مقالات

خواص محصولات ساخته شده از موم عسل برای معده

خواص محصولات ساخته شده از موم عسل برای معده

موم عسل یا موم زنبور یکی از تولیدات حشره ای به نام زنبورعسل است که این جانداران با آن لانه‌ ها یا کندو های خود را بنا می کنند. موم طبیعی و سالم دارای رنگی زرد مانند بوده و دارای انعطاف و نرمی بالایی است. البته موم طبیعی طیف ‌های رنگی متفاوت تر و تیره تر نیز دارد ولی اکثرا، آن را با رنگ متمایل زرد شناسایی می کنند.

این نوع ماده دارای قابلیت جذب فراوانی بوده و و در برابر رطوبت مقاومت فراوانی دارد اما در مقابل حرارت و فشار وارده از هر لحاظ ، هیچ گونه ثبات و ماندگاری نداشته و حالت خود را از دست می ‌دهد. موم ها در دمای معمولی اتاق حالت جامد را به خود دارند و درجه ذوب این ماده 60 درجه سانتی گراد حساب شده است .

موم در حالت کلی در آب و الکل حل نمی شود و به عنوان یک ماده خیر محلول نام برده می شود. در ضمن امروزه بکار بردن این موم‌ ها در صنایع تولید لوازم آرایشی و بهداشتی و شمع‌ سازی کاربرد زیادی دارد و یکی از ماده های اصلی این نوع صنایع به حساب می آید. در یک بخش‌ بندی کلی می‌ توان موم‌ ها را به چهار دسته بخش بندی کرد، موم‌ های عسلی که فراورده زنبورعسل و کاملا طبیعی هستند، موم‌ های نباتی یا گیاهی که محصول تهیه شده گیاهان و طبیعی هستند، موم‌ های مصنوعی یا سنتزی و موم‌ های نفتی که هر دو هم در دسته مصنوعی جای می گیرند .

حالا که با موم عسل آشنا شدیم و دانستیم که این ماده در کجا و توسط چه حشراتی تولید می شود در ادامه این مطلب با کاردبردهای این ماده و مهم ترین ویژگی موم و مشتقات موم عسل برای انسان اشنا می شویم پس با ما کندوک همراه باشید .

مزایا و کاربرد های موم زنبورعسل برای معده

از جایی که این دسته از محصولات طبیعی یا ارگانیک هستند می ‌توان به آن‌ ها لقبی مانند دوست دار یا دوست محیط زیست را داد و دلیل این دسته از القاب این است که برای استحصال، فرآوری و ساخت این محصولات هیچ ‌گونه ضرر و زیانی به طبیعت وارد نشده است که این خاصیت ارزنده برای هر ماده یا محصول تجاری یک مزیت چشمگیر به حساب می آید.

همچنین یک نکته بسیار قابل توجه درباره موم طبیعی و محصولات تهیه شده از این ماده این است که تمامی این محصولات قابلیت بازیافت کامل را دارند و می‌ توانند دوباره به طبیعت بازگردند بدون این‌ که به طبیعت کوچک ترین آسیبی وارد کنند. نکته دیگری که باید به آن اشاره نمود این است که در ترکیبات موم‌ های طبیعی ‌ای که در تهیه شمع های ارگانیک بکاربرده می ‌شود، هیچ‌ گونه ماده هیدروژنه یا سفید کننده‌ ای یافت نمی شود، در وضعیتی که این مواد در تهیه شمع‌ های پارافینی، شمع نخل، شمع سویا بکار برده می شوند .

درمان میکروب معده با موم عسل

درمان بیماری مانند میکروب معده با موم عسل سابقه طولانی دارد اما امروزه بسیاری از مردم هیچگونه اطلاعی درباره این ماده دارویی شفابخش ندارند. موم عسل یک ماده میکروب زدا و باکتری زدا است که به آسانی می تواند میکروب های موجود در معده به خصوص هلیکوباکترپیلوری را تحت درمان خود قرار دهد. برای این بازدهی کافی است موم عسل را به صورت منظم مصرف کنید.

 

خواص محصولات ساخته شده از موم عسل برای معده

تاثیر موم عسل بر زخم معده

یکی از قدیمی ترین درمان های طبیعی مشکلات زخم معده مصرف دوره ای موم عسل است که حتما افرادی که این بیماری را دارند با نام آن آشنایی دارند و دلیل این تاثیرگذاری بر زخم معده این است که موم روی زخم های به وجود آمده در معده را پوشش کاملا می دهد و مانع تماس اسید های موجود در معده با زخم ها می شود. در نتیجه این بازدهی موم عسل، قدرت بدن در پیش بردن روند ترمیم زخم های معده و از بین بردن آن ها بیشتر می شود.

تاثیر موم عسل بر درد معده

موم عسل برای کسانی که دارای درد در ناحیه معده هستند بسیار مفید است و با بکار بردن موم عسل و گاهی همراه با آن عسل طبیعی ، می توانند تا حد بسیاری درد را کاهش داده و از التهابات پیش آمده در معده تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنند .

درمان زخم معده با عصاره بره موم

بیشتر در صورت عدم درمان یا ترمیم، زخم معده می تواند باعث ایجاد بیماری ها جدی تری مانند سرطان در دستگاه گوارش شود. زخم‌ معده از جمله بیماری ‌هایی که مسئولیت درمان و ترمیم آن با جسم و بدن است و داروها تنها خواصی حمایتی برای بدن دارند. عصاره بره موم هم یکی از این ماده ها است که برای تقویت بدن در ناحیه معده بسیار بازخوردی مثبت داشته است و می تواند در ترمیم زخم معده بسیار مفید تر از هر گونه داروی شیمیایی باشد و هیچ گونه عوارض بعد مصرفی را به دنبال ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *