مقالات

آیا عسل ضد قارچ است ؟

آیا عسل ضد قارچ است ؟

عسل طبیعی یک ماده دارویی است که استفاده از آن تاریخچه بسیار قدیمی دارد . یکی از مهمترین مزیت های این ماده دارویی، خاصیت ضدباکتریایی و ضد میکروبی آن می باشد و به همین دلیل در طب سنتی از عسل برای درمان زخم ها استفاده می شود . هزاران سال پیش مردم از این ماده دارویی پرخاصیت برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می کردند که یکی از مهمترین آنها درمان قارچ بدن است . عسل به علت خاصیت ضدباکتریایی که دارد ، تمامی باکتری هایی که در زخم ها فعالیت می کنند را از بین می برد . عسل دشمن اصلی قارچ است و برای درمان بیماری هایی که قارچ در بدن به وجود می آوردند ، بسیار موثر است .

عسل به راحتی دیواره های دفاعی قارچ ها را می شکند و به آن ها نفود کرده و باعث مرگشان می شود. برخی از قارچ ها دارای دیواره ی بسیار سفت و سختی هستند و ممکن است باعث ایجاد بسیاری از بیماری ها در بدن باشند . قارچ ها می توانند تاثیرات خطرناکی برای وضعیت جسمی و سلامت انسان داشته باشند و در بسیاری از مواقع باعث نابینایی دائمی و حتی مرگ افراد خواهد شد . طبق تحقیقاتی که روی مواد شیمیایی مفید موجود در عسل یا در عسل گون گز انجام گرفته است ، نتایج نشان می دهند که اگر عسل دارای غلظت بالایی هم نباشد به راحتی می تواند بسیاری از قارچ های پوستی را تخریب کند و برای همیشه از بین ببرد. در این مطلب کندوک سعی داریم در مورد موضوع آیا عسل ضد قارچ است ؟ و نحوه استفاده از عسل بر روی ناحیه رشد قارچ بیشتر می پردازیم.

عسل گون گز یاسوج

عسل برای درمان قارچ های پوستی

بسیاری از محققان توانسته اند به نتایج مثبتی از تاثیرات عسل خام برای درمان قارچ دست پیدا کنند . جالب است بدانید عسل فعالیت های قارچ را متوقف می کند و مانع از رشد آنها خواهد شد . عسل خام به راحتی می تواند دیواره های قارچ پوستی را تخریب کند و در کوتاه مدت تمامی قارچ هایی که روی پوست هستند را از بین ببرد . اگر نتوانید قارچ ها را در کوتاه مدت درمان کنید ، ممکن است در همه جای بدن پخش شود و این موضوع بسیار ناخوشایند است . عسل خام دارای خاصیت ضدباکتریایی و ضدمیکروبی بوده و با ماده های شیمیایی مفیدی که دارد ، زندگی قارچ های بدن را به پایان می رساند .

این ماده دارویی در این فرایند، سرعت عمل و پتانسیل بالایی دارد و بسیار موثر عمل می کند. بسیاری از محققان معتقدند این ماده دارویی حتی اگر غلظت پایین هم داشته باشد ، باز موفق عمل می کند و می تواند دیواره های ضخیم قارچ را تخریب کند . طبق آزمایشاتی که روی عسل طبیعی یا عسل کنار انجام شده است ، نتایج نشان می دهند که قدرت عسل برای درمان بیماری های قارچی بسیار بالا تشخیص داده شده است . عسل خام با هر غلظتی که داشته باشد ، قدرت و پتانسیل بالایی دارد و می تواند بر عملکرد قارچ ها غلبه کرده و تاثیرات آن ها را خنثی کند. عسل نه تنها می تواند برای درمان قارچ ها مفید باشد بلکه می تواند برای درمان و التیام زخم ها و خنثی کردن دیگر اثرات قارچ ها بسیار موثر باشد. آیا عسل واقعا می تواند برای بهبود زخم ها مفید باشد ؟

 

نحوه استفاده از عسل برای درمان قارچ

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، عسل یک ماده غذایی سرشار از ویتامین است و با خاصیت ضدباکتریایی که دارد برای درمان انواع مشکلات پوستی می تواند مفید باشد . یکی از خواص درمانی این ماده غذایی می توان به ضدقارچ بودن آن اشاره کرد . عسل علاوه بر اینکه یک ماده ضدباکتریایی است به راحتی می تواند فعالیت قارچ ها را مختل کند . بهتر است قبل خرید عسل یا خرید چهل گیاه کوهستان به این نکته توجه داشته باشید، تنها عسلی که می تواند برای درمان قارچ مفید باشد ، عسل خام و طبیعی است . عسلی که حرارت دیده است، نمی تواند برای درمان قارچ یا زخم های بدن مفید باشد. اگر خواهان خرید عسل طبیعی هستید می توانید آن را از کندوک تهیه نمایید . خام بودن عسل به معنای این است که هیچ گونه حرارتی ندیده باشد و تنها عسل است که می تواند ما را از قارچ های مزاحم پوست رهایی یابد .

نحوه استفاده از عسل برای درمان قارچ بسیار مهم است . در ابتدا پوست خود را بشویید تا هیچگونه آلودگی و چربی اضافی روی پوست باقی نماند، سپس با استفاده از یک قاشق تمیز مقداری از عسل را بردارید و روی ناحیه هایی از پوست که قارچ روی آن دیده می شود را عسل مالی کنید . بهتر است در مصرف موضعی عسل صرفه جویی نکنید، محلی که قارچ در آن وجود دارد را آغشته به عسل کنید . می توانید پس از استفاده موضعی از عسل ، محل را آزاد نگه دارید و اگر نمی خواهید عسل به لباسهایتان بچسبد ، می توانید آن قسمت را با بابند تمیز بپوشانید . در بسیاری از افراد این قارچ ها داخل چشم ایجاد می شود که ممکن است با خارش و سوزش شدید همراه باشد ؛ در این مورد بهتر است به افرادی که در طب سنتی فعالیت می کنند ، مراجعه کنید تا ترکیبی از عسل را برای شما آماده کنند و داخل چشمهایتان بچکانید . شما نمی توانید به تنهایی این روش را امتحان کنید ، پس بهتر است این کار را به افراد حرفه ای در طب سنتی بسپارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =