مقالات

مصرف عسل طبیعی همراه با چه موادی ممنوع است ؟

مصرف عسل طبیعی همراه با چه موادی ممنوع است ؟

عسل یکی از طبیعی ترین خوراکی هاست که برای سلامتی بدن بسیار مفید و ضروری است، اما گاهی این خوراکی بسیار خوشمزه، با غذاهای دیگر مصرف می‌شود که  می تواند برای سلامتی بدن بسیار خطرناک باشد. ترکیبات مواد غذایی و غیر گیاهی از اصلی ترین موادی هستند که نباید با عسل مصرف شوند و اگر با عسل مصرف شود تاثیرات منفی بر سلامتی شما خواهد گذاشت. مخلوط کردن عسل و غذای غیر گیاهی برای بدن بسیار خطرناک است و به هیچ وجه مصرف آن با ترکیبات مواد غیر گیاهی توصیه نمی شود، زیرا ممکن است باعث بروز مشکلات جسمی ‌شود. اما مصرف عسل طبیعی همراه با چه موادی ممنوع است ؟

عسل یک ماده غذایی و مقوی می باشد که می تواند بسیاری از مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کند ، اما در بسیاری از مواقع مصرف آن با مواد غذایی دیگر می تواند سلامتی ما را تهدید کند . در طب سنتی همیشه توصیه می شود که نباید مواد غذایی را همزمان با عسل مصرف کنید ، زیرا بسیار خطرناک بوده و ممکن است در مواردی حتی منجر به مرگ شوند . مصرف هر گونه مواد غذایی که دیر هضم باشد با هر ماده غذایی که سریع‌ هضم است در درازمدت مشکل ساز می شود. در این مقاله سعی داریم به موادی که نباید با عسل مصرف کنید بیشتر می پردازیم .

این مواد را همزمان با عسل اصل مصرف نکنید

عسل و روغن حیوانی

فرد می ‌تواند کره را با عسل مصرف کند، اما ترکیب عسل با روغن حیوانی یکی از بدترین ترکیبات غذایی است که برای سلامتی بسیار مضر است.عسل یک ماده دیر هضم بوده و کره یک ماده زودهضم می باشد به همین دلیل مصرف همزمان این دو ماده باعث مشکلات گوارشی می شود . همچنین برای افرادی که دیابت دارند مصرف عسل و روغن حیوانی میتواند بسیار مضر باشد و ممکن است باعث افزایش قند خون و کلسترول شود .

عسل و تربچه

هیچگاه عسل و تربچه را با هم مصرف نکنید ، زیرا منجر به ترشح سموم در بدن می شود. اگر می خواهید سالاد خاصی درست کنید و از عسل در آن استفاده کنید ، توجه داشته باشید که تربچه در سالاد وجود نداشته باشد .

عسل و خربزه

عسل طبیعی یک ماده دیر هضم است و خربزه برخلاف آن زود هضم می باشد به همین دلیل مصرف همزمان عسل و خربزه توصیه نمی شود . این ترکیب برای دستگاه گوارش خطرناک است و باعث ورم معده می شود و در برخی افراد نیز ممکن است باعث ایجاد معده درد شدید می شود طوری که معده آنها مانند سنگ سفت خواهد شد . شاید در اولین بار این ترکیب روی بدن تاثیرات جدی نگذارد، اما اگر این ترکیب را به عادت تبدیل کنیم باعث دلدرد های خیلی شدید و در نتیجه اورژانسی شدن سلامتی فرد خواهد شد.

مصرف عسل طبیعی همراه با چه موادی ممنوع است ؟

عسل و کشمش

کشمش نیز مانند خربزه یک ماده زود هضم است و مصرف آن با عسل متاسفانه مشکل ساز می شود . ترکیب این دو ماده باعث اختلال در گوارش و گاهی دل درد های شدید خواهد شد . همچنین اگر این دو ماده گرم را همزمان مصرف کنیم برای سلامتی بدن خطرناک می شود ، به همین دلیل عسل و کشمش هر دو طبع گرمی دارند و مصرف آنها باهم باعث دردهای مزمن در معده می شود .

عسل و  آب گرم

عسل را نباید با آب گرم ترکیب کنید زیرا برای سلامتی بسیارمضر است .این ترکیب می تواند سطح هیدروکسی‌متیل ‌فورفورال را در بدن افزایش دهد که منجر به افزایش سطح سموم در بدن می شود ، بنابراین هرگز عسل را با آب گرم یا آب جوش مخلوط نکنید. عسل یک ماده حساس بوده و آب گرم به راحتی می تواند تمامی خواص عسل را از بین ببرد و آن را به یک شیرین کننده ساده تبدیل می کند . بهتر است برای تهیه ماء العسل از آب ولرم استفاده کنید .

عسل با زرد آلو و ماست

در کل مصرف عسل با هیچ ماده ای توصیه نمی شود و متاسفانه ترکیب عسل با خربزه ، زردآلو و ماست می تواند به شدت سمی باشند و فرد را به کام مرگ می کشاند . طبع این 4 ماده ضد هم بوده و به راحتی می تواند سلامتی را تهدید کند . به هیچ وجه مصرف این 4 ماده باهم توصیه نمی شود .

آیا مصرف عسل با کنجد باعث سقط جنین می شود ؟

متاسفانه یکی از بدترین و خطرناکترین ترکیباتی که می توان به آن اشاره کرد مصرف عسل با کنجد برای خانم های باردار است . نمیتوانیم بصورت دقیق میزان کنجدی که میتواند به سقط جنین منجر شود اشاره کنیم ، اما مصرف بالای کنجد به راحتی میتواند باعث سقط شود . دانه های کنجد به راحتی باعث انقباض ناگهانی رحم می شود و این ماده همراه با عسل می تواند باعث مرگ جنین شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − شش =