در مورد عسل آویشن چقدر می دانید ؟

یکی دیگر از انواع عسل های تک گل عسل آویشن می باشد. به دلیل پوشش گیاهی بسیار گیاه آویشن در ایران، عسل آویشن مورد توجه زنبورداران برای تهیه و علاوه براین مصرف کنندگان برای خرید منجر شده است. عسل آویشن از خواص زیادی برخوردار است و همچنین این عسل به عنوان یکی از عسل های درمانی مشهور است. به همین دلیل برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. این عسل به علت های مختلفی نسبت به دیگر عسل های تک گل، از قیمت بالاتری برخوردار است و به همین دلیل بعضی افراد از خرید آن پشیمان خواهند شد. البته که خواص درمانی عسل آویشن این قدر زیاد می باشد که نمی توان آن را با عسل چند گیاه مقایسه کنیم.

در این مطلب قصد داریم که با معرفی گیاه آویشن و همچنین معرفی بعضی از ویژگی های آن اطلاعات زیادی از این ماده طبیعی در اختیار شما قرار دهیم. البته توجه داشته باشید که در مطلبی مجزا نیز به خواص عسل آویشن به طور کامل خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید .

اطلاعاتی در مورد گیاه آویشن

این گیاه از آن دسته از گیاهانی است که از خاصیت مختلفی و فوق العاده خاصی برای انسان را دارا می باشد. گیاه آویشن که از آن دسته گیاهان تیره نعنایان به حساب می آید از گذشته تا به ، استفاده های بسیاری از آن شده است. روش های استفاده و مصرف متنوعی وجود دارد تا از آویشن استفاده شود. در نتیجه می توان گفت که می توانید آویشن به هر طوری که دوست دارید، میل نماید. از رایج ترین روش های مصرف آویشن در میان مردم بیشتر مردم ایران می توان به دم کرده آویشن یا استفاده از آویشن برای چاشنی غذا اشاره نمود.

در مورد عسل آویشن چقدر می دانید ؟

این گیاه در ایران در مناطق مرکزی بیشتر پیدا خواهد شد. به خصوص در دامنه کوه البرز و سبلان و علاوه بر این در شهرهای اطراف تهران و دماوند می توان دشت هایی سرشار از گیاه آویشن را مشاهده نمود. همچنین بعضی از انواع آویشن که نژادهای غیرایرانی هستند نیز در ایران رشده کرده اند و از خواص زیادی برخوردار هستند.

زمانی که زنبور عسل در محدوده ای که سرشار از گیاه آویشن می باشد، قرار داشته باشد عسل تولید شده توسط زنبور عسل از شهد آویشن بیشتری برخوردار است. در نتیجه عسلی تولید می شود که به آن عسل آویشن می گویند. به اعتقاد بسیاری از پژوهشگران، خواص عسل آویشن به طور کامل نشأت گرفته از گیاه آویشن می باشد. در حقیقت می توان گفت که بیشتر خواصی که گیاه آویشن برای انسان دارد، در عسل آن نیز تبلور یافته و امکان دارد خواص بیشتری نیز به همراه و به آن اضافه نیز شود. شاید جالب باشد بدانید که زنبور عسل علاقه خاصی به عسل آویشن دارد. دلیل آن هم این می باشد که این گل از گل های معطر به حساب می آید و اسانس های بسیار خاصی مانند اسانس تیمول و همچنین اسانس کاروارول درون آن می باشد که زنبور عسل را عاشق خود خواهد کرد. به همین دلیل در صورتی که کندوی زنبور عسل در دشت از گیاهان واقع شده باشد، گیاه آویشن به عنوان یکی از گیاهان محبوب زنبوران عسل بیشتر از دیگر گیاهان مورد توجه قرار می گیرد.

ویژگی های عسل آویشن را بشناسید

عسل آویشن که تهیه شده از شهد گل آویشن می باشد، از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است. در کل این عسل از آن دسته عسل هایی است که مردم ایران علاقه زیادی به آن دارند و به همین دلیل در بسیاری از فروشگاه های ارائه کننده عسل طبیعی می توانید آن را پیدا نماید. در ادامه بعضی از ویژگی های عسل آویشن را با هم مرور خواهیم کرد تا در هنگام خرید این عسل آویشن با دقت بیشتری برای تهیه آن اقدام کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های این عسل، رنگ آن می باشد. در کل رنگ عسل آویشن تیره است و از آن دسته عسل هایی به حساب می آید که رنگ روشن آن وجود ندارد. بر پایه بعضی پارامترها، رنگ عسل آویشن را عقیقی قرمز در نظر خواهند گرفت.

در صورتی که قصد خرید عسل آویشن دارید حتما به رنگ آن توجه کنید . البته این مورد را هم اضافه کنیم که رنگ عسل ارتباطی با کیفیت آن هم ندارد و نمی تواند عامل مفیدی برای تشخیص تقلبی یا طبیعی بودن عسل به حساب بیاید. اما با این وجود بد نیست بدانید که عسل آویشن رنگ تیره ای دارد. این پارامتر می تواند معیاری برای شناخت این عسل آویشن تک گل در هنگام خرید باشد.

عسل آویشن کوهی کرمانشاه

زمان برداشت عسل آویشن نیز امکان دارد برای شما تاثیر داشته باشد. عسل آویشن تماما در دو ماه اول تابستان برداشت خواهد شد. در صورتی که قصد دارید عسل تازه از زنبوردار را بخرید، می توانید در این دو ماه به دنبال زنبوردارانی باشید که تولیدکننده عسل تک گل آویشن می باشند.

امکان دارد عسل تازه تر از ویژگی هایی برخوردار باشد که به علاقه شما نزدیک تر شود. به فرض مثال عسلی که تازه تر است احتمالاً درنگ تر متبلور شده یا اینکه درنگ تر شکرک می زند. اما با این وجود بهتر است بدانید که عسل طبیعی تاریخ انقضا ندارد. در صورتی که بخواهیم به خواص عسل آویشن صحبت بپردازیم، شاید بهتر است به ترکیبات درونی عسل آویشن اشاره داشته باشیم. یکی از ویژگی های عسل آویشن این می باشد که این عسل طبیعی سرشار از ویتامین های مانند آ، ب و ای می باشد. همین مورد موجب شده تا به عنوان یک مکمل پر خاصیت برای جبران کمبود ویتامین استفاده شود.

همچنین، یکی دیگر از مهم ترین خواص عسل آویشن تقویت و رفع مشکلات معده می باشد. علاوه بر این استفاده و مصرف عسل آویشن برای بهبود مشکلات تنفسی، دردهای مفصلی، مشکلات مغز و اعصاب و علاوه بر این رفع بعضی از مشکلات زنانه توصیه خواهد شد. البته توجه داشته باشید که در مطلبی جداگانه خواص عسل آویشن می پردازیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =