مقالات

خواص برم موم برای دندان درد و بهداشت دهان

خواص برم موم برای دندان درد و بهداشت دهان

در حقیقت بره موم برای درمان طبیعی بسیاری از بیماری های دهان و دندان مورد استفاده قرار می گیرد . دندان درد ، بیمارهای لثه و دندان ، بوی بد دهان را می توان با استفاده از این ماده بینظیر درمان کرد . خواص بره موم مورد تایید دندان پزشکان قرار گرفته است و از این ماده در تخصص دندان پزشکی برای درمان التهابات لثه ،  بهداشت دهان ، ریشه درمانی ، جراحی دهان ، ارتودنسی ، ترمیم و پروتز دندان مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد .

زنبورعسل ها بره موم را از گیاهان معطر همچون صنوبر در مراتع طبیعی مختلف جمع آوری می کنند . این ماده نه تنها به درمان دندان و دهان کمک می کند بلکه در درمان مشکلاتی همچون آنفلانزا و سرماخوردگی ، آکنه ، سوختگی ، جای زخم ، زگیل تناسلی و نورودرماتیت بسیار تاثیرگذار است .

خواص برم موم برای دندان درد و بهداشت دهان

همانطور که در بالا اشاره کردیم عصاره موم به عنوان یک ماده طبیعی در درمان بسیاری از بیماری های دهان و دندان مورد استفاده قرار می گیرد . امروزه خمیر دندان های حاوی عصاره موم تولید می شوند ، که این ماده با خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی که دارد ، می تواند در بهبود سلامت دهان و دندان و ورم های لثه که از پلاکت دندان به وجود می آید ، بسیار موثر باشند .

بهبود بوی دهان

بوی دندان می تواند از عوامل بسیار زیادی به وجود بیاید که یکی از مهمترین این عوامل حفره های دهان هستند . و اما میکروب هایی هم در دهان هستند که می توانند باعث به وجود آمدن بوی بد دهان شوند که از مهمترین آنها عبرتند از :

  • یوباکتریوم
  • پورفیروموناس اندودونتالیس
  • پرووتلا اینترمدیا
  • پورفیروموناس جینجیوالیس
  • تانرلا فورسیتیا
  • ترپونما دنتیکولا

درمان دندان درد

عصاره موم خاصیت ضد میکروبی و ضدباکتریایی دارد و در بهبود درد دندان بسیار موثر است . می توانید مقداری از بره موم طبیعی را مانند آدامس در دهان بجوید تا کمی سفت شود و حالت آدامس به خود بگیرد ، سپس آن را روی دندانی که درد می کند قرار دهید . این امر باعث می شود درد دندان در کوتاهترین زمان ممکن تسکین بیابد .

خواص برم موم برای دندان درد و درمان زخم های دهانی

طبق آزمایشاتی که در انگلستان انجام شده ، نتایج ثابت کرده اند عصاره موم طبیعی توانسته است 60 درصد زخم های دهانی ، زخم ها و ضایعات التهابی و آسیبهای دندانی را درمان کند . عصاره موم را روزی چند بار بر روی زخم های دهان قرار دهید ، تا با گذشت دو روز زخم های دهان و دندانتان کاملا بهبود یابند .

بهبود التهاب بافت محافظ دندان

اثربخشی فوق العاده بره موم طبیعی ، محققان را مجبور کرده است که از این ماده بی نظیر در شیوه های درمان التهاب لثه مورد استفاده قرار دهند . طی تحقیقاتی که در سال 2013 انجام شده ، نتایج منتشره نشان می دهند که ، اگر موم روی فرورفتگی لثه قرار بگیرد می تواند التهاب به وجود آمده را درمان کند . این ماده را نه تنها می توانید به صورت موضعی استفاده کنید بلکه مصرف مرتب آن نیز می تواند التهابات لثه را درمان نماید .

جراحی دندان

کشیدن دندان به این معنی است که دندان از استخوان فک جدا می شود و در محل زخم به وجود می آید . عصاره موم با خاصیت ضد میکروبی و ضد التهابی که دارد ، می توانید آن را به صورت موضعی روی جای زخم دندانی که کشیده اید  قرار دهید تا زخم به وجود آمده بسته شود و التهابات آن بهبود یابد . همچنین می توانید بعد از جراحی دندان که التهابات ناخوشایندی را در لثه ایجاد می کند را با استفاده از این ماده اثربخش درمان کنید .

ریشه درمانی

هدف از ریشه درمانی ، از بین بردن میکروب های داخل کانال ریشه های دندان است . داروهای شیمیایی بسیاری در خصوص از بین بردن میکروب های کانال ریشه دندان تولید می شوند ، اما نمی توانند همه میکروب ها را به طور کلی حذف نمایند . تحقیقات ثابت کرده اند که بره موم طبیعی به علت خاصیت ضد میکروبی و ضدباکتریایی که دارد به راحتی می تواند میکروب داخل کانال ریشه ها را کاملا از بین ببرد .

بره موم طبیعی و کاهش درد دندان

بره موم طبیعی با خاصیت آنتی بیوتیکی که دارد ، می تواند انواع باکتری و میکروب های دهان و دندان را از بین ببرد . با مصرف این ماده فوق العاده شما می توانید ، درد های دندان را تسکین ببخشید و اگر می خواهید به صورت موضعی نیز از آن استفاده کنید ، بهتر است موم را بجویید و سپس وقتی حالت سفتی به خود گرفت روی دندانی که درد می کند بگذارید .

خرید بره موم طبیعی |بره موم اصل را از کجا خریداری کنیم ؟

بره موم یکی از محصولات اصلی زنبورعسل است . زنبورهای عسل از این ماده برای بازسازی شکاف ها و پرکردن درزهای کندو استفاده می کنند . این ماده در بهبود درد دندان ، رفع بوی دهان ، بهبود زخم دهان و زخم معده ، التهابات معده و… بسیار موثر است .  اگر خواهان خرید بره موم طبیعی یا عصاره بره موم هستید می توانید از کندوک خریداری نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =